Czy system Windows, działający na najnowszych komputerach Apple, widzi dyskietkę rozruchową podzieloną na partycje jako MBR lub GPT?


3

Z mojego zrozumienia, najnowsze komputery Apple uruchamiają system Windows w trybie EFI. Tradycyjnie system Windows widział dysk rozruchowy jako dysk partycjonowany MBR. W rzeczywistości dysk rozruchowy (tj. / Dev / disk0) został podzielony na partycje jako dysk GPT. Chciałbym potwierdzić, że nastąpiła zmiana.

Aby być konkretnym, otwórz wiersz polecenia jako administrator i wprowadź następujące dane:

diskpart
list disk
exit

Uwaga: podczas wprowadzania diskpartpolecenia może upłynąć trochę czasu, zanim pojawi się pierwszy monit. To normalne. Bądź cierpliwy, DISKPART>pojawi się monit.

Czego szukam * w kolumnie Gpt dla dysku 0. Jeśli dysk 0 jest postrzegany jako dysk partycjonowany GPT, to Windows uruchomił się przy użyciu metody rozruchu EFI. W przeciwnym razie system Windows uruchomił się przy użyciu starszej metody rozruchu systemu BIOS. Przykład użycia starszego jabłka (iMac / 20 cali / połowa 2007 r.) Pokazano poniżej:

Przykład polecenia diskpart

Na powyższej ilustracji Dysk 0 jest wewnętrznym dyskiem twardym podzielonym na partycje jako dysk GPT. W systemie Windows jest to dysk podzielony na partycje MBR, na co wskazuje brak znaku * w kolumnie Gpt. Dysk 1 to dysk USB (Flash) podzielony na partycje GPT zawierający pojedynczą partycję NTFS.

Jeśli wyświetlasz * w kolumnie Gpt dla dysku 0, czy możesz zgłosić „identyfikator modelu” lub „model / rozmiar ekranu / rok” swojego komputera Apple. Przydatne może być również uwzględnienie używanej wersji systemu Windows i OS X. Apple zaleca standard, w którym jest jedna partycja dla OS X i druga partycja Boot Camp dla Windows. Jeśli używasz niestandardowego schematu partycjonowania, spróbuj wskazać różnicę.


Czy znasz kompleksowe narzędzie do edycji partycji / dysku / informacji o dysku / informacji o systemie, które zawiera więcej informacji niż tylko gwiazda (gpt) dla systemu Windows?
klanomath

1
@klanomath: gdisk działa z systemem Windows, ale nigdy nie próbowałem tej wersji. Narzędzie graficzne systemu Windows to Call Disk Management. Można go uruchomić na różne sposoby. Zobacz ten link . Osobiście napisałem własne narzędzie wiersza polecenia systemu Windows, aby wykonać zrzut tekstowy zawartości GPT.
David Anderson,

Czy napisane przez ciebie narzędzie wiersza poleceń jest dostępne gdziekolwiek? Pytam, ponieważ mam w tej chwili zapasowego MacBooka Air (połowa 2013 r.) I próbując odpowiedzieć na to pytanie, zdałem sobie sprawę, że nie miałem problemu z utworzeniem więcej niż 4 partycji bez utraty możliwości uruchomienia systemu Windows. Mój mbr jest pusty, z wyjątkiem pmbr. Potrzebuję narzędzia do dalszej kontroli tego.
klanomath

@klanomath: Niezależnie od wartości, zamieściłem narzędzia wiersza poleceń na sourceforge.net .
David Anderson

Odpowiedzi:


4

Jeśli instalujesz system Windows za pomocą Bootcamp Assistant ze standardowego systemu Mac OS X, system Windows zawsze uruchamia się z tabeli partycji PMBR / Hybrid MBR osadzonej w tabeli partycji GUID ( starsza wersja MBR) . MBR ma pierwszeństwo w konfiguracji hybrydowej, nawet jeśli możliwe jest uruchomienie EFI.

Jeśli używasz metody instalacji EFI innej niż Bootcamp Assistant dla systemu Windows (np. Opisanej tutaj ), Windows uruchomi się w trybie UEFI (kompatybilność z Windows 32bit / 64bit ), a w kolumnie Gpt znajdziesz * dla disk0.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.