Dlaczego moja stacja dokująca wraca do innego monitora?


254

Mam większy, zewnętrzny monitor podłączony do mojego MacBooka Pro i ustawiłem go tak, aby stacja dokująca znajdowała się na monitorze zewnętrznym (poprzez Preferencje systemowe> Wyświetlacze> Rozmieszczenie, przeciągając biały pasek na większy ekran). Działa to dobrze, z wyjątkiem tego, że od czasu do czasu stacja dokująca nagle przesuwa się z powrotem do ekranu MacBooka, ale kiedy otwieram Wyświetlacze, aby to zmienić, biały pasek nadal znajduje się na monitorze zewnętrznym. Więc muszę przeciągnąć go na mniejszy ekran, a następnie przeciągnąć z powrotem na monitor zewnętrzny.

To oczywiście drobna sprawa, ale zauważyłem, że dzieje się to coraz częściej i robi się dość denerwujące. Być może coś robiłem nieumyślnie, aby tak się stało?

Używam Mavericks, 10.9.5.


Jest to usterka w systemie MacOS, która istnieje już od dłuższego czasu. Chciałbym skontaktować się z Apple i sprawdzić, czy mogą dodać polecenie „zablokuj dok” w Preferencjach Docka.
Melvin Jefferson

Istnieją 2 sposoby przypadkowego przeniesienia stacji dokującej na drugi pulpit. Albo dlatego, że jeden monitor aktywuje / dezaktywuje, a więc dok przenosi się do tego, co postrzega jako jedyny pozostały ekran. Po drugie, obszar zwisu na pionowo ułożonych monitorach ma inną szerokość / wysokość; łapie kursor, w ten sposób przywołując stację dokującą do tego ekranu. Aby cofnąć, skup się na pulpicie. Znajdź obszar zwisu między monitorami. Umieść kursor na tym zwisie i przewiń w dół, kursor powinien pozostać na miejscu podczas ruchu. Dok powinien sam się przetransportować do tego monitora.
Eric Leschinski

Odpowiedzi:


423

Możesz przywołać Dock na innym ekranie, przesuwając kursor na dół wybranego ekranu, a następnie kontynuując przesuwanie w dół. Możliwe, że dzieje się tak, gdy nieumyślnie wykonasz tę czynność.

Odpowiedziałem na podobne pytanie: zachowanie cmd-tab na Mavericks z wieloma wyświetlaczami .


3
Chłodny. Nie wiedziałem, że za każdym razem, gdy się porusza, zmieniam go w Preferencjach systemowych -> Wyświetlanie -> Aranżacja.
Fernando Gonzalez Sanchez

3
WOW Cieszę się, że w końcu znalazłem ten lol. Nigdy nie mogłem wymyślić sztuczki. Przesuwałbym się na dół,
klikał

4
+1. Jakiś sposób, aby wyłączyć tę opcję? Używam dwóch monitorów zewnętrznych i laptopa. Układ składa się z dwóch zewnętrznych boków, a rogi, w których się dotykają, są umieszczone na środkowej górze ekranu laptopa. Z tego powodu na każdym z zewnętrznych ekranów nie ma przejścia w połowie dolnej krawędzi, na które ostatecznie wpadam, gdy przesuwam mysz w dół do ekranu laptopa. Naprawdę denerwujące. Praca w Mojave.
L. Holanda

to nie zawsze działa w ten sposób łatwo. Od czasu do czasu Dock znika z mojego głównego ekranu. I przez kilka sekund walczyłem z ruchami i klikałem, aby skupić okno / ekran, co zakłóciło mój przepływ pracy.
Andre Figueiredo

27

Jeśli nie możesz przeciągnąć myszy w dół ze względu na ułożone monitory lub inne różnice rozdzielczości między monitorami. Przejdź do Preferencji systemowych → Dock → Pozycja na ekranie → kliknij W lewo , a stacja dokująca wróci do głównego monitora.

Następnie możesz przejść do ekranu na dole i postępować zgodnie z instrukcjami, aby przywołać dok, a on wróci tam.


21

Apple nie uwzględniło konfiguracji monitora nad / pod, zwis przyciąga kursor i przywołuje dok. W takim przypadku przełączanie jest stałe i denerwujące.

Jednym obejściem jest umieszczenie stacji dokującej z boku monitora, co zapobiegnie przywołaniu, gdy zakładka złapie kursor.


3
Ja też nie mogę tego znieść, ale ten problem mnie zdenerwował do tego stopnia, że ​​zaakceptowałem jedno rozdrażnienie, by uciec od drugiego. Jest to tym bardziej denerwujące, że wydaje się, że rozwiązaniem jest zawsze obecność stacji dokującej na ekranie, na którym znajduje się wskaźnik myszy, to prosta i logiczna konstrukcja.
prototypowy

Naprawdę wymyśliłem sposób, aby to działało z konfiguracją under / over. W przypadku dolnego monitora możesz po prostu przesunąć kursor w dół na dół ekranu (i przesunąć kursor w górę i w dół), jak opisano powyżej. W przypadku górnego monitora, jeśli przesuniesz kursor do prawego rogu, nie możesz zejść w dół do dolnego monitora. Możesz więc przesuwać tam kursor w górę i w dół i uruchomić go na dole ekranu, a stacja dokująca przesunie się na wyższy monitor! :)
trebek1

20

(Chciałem dodać ten komentarz do odpowiedzi @Mr Rabbit, ale nie mogę, ponieważ nie mam wymaganych 50 punktów, więc dodaj go tutaj :)

Akcja, która wzywa doku do przeciwnego monitora, nie jest dla mnie zbyt intuicyjna. To działało dla mnie.

  1. Nie przytrzymuj przycisku myszy. (Kiedy ludzie mówią „przeciągnij” mysz, zwykle oznacza to przytrzymanie przycisku myszy).

  2. Obszar docelowy kursora musi znajdować się w dolnym obszarze monitora, który obecnie nie ma stacji dokującej w miejscu, w którym kursor nie może przesunąć się dalej w dół , tj. Nie działa to na monitorach ułożonych pionowo w tym obszarze gdzie kursor może przechodzić między ekranami.

  3. Gdy kursor zostanie „zablokowany”, zatrzymaj się na sekundę, a następnie kontynuuj ruch w dół. Stacja dokująca zostanie „przywołana” do tego monitora z drugiego monitora. Działa to w przypadku monitorów ustawionych pionowo, o ile istnieje miejsce, w którym kursor jest „blokowany”. Jeśli nie, kursor przesunie się na inny monitor, ponieważ nie jest „zablokowany”. Jeśli masz monitory o identycznej rozdzielczości, prawdopodobnie nie będzie to działać zgodnie z komentarzem @ Geraldus_US poniżej. W takim przypadku prawdopodobnie musisz albo dokować lewy, albo prawy dok na @Geraldus_US. Alternatywnie odłącz monitor pomocniczy, a stacja dokująca przełączy się na monitor główny.

Nie rozumiem, jak ktokolwiek uznałby te ruchy za intuicyjne. Co powiesz na prostą opcję kliknięcia prawym przyciskiem myszy, aby „przenieść Docka na ten monitor”?


3
Chcę wspomnieć, że jeśli masz wyrównanie w pionie, w którym aktywny monitor znajduje się powyżej wtórnej obudowy, musisz przesunąć dok na lewą lub prawą stronę, aby pojawił się na monitorze podstawowym, w przeciwnym razie zawsze będzie pojawiał się na dolnym monitorze. Jeśli jednak główny ekran znajduje się poniżej, dok dodatkowy pojawi się automatycznie na dole. Wygląda na błędne lub wymaga dodatkowych poprawek.
Geradlus_RU

@Geradlus_RU Moje monitory są ułożone pionowo, z podstawowymi na dole i Dockiem na dole. Ale czasami Dock przesuwa się na dół górnego monitora, co jest dziwne. Jestem pewien, że tak nie powinno być, ale tak się dzieje.
Nate

18

W systemie Mac OS Dock przesuwa się na monitor, na którym wykonano gest w dół u dołu (lub w którym zwykle znajduje się dok). Oznacza to, że jeśli przesunąłeś wskaźnik myszy dalej w tym kierunku (jakby wychodził z ekranu), oznacza to, że szukasz stacji dokującej. Tak więc Mac przynosi tam dok!

Spójrz na poniższy diagram (żółty blok to monitor):

Ruch myszy u dołu ekranu

Gdy kursor jest zablokowany na dole, przesunięcie wskaźnika w dół powoduje przejście do stacji dokującej na tym monitorze. Nie można używać słów do przewijania lub przeciągania, ponieważ nie trzeba klikać / przytrzymywać ani używać 2 palców. To zwykły ruch myszy.

Więc przyczyna : Prawdopodobnie jesteś kimś takim jak ja, który lubi pozostawić kursor na dole ekranu na jednym monitorze podczas oglądania filmu lub programowania / programowania tylko za pomocą klawiatury, a następnie przypadkowo przesuwa / przesuwa mysz / gładzik w dół. Cały czas mi się zdarza.

Aktualizacja : Właśnie zauważyłem, że na gładziku nie chodzi tylko o szybkie machnięcie.
Musisz przesunąć palcem w dół i przytrzymać panel dotykowy. Nie robi nic, gdy szybko podnosisz palec jak normalny gest machnięcia.


6

Uważam też, że ta „ funkcja ” jest denerwująca, ponieważ spodziewasz się, że Dock znajduje się na jednym ekranie, a następnie przypadkowo przesuwasz mysz na dół drugiego ekranu, a Dock przesuwa się na drugą stronę. Najłatwiejszym sposobem odzyskania go jest przesunięcie myszy na dolną część ekranu, na którym chcesz ustawić stację dokującą. Czasami musisz go przesunąć w górę, a następnie w dół, aby go przesunąć.

Osobiście znalazłem dwie opcje, które mi w tym pomogły:

  1. W pracy mam zewnętrzny monitor na stojaku, który siedzi za moim MacBookiem i ustawiam ekrany tak, aby zewnętrzny monitor był nieco wyżej niż mój MacBook Screen, a następnie w ustawieniach przesuń układ ekranu, aby usiadły jeden na drugim. W tym układzie tylko jeden ekran ma dno, ponieważ monitor zewnętrzny stanowi rozszerzenie ekranu Macbooka, uniemożliwiając w ten sposób ruch Docka. Ten układ oszczędza również miejsce na biurku, jeśli masz wąskie biurko.

  2. W domu korzystam z monitora obok siebie, ale ustawiam doku na automatyczne ukrywanie, a kiedy muszę dostać się do Doku, po prostu przewijam w dół do dolnej części ekranu, na którym znajduje się moja mysz, aby uzyskać Dock. Ponieważ Dock jest zawsze ukryty i włącza się, kiedy go chcę, nie wydaje mi się, aby był denerwujący, tak jak robię to, gdy jest naprawiony na dole jednego ekranu.


1

Aby temu zapobiec, w Terminalu wpisz:

defaults write com.apple.Dock position-immutable -bool yes; killall Dock

Dock przestanie się poruszać.

Powyższa domena i klucz zostały usunięte przez Apple:

Apple usunął ten position-immutableklucz z defaultskonfiguracji, ponieważ generował dużą liczbę połączeń w centrum pomocy IT. Użytkownicy wyłączyliby się, blokując Docka na fantomowym nieosiągalnym monitorze. Więc teraz to polecenie nie działa. Możesz to zweryfikować za pomocą polecenia: defaults read | grep "Dock"które nie zgłosi takiego klucza. Czytaj więcej za pomocą man defaultsi defaults -help.


2
Wygląda na to, że powinno działać, ale niestety nie działa.
Jason Sims

3
nie, nie działa na mojejve.
georgexsh
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.