Ustaw poziom uruchomionego dziennika


19

Jak ustawić poziom dziennika uruchomionego w MacOS Yosemite?

Próbowałem, launchctl log level debugale to nie działa.1
@ sdmeyers Chcę sam uruchomić debugowanie (wiedzieć, co się dzieje, jeśli się zawiesza, kto prosi, które zadania rozpocząć, kiedy, co robią te zadania, czy się zawieszają? umiera?)
gnzlbg

2
Zastanów się, czy nie poprosić o to na launchdliście mailowej programisty ; członkowie listy obejmują autorów launchd.
Graham Miln

1
wygląda na to, że nie mogę używać sprawdzania na komputerze Mac, mówi, że jest on dostępny tylko w wariancie DEVELOPMENT: /
gnzlbg

1
czy ktoś tutaj znalazł odpowiedź? Właśnie zasubskrybowałem listę mailingową.
icfantv

Odpowiedzi:


1

Ponieważ Apple publikuje kod źródłowy do uruchomienia, możesz mieć więcej szczęścia, dołączając debuger do procesu w celu sprawdzenia lub ustawienia punktów przerwania.

To i zmiana poziomu dziennika może być również przesadą. Możesz dość łatwo sprawdzić załadowane zadania i je wyłączyć / zmienić, aby wywoływały skrypty debugowania, a nawet ustawiać inne zadanie tak, aby zrzucało status lub rejestrowało komunikaty, gdy inny proces się uruchomi lub zatrzyma.

Byłbym zainteresowany bardziej szczegółowymi informacjami na temat tego, co robisz - wydaje się to doskonałym przykładem problemu XY. Pytasz o rozwiązanie, które widzisz jako najlepsze rozwiązanie, a nie o rzeczywisty problem.


Spróbuj uruchomić apache z konfiguracją śmieci. Na Linuksie będzie narzekać i pojawi się szczegółowy błąd systemctl status httpd. Na komputerze Mac masz pecha. Z niejasnym błędem, takim jak(homebrew.mxcl.httpd24[36144]): Service exited with abnormal code: 1
Ray Foss,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.