Konfigurowanie katalogów domowych urządzeń mobilnych na serwerze Yosemite OS X.


2

Mam Open Directory skonfigurowany na zupełnie nowym komputerze z systemem OS X z zainstalowanym Server.app. Próbuję skonfigurować konfigurację konta mobilnego na serwerze, aby umożliwić użytkownikom zsynchronizowanie ich katalogów domowych z woluminem serwera (w celu tworzenia kopii zapasowych / odzyskiwania). Nie wydaje mi się, żeby to się właściwie zachowywało, a dokumentacja od Apple na tym jest w najlepszym wypadku cienka.

Moim celem jest, aby użytkownicy logowali się do swoich laptopów przy użyciu konta Open Directory i aby komputer utworzył "mobilne konto" na komputerze lokalnym, które może być synchronizowane z serwerem. Mogę założyć konto, aby pomyślnie zalogować się przy użyciu konta OD, ale wydaje się, że zignorowano ustawienia skonfigurowane w Menedżerze profili ("zasady" dla użytkowników).

Czy ktoś wie, jak to działa? Czy istnieje dobry sposób konfiguracji?


Po stronie klienta, w jednym z użytkowników OD zalogowanych do klienta Mac, zweryfikowałeś ustawienia konta mobilnego w Preferencjach systemowych & gt; Użytkownicy & amp; Grupy & gt; Konto użytkownika & gt; Konto mobilne?
Mr Rabbit

Kiedy dostałem się do tego panelu preferencji, widzę opcję "Utwórz konto mobilne". Kiedy to zrobię, zmusza mnie do wylogowania / wzięcia, po czym ta część panelu przedniego jest wyszarzona. Nie widzę też żadnego profilu mobilnego po stronie serwera dla tego konta użytkownika w dowolnym miejscu ...
colemanm

Czy klient jest zapisany do zarządzania profilem? Zauważ, że jest to oddzielne od powiązania z OD.
Gordon Davisson
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.