Dodaj pozycję pliku hosts bez łamania jailbreak


17

Mam iPada, który musi być w stanie połączyć się z serwerem za pomocą krótkiej nazwy hosta, np. Http: // app zamiast http://app.example.com . Sieć, z którą się łączy, przypisuje mu nazwę domeny inną niż example.com, więc nie działa automatycznie.

Czy istnieje sposób na dodanie wpisu hostów (/ etc / hosts) dla tego serwera w iOS lub dodanie odpowiedniej nazwy domeny do listy wyszukiwania resolvera bez łamania jail?


2
Znalazłem obejście, choć nie idealne: możesz ręcznie dodawać dodatkowe domeny wyszukiwania dla sieci w ustawieniach Wi-Fi: techinch.com/2011/02/04/…
jgor

Dlaczego nie po prostu połączyć się za pomocą adresu IP i zapisać wszystkie pozostałe rigamarole?
SaxDaddy

1
@SaxDaddy, na przykład, istnieją przypadki, w których potrzebujesz więcej niż jednej domeny lokalnej jednocześnie.
Mark

@SaxDaddy, ponieważ czasami masz problemy z CORS, gdy uzyskujesz dostęp do javascript z innego miejsca niż domena, z której miał on działać.
frandroid

Odpowiedzi:


9

Użyj aplikacji Weblock - AdBlock na iOS, aby utworzyć regułę przekierowania z http://appadresu IP i portu, który chcesz.

(Działa tylko w sieci WIFI)


Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jak to zrobić, ale to świetne rozwiązanie. Dzięki!
Lea Hayes,

Pracował dla mnie! Jedyny problem to: musisz użyć podanej składni symboli wieloznacznych, więc jeśli chcesz przekierować app.myserver.local na 192.168.1.100, poprawna składnia to: Przekieruj URL: * .myserver.local / *; Proxy IP: 192.168.1.100; Port proxy: 80 (lub 8080)
aron.lakatos

Czy ktoś może potwierdzić, czy jest to nadal możliwe za pośrednictwem tej aplikacji?
RwwL


4

Nie, ale w celu obejścia problemu możesz podłączyć proxy iPada do komputera Mac w domowej sieci LAN, a następnie wykonać sztuczkę DNS.

(Zakładam, że potrzebujesz tej umiejętności podczas debugowania / testowania, a nie „wszędzie”).


1
Być może, jeśli pozostaniesz w sieci VPN, możesz zachować tę sztuczkę DNS w podróży?
andrewb

2

Ogólnie rzecz biorąc, edytowanie pliku Hosts jest złym rozwiązaniem. Używam go tylko do testowania tymczasowego i zawsze usuwam wpis pliku hosta kilka minut po jego dodaniu.

Powinieneś używać jakiegoś serwera DNS, aby skonfigurować własną domenę, być może jest to możliwe w przypadku routera Wi-Fi lub możesz skonfigurować dowolnego Maca jako serwer DNS.

Dodatkową zaletą jest posiadanie serwera DNS w sieci LAN, dzięki czemu Twój Internet będzie zauważalnie szybszy. Większość ludzi używa swojego routera jako serwera DNS i naprawdę nie są wystarczająco szybkie, aby poprawnie wdrożyć DNS. Dobrym pomysłem jest użycie szybkiego zdalnego serwera DNS (który będzie najlepszy, zależy od miasta, w którym mieszkasz), ale posiadanie go w sieci LAN jest jeszcze lepsze.

Możesz znaleźć w Google instrukcje dotyczące konfiguracji bindna dowolnym komputerze Mac, to nic nie kosztuje. Możesz też kupić Lion Server od Apple w App Store i pobrać Narzędzia administratora serwera, aby skonfigurować powiązanie z ładnym interfejsem GUI (w Lion, w przeciwieństwie do Snow Leopard, musisz pobrać Narzędzia administratora serwera osobno z zakupu licencji na Mac OS X Server Zasadniczo podzielili zaawansowane narzędzia serwerowe na osobne pliki do pobrania od podstawowych).


0

Właściwie istnieje sposób. Utwórz własną aplikację, w tym rozszerzenie sieciowe, które filtruje zapytania DNS za pomocą NEPacketTunnelProvider i ręcznie analizuje pakiety IP. Już go mam, działa idealnie i załaduję go za kilka dni. Dodam też możliwość przesyłania plików hosta. Chociaż 7 lat temu nie było to technicznie możliwe.


1
brzmi świetnie. Gdzie przesłałeś?
Andrew Steitz,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.