Wyjście dźwięku iPoda Touch 5 vs iPhone 5s (wyjście liniowe)


1

Kupiłem iPod Touch 5 dwa miesiące temu uwielbiam jakość dźwięku urządzenia. Ale po 1 miesiącu, kiedy mój brat kupił iphone 5s , Sprawdziłem dźwięk wyjściowy urządzenia za pomocą tych samych słuchawek dousznych, które były dostarczane z moim iPodem. Różnica w dźwięku była ogromna, nie mówię o jakości dźwięku, ale o głośności.

Sprawdzałem wszędzie, ale nie było właściwego wyjaśnienia, dlaczego różnica w dźwięku jest tak duża.

Czy to dlatego, że dwa DAC r zupełnie inaczej, czy ma to coś wspólnego Impedancja źródła wyjściowego ?


Dla kompletności, czy dwukrotnie sprawdziłeś Ustawienia - & gt; Muzyka - & gt; Limit głośności?
bassplayer7

Tak. Mam wyłączone ustawienie limitu głośności i kontroli dźwięku.
tsultan1990

Odpowiedzi:


1

To bardzo dziwne; masz wersję europejską? Moc wyjściowa tych urządzeń jest mocno ograniczona. To jedyne wyjaśnienie.

Mam zarówno iPhone 5s, jak i iPoda touch pięć i mają dokładnie takie same napięcia wyjściowe i spadek napięcia po podłączeniu słuchawek. Moc wyjściowa jest taka sama, słyszałem z kilku źródeł, że poziom zniekształceń na 5s jest lepszy, ale zdecydowanie mają ten sam poziom wyjściowy. Upewnij się, że korektor jest wyłączony, a kontrola dźwięku jest wyłączona


0

@ tsultan1990. Uznając, że nie jestem technikiem, oferuję następujące rzeczy. Różne urządzenia iDevices mogą mieć inną moc wyjściową. W zależności od ilości soku pozostałego w baterii, jeden z iThingies mógł przejść do trybu oszczędzania energii.

Inną możliwością jest to, że Sultan ma różne słuchawki / słuchawki o różnych parametrach impedancji. Im wyższa liczba, tym większa moc wzmacniacza będzie potrzebna do doprowadzenia telefonów do tego samego poziomu głośności. W rzeczywistości Sultan, niektóre słuchawki audiofilskiej jakości wymagają właściwie dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego. W takim przypadku, jeśli podłączysz jeden zestaw telefonów do iPoda, słuchasz, wyciągniesz telefony i podłączysz drugą parę, z pewnością usłyszysz różnicę w głośności.

Jeszcze innym czynnikiem jest poziom czułości. Nie jestem pewien, jak działa czułość, ale podejrzewam, że jest to miara mocy potrzebnej do sterowania urządzeniem, aby uzyskać określony poziom dźwięku.

W kwestii informacji, wbudowane przetworniki cyfrowo-analogowe w ostatnich iProductach nie są tak dobre, że nie mają takiej samej jakości jak Wilson i Burr Brown. Wpłynie to na jakość dźwięku, ale nie na głośność.

Wreszcie Sultan, możesz chcieć pozbyć się słuchawek dołączonych do urządzenia i kupić nową parę telefonów. SoundMagic 10s (45 USD), AKG Y50 (100 USD) Klipsch x11i (350 USD) to dobre punkty startowe i różne sygnatury dźwiękowe. AKG (słuchawki douszne, zamknięte) ma ładny miejski wygląd z lekko uderzającym basem, który nie zakłóca średnich i wysokich tonów i całkowicie niszczy Beats.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.