Używając VMware Fusion na Yosemite, w jaki sposób mogę zapobiec awariom spowodowanym awarią uśpienia?


8

Używam VMware Fusion 7.1.0 na Mac OS 10.10.1 Yosemite. Każdego wieczoru wysyłam iMaca do snu. Następnego ranka Mac zwykle siedzi w masce logowania - więc zrestartował się. Po zalogowaniu pojawia się komunikat „awaria uśpienia”.

Jak mogę to złagodzić? Czy są jakieś znane obejścia?

Miałem wcześniej ten problem z Mac OS 10.9 i VMware Fusion 6, ale nie znalazłem obejścia. Wygląda na to, że z jedną z aktualizacji 10.9 problem zniknął lub był o wiele rzadziej.

Odpowiedzi:


4

Po rozmowie z obsługą VMware istnieją dwa możliwe rozwiązania tego problemu:

  1. Otwórz preferencje systemowe komputera Mac, przejdź do Oszczędzania energii i wyłącz opcję „Uśpij dyski twarde, jeśli to możliwe”. Po wyłączeniu tej opcji nie miałem żadnych problemów z przebudzeniem.

  2. Wstrzymaj lub wstrzymaj maszyny wirtualne przed wysłaniem komputera Mac do trybu uśpienia.


2
Punkt 1) nie działa dla mnie, tylko punkt 2). A punkt 2) jest tym, którego naprawdę chcę uniknąć ...
Marius,

Szkoda, że ​​komercyjna aplikacja, taka jak VMWare Fusion, która przez lata działała bezbłędnie, nagle ma tak ogromny problem i wydaje się, że nie jest w stanie go naprawić w rozsądnym czasie. Czy istnieje sposób, abyśmy mogli wywrzeć presję na VMWare w celu rozwiązania problemu?
Joshua Muheim

Chciałem też uniknąć punktu 2, ale wydaje mi się to konieczne w mojej sprawie. Jednak użycie pauzy / unpauzy nie jest tak wolne, jak zamknięcie / ponowne uruchomienie, więc najwyraźniej jest to dla mnie dopuszczalne. Prześlę później, jeśli będę mieć nowe ustalenia w tej sprawie.
Ricardo

1

Mam ten problem za każdym razem, gdy aktualizuję system operacyjny. Wyłączając drzemkę aplikacji dla całego komputera Mac, udało mi się rozwiązać problem na Yosemite. Zobacz poniższy link.

http://osxdaily.com/2014/05/13/disable-app-nap-mac-os-x/


Czy nie uważasz, że wystarczy, aby wyłączyć drzemkę aplikacji w VMware Fusion? Nie wiem, jak to zrobić powinno rozwiązać problemy z awarią komputera Mac przez VMware.
Christian Gut

1
To już nie działa.
Fergus,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.