Bootcamp - brak opcji ISO


26

W kreatorze Bootcamp nie ma opcji wyboru ISO systemu Windows. Jakieś pomysły?

obóz dla rekrutów


Czy komputer to przypadkiem Macbook Pro (początek 2008 r.)? Jeśli masz napęd optyczny, wypal iso na DVD za pomocą aplikacji Disk Utility i zainstaluj za pomocą tego. Zakładam, że instalujesz system Windows 7. Prawdopodobnie możesz także zainstalować system Windows 8 na tym komputerze.
David Anderson

Znaleziono moje rozwiązanie tutaj apple.stackexchange.com/questions/168808/…
Klajd Deda

Odpowiedzi:


32

Śledziłem tego nauczyciela tutaj i odniosłem sukces: https://www.youtube.com/watch?v=hE8If6gabUI .

Opcja „Utwórz dysk instalacyjny systemu Windows 7” jest ukryta, ponieważ możliwości twojego systemu są ograniczone. Na przykład starsze komputery Mac nie mogą uruchamiać się z zewnętrznych dysków USB, dlatego utworzenie instalatora na dysku USB nie miałoby sensu.

Jeśli mimo to chcesz utworzyć instalator na dysku zewnętrznym, wszystko, co musisz zrobić, to edytować plik „Info.plist” Asystenta Boot Camp:

 1. Otwórz zawartość pakietu aplikacji Boot Camp Assistant, Info.plistgdzieś wykonaj kopię zapasową pliku, a następnie otwórz starą za pomocą XCode.
 2. Edytuj plik:
  • Edytuj tytuł sekcji: PreUSBBootSupportedModelsdo USBSupportedModels(jeśli to już USBBootSupportedModels-> pomiń ten krok)
  • Dodaj swój system model identifier(Znajdź według System Informationaplikacji) do USBSupportedModelssekcji.
  • Dodaj swoją sekcję Boot ROM version(Znajdź według System Informationaplikacji)DARequiredROMVersions
  • Zapisać.
 3. Uruchom ponownie BootCamp

Komentarz @dusanvf:

Jeśli następnie Bootcamp ulegnie awarii, zapisz to w terminalu:

sudo codesign -fs - /Applications/Utilities/Boot\ Camp\ Assistant.app/

Cześć @ samthui7, witaj w Ask Different. Podsumuj treść samouczka w swojej odpowiedzi, aby Twoja odpowiedź była bardziej przydatna dla społeczności. Ta strona może być również pomocna : apple.stackexchange.com/help/how-to-answer . Dzięki!
Jaime Santa Cruz,

1
Mogę potwierdzić, że działa to z komputerem Mac Pro z początku 2008 roku. Po modyfikacji zaoferowano mi opcję utworzenia dysku instalacyjnego, a następnie mogłem użyć zwykłego dysku USB jako miejsca docelowego. (Uwaga: dodałem również identyfikator „MacPro3,1” do tablicy „32BitSupportedModels” - nie jestem pewien, czy to miało znaczenie; a nazwy nieco się zmieniły, np. Z PreUSBSupportedModels na PreUSBBootSupportedModelsitp.) Niestety Mac Pro wygrał Nie można też uruchomić z normalnego napędu USB. Więc chyba muszę naprawić napęd DVD w komputerze Mac, zanim będę mógł to zrobić.
Thomas Tempelmann,

@ iProgram Należy użyć odpowiedniego formatowania Markdown zamiast <br>s.
grg

1
@iProgram Użyj dwóch spacji na końcu linii, aby utworzyć podział linii w Markdown.
grg

1
W przypadku systemu Windows 10 muszę usunąć mój model zSupporedNonWin10Models
ThomasEdwin,

15

Oto strona, która pomogła mi włączyć tę opcję Utwórz instalację systemu Windows USB w systemie OS X Yosemite .

Utworzenie instalatora Windows z OS X jest w rzeczywistości dość proste - Boot Camp Assistant może to zrobić za Ciebie. Jeśli korzystasz z nowszej maszyny bez napędu optycznego, prawdopodobnie masz opcję „Utwórz dysk instalacyjny systemu Windows 7 lub nowszej wersji”. Kliknij i wskaż obraz ISO. Gotowy.

Jeśli korzystasz ze starszej maszyny (takiej jak mój Hoth), nie znajdziesz tej opcji. Nie panikuj! Hakowanie Asystenta Boot Camp na małe kawałki i ponowne składanie go załatwi sprawę.

Przede wszystkim zmodyfikujemy Info.plist Asystenta Boot Camp. To jest o /Applications/Utilities/Boot Camp Assistant.app/Contents/Info.plist. Otwórz go w swoim ulubionym edytorze tekstu. (Uwaga: wymaga to podwyższonych uprawnień).

Uwaga: Jeśli korzystasz z systemu OS X 10.11 lub nowszego, edycja nie będzie możliwa Info.plist. Zamiast tego skopiuj Boot Camp Assistant.appna pulpit i postępuj zgodnie z instrukcjami, korzystając z kopii.

Po Info.plistwejściu powiemy, które maszyny mogą tworzyć dyski USB. Poszukaj kluczowych modeli PreUSBBootSupportedModels. Zmień go na USBBootSupportedModels. Ma sens, prawda? Zapisać.

Następnie będziemy musieli zrezygnować z Asystenta Boot Camp, w przeciwnym razie odmówi on uruchomienia. W tym celu będziemy potrzebować zainstalowanych narzędzi wiersza poleceń Xcode. To takie proste

sudo codesign -fs - /Applications/Utilities/Boot\ Camp\ Assistant.app

Teraz uruchom ponownie Asystenta Boot Camp, a znajdziesz opcję, której szukasz.


8
Pamiętaj, że w 10.11 nie możesz edytować Asystenta Boot Camp, nawet jako root. Zrobiłem kopię aplikacji na pulpicie i byłem w stanie wykonać ten hack na kopii.
alfwatt

To zadziałało dla mnie idealnie
Septronic

2
Właśnie to zrobiłem 10.12.6 Sierra. Dziękujemy za uwagę na temat kopiowania Asystenta Boot Camp na pulpit. Powinieneś edytować post, aby zauważyć, że jeśli to zrobisz, musisz zamienić nową lokalizację na polecenie terminalu w następujący sposób: sudo codeign -fs - / Users / YOUR_NAME_HERE / Desktop / Boot \ Camp \ Assistant.app
Evan Rosica

Próbowałem tego na High Sierra, działało jak urok ...
Użyłem

4

Jeśli ktoś ma z tym problem na mojejve (10.14), jest to dość proste:

 1. Skopiuj Boot Camp Assistant.app na pulpit ( po prostu wybierz go w Applications / Utilites cmd + c i cmd + v na pulpicie )
 2. Na pulpicie kliknij ikonę Boot Camp za pomocą Ctrl + kliknięcie, które otwiera menu kontekstowe, wybierz pokaż zawartość i otwórz info.plist w Xcode.
 3. Usuń prez PreUSBBootSupportedModels, więc USBBootSupportedModelspozostaje tylko i dodaj tam swój model.
 4. Dodaj swój model również do środka ExternalInstallOnlyModels
 5. Otwórz Boot Camp z komputera, a zobaczysz opcję.

2

Jeśli pole wyboru „Utwórz dysk instalacyjny systemu Windows 7 lub nowszy” nie pojawi się, oznacza to, że nie można użyć napędu flash USB do zainstalowania systemu Windows na komputerze Mac. Przykład tego pola wyboru pokazano poniżej. Ponieważ twój komputer Mac nie wyświetla tego pola wyboru, zakładam, że masz napęd optyczny. Musisz nagrać obraz ISO na pustą płytę DVD za pomocą aplikacji Disk Utility.

Teraz istnieją sposoby, aby to pole wyboru pojawiało się, aby pliki można było skopiować na dysk flash, ale najprawdopodobniej oprogramowanie układowe na komputerze Mac nie pozwoli na uruchomienie systemu Windows z dysku flash. Nawet jeśli można uruchomić system OS X za pomocą dysku flash, nie oznacza to, że można uruchomić system Windows za pomocą dysku flash. Musisz uruchomić system Windows z napędu optycznego, aby zainstalować go na dysku wewnętrznym.

Kroki, aby nagrać ISO na DVD: (Wykonano z Burn ISO w Mac OS X )

 1. Otwórz aplikację „Disk Utility”, znajduje się w / Applications / Utilities /
 2. Rozwiń menu Plik i wybierz „Otwórz obraz dysku”
 3. Przejdź do pliku obrazu ISO, który chcesz nagrać i kliknij „OK”
 4. Włóż czystą płytę DVD
 5. Wybierz „Zweryfikuj zapisane dane”
 6. Kliknij „Nagraj” i poczekaj, aż obraz zakończy nagrywanie na dysk

Jeśli chodzi o sterowniki dla systemu Windows. Możesz je pobrać za pomocą Asystenta Boot Camp lub pobrać z Boot Camp: Wymagania systemowe dla systemów operacyjnych Microsoft Windows . Sterowniki są instalowane po zakończeniu instalacji systemu Windows.

Ostatnia uwaga: nie zmieniaj partycjonowania przy użyciu czegokolwiek od firmy Microsoft. Partycjonowanie można pomyślnie zmienić tylko przy użyciu oprogramowania OS X. Jedynym wyjątkiem jest to, że system Windows może sformatować partycję BOOTCAMP.

Okno Asystenta Boot Camp


Mogę potwierdzić, że mój komputer Mac Pro „Early 2008”, który ma ten sam problem, że nie wyświetla opcji „Utwórz dysk instalacyjny”, nie może uruchomić się ani z dysku flash USB, ani ze zwykłego dysku USB.
Thomas Tempelmann,

1
@ Thomas: Jeśli napęd DVD nie działa, nadal możesz zainstalować system Windows 7 lub 8.1 za pomocą pliku ISO. Instrukcje podano tutaj . Jeśli próbujesz zainstalować system Windows 10, daj mi znać, a ja zaktualizuję instrukcje.
David Anderson,

0

To jest poprawne. Aby zainstalować system Windows na bootcampie, musisz mieć nośnik startowy z systemem Windows. Gdy proces uruchomi się ponownie, aby zainstalować system Windows, plik .iso zostanie odmontowany i będzie bezużyteczny.

Możesz zapisać ISO na dysku flash (8 GB lub więcej) za pomocą narzędzia dyskowego i użyć go.


Wierzę, że pytanie dotyczy tego, że własne dokumenty Apple ( support.apple.com/en-us/HT201468 ), a także BCA na nowoczesnych komputerach Mac oferują opcję wyboru .iso, podczas gdy tutaj opcja nie jest dostępna, a próbuje wymyślić, jak to zrobić. Podejrzewam, że jest to zachowanie starszych komputerów Mac (mój Mac Pro 2009 robi to samo), a te komputery Mac również nie mogą uruchomić systemu Windows z dysku flash USB.
Thomas Tempelmann,

Korekta: Mine to Mac Pro na początku 2008 r.
Thomas Tempelmann,

0

Właściwie, jeśli dobrze pamiętam, instalator Bootcamp powinien sam przygotować nośnik instalacyjny (dysk flash 8 GB).

Jeśli po prostu zamontujesz ISO, aby pojawił się jako dysk (podwójne kliknięcie na ISO), może to być wszystko, co musisz zrobić. BootCamp Assistant zobaczy wtedy plik jako (wirtualny) dysk i skopiuje niezbędne pliki na nośnik instalacyjny.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.