Mysz i klawiatura na MacBooku Air w połowie 2009 roku nie działają częściowo


0

Mój MacBook Air w połowie 2009 roku pracował przez 3 miesiące bez żadnych problemów na Yosemite.

Dwa dni temu wbudowana mysz przestała działać wraz z wbudowaną klawiaturą. Zaraz po przebudzeniu z trybu uśpienia, ale lampka nadal się świeci. Po naciśnięciu przycisku zasilania prosi mnie o wyłączenie, aby system nie zawiesił się.

Podczas uruchamiania mogę wyczyścić pamięć SMC i VFR (?) RAM. Oba nie działały. Po ponownym uruchomieniu komputer nie reaguje na polecenia myszy lub klawiatury. Mysz i klawiatura USB nie będą działać.

Zawsze musiałem mocno restartować MacBooka (trzymając moc) Po pewnym czasie nie uruchamiał się (czarny ekran). Po pozostawieniu go na około 5 minut uruchomi się ponownie, ale napotkałem ten sam błąd. Po kilku badaniach i problemach przy uruchomieniu myślę, że może to być problem określony przez EFI. Ponowna instalacja działała tylko przez pół dnia, a następnie po przebudzeniu nie odpowiadała.

Problem może być spowodowany po aktualizacji OS X 10.10.2. W dzienniku aktualizacji nie mogłem znaleźć żadnych aktualizacji określonych przez EFI (EFI i SMC są również aktualne).

Czy ktoś jest w stanie odtworzyć ten błąd? Nie mogę go ponownie uruchomić (bez ponownej instalacji).


Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi nie powinny znajdować się w pytaniu - odpowiedz na swoje pytanie, dodając odpowiedź poniżej.
grg

Odpowiedzi:


1

Dostałem obejście, aby rozwiązać ten błąd: używając CMD + R podczas rozruchu, aby uzyskać dostęp do menu odzyskiwania, udało mi się sprawdzić i rozwiązać Uprawnienia na dysku SSD. Jest jedna lista, która mówi, że displayd powinien mieć 0, ale ma 244 (tak)

po rozwiązaniu wydaje się działać ... znowu przez pół godziny. Następnie muszę wymusić wyłączenie i ponowne uruchomienie w celu odzyskania ... Mac jest dziewiczy, nie ma nic zainstalowanego poza Firefoksem i pakietem Office 11.

to nie może być, ktoś ma rozwiązanie?


0

znowu mam problem. Tym razem podczas kopiowania plików z zewnętrznej pamięci USB.

nie mogłem nic zrobić na komputerze Mac. Klawiatura i mysz nie reagują, wszystkie urządzenia USB zostały wyrzucone. Ponownie uruchomiłem ponownie w celu odzyskania (pierwsze 2 próby rozruchu nie zadziałały, pozostałem na czarnym ekranie) za pomocą narzędzia do naprawy dysku otrzymałem następujący błąd:

Użytkownik różni się na „private / var / db / displaypolicyd”; powinno wynosić 0; użytkownik ma 244. Grupa różni się na „private / var / db / displaypolicyd”; powinno wynosić 0; użytkownik ma 244 osoby.

po rozwiązaniu mogłem ponownie uruchomić komputer, a mysz i klawiatura znów działały. błąd gdzie między 14:22 a 14:24. przesłałem dziennik błędów do pastebin:

http://pastebin.com/b0zDwzL4

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.