Symuluj klawisz INSERT w systemie Mac OS X


24

Krótko mówiąc, używam Citrix do zdalnego dostępu do mojego komputera w pracy, a kilka aplikacji wymaga użycia klucza INSERT, który, jak wszyscy wiedzą, Apple postanowił wyeliminować ze swoich klawiatur. Próbowałem wszystkiego, co mogłem wymyślić, i nigdy nie byłem w stanie znaleźć łatwego sposobu na przesłanie tego kodu za pomocą Citrix. Jestem pewien, że istnieją inne zastosowania, i przeczytałem pytania wielu osób na ten temat, ale wydaje się, że nikt nie zaproponował realnego rozwiązania.

Mam klawiaturę Apple USB (pełnowymiarowa, z klawiaturą numeryczną), a w pozycji, w której normalnie istniałby klawisz INSERT, Apple umieścił klawisz „fn”. Teraz nadal potrzebuję tego klucza od czasu do czasu, ale chciałbym zobaczyć Control-fn lub podobny, aby wysłać klucz do INSERT. Jeśli ktoś wie, jak to osiągnąć, najlepiej bez instalowania oprogramowania innych firm (adware?), Jestem zachwycony.


Odpowiedzi:


20

Dla dowódcy północy wydaje się, że to ^/Ctrl+ T= Insert. Jak sugeruje Jherran.

Im bardziej rodzajowy funkcja Insert ma być Fn+ Return/Enter= Insert, zobaczyć to inne pytanie do dyskusji i więcej szczegółów.

Miałem jednak niewielki sukces z Fn+ Returnniezawodną pracą w wielu aplikacjach.


Dzięki, ale nie, to też nie wydaje się działać. Jak wspomniałem powyżej, faktycznie używam Citrix, ale powinno to być dość ogólne mapowanie kluczy. Jeśli nie istnieje, byłbym wdzięczny za to, jak utworzyć niestandardowe powiązanie klucza.
Dave

Nie działa w LibreOffice dla komputerów Mac
Daniel G. Blázquez

6

Możesz śledzić ten post, który sugeruje użycie aplikacji Karabiner do symulacji klucza Insert z następującą konfiguracją private.xmlpliku (edycja w zakładce Różne ):

<?xml version="1.0"?>
<root>
 <item>
  <name>Fn + Ctrl-Left to Insert</name>
  <identifier>private.fn_ctrl_to_insert</identifier>
  <autogen>
   __KeyToKey__KeyCode::CONTROL_L, ModifierFlag::FN,
   KeyCode::PC_INSERT
  </autogen>
 </item>
</root>

a następnie włącz nowo utworzony element po ponownym załadowaniu pliku na karcie Zmień klucz .

Aby znaleźć odpowiedni kod klucza, użyj EventViewer w zakładce Różne .2

fn + pracowałem dla mnie i umożliwiłem wstawienie na moim najnowszym terminalu Mac Book Pro.


To było dla mnie rozwiązanie na MACOSX High Sierra


0

Uzyskaj zewnętrzną klawiaturę inną niż Apple.


3
Oddany w zapomnienie, ale tak, jest to prawdopodobnie najbardziej ogólne - jeśli nie wszystkie oczywiste - rozwiązanie tego problemu. Jeśli wszystko inne zawiedzie, kup inną klawiaturę.
Maarten Bodewes,

0

Używam Citrix i mam ten sam problem, nie mogę tego rozgryźć. jedyną rzeczą, którą znalazłem jest to, że masz zewnętrzną klawiaturę, naciśnij wyczyść, aby wyłączyć numlock, a następnie naciśnij 0 i działa jak wstawianie


0

Na wypadek, gdyby ktoś szukał odpowiedzi na MacOS Sierra (z 2017 Macbook Pro), spróbuj: Fn + Ctrl + Enter


0

Możesz to zrobić za pomocą następującego skrótu klawiaturowego:

fncontroloption


-1

Karta fn + działa jak klawisz wstawiania w oprogramowaniu mapy myśli Freeplane-3

Z komputera iMac z systemem operacyjnym 10.8.5 z rozszerzoną klawiaturą USB za pomocą Pulpitu zdalnego Microsoft do sterowania komputerem (Win 7), mogę użyć klawisza Shift + 0 (klawiatura), aby wysłać klawisz Enter.


„wysłać klucz enter”? OP chce symulować Wstaw, a nie Enter
grg
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.