Czy aplikacje baterii iPhone'a mogą faktycznie przedłużać żywotność baterii?


17

Widziałem kilka aplikacji, które twierdzą, że wykonują pewnego rodzaju warunkowanie / głębokie ładowanie / inny żargon, aby przedłużyć żywotność baterii iPhone'a. Czy to tylko hokum, czy naprawdę potrzebuję jednej z tych aplikacji, aby zmaksymalizować żywotność mojej baterii?


Evan Kroske i @senseful mają rację.
mspasov

Odpowiedzi:


15

Z tego, co rozumiem, aplikacje na iPhone'a nie mają mocy regulowania zużycia energii przez inne aplikacje i procesy systemu iOS. Te aplikacje brzmią dla mnie jak olej wężowy.


Zgoda. Każda aplikacja ma własną piaskownicę, która ogranicza jej dostęp do zasobów systemowych. Myślę więc, że twoje zrozumienie jest najprawdopodobniej prawidłowe.
deutschZuid

Oni nic nie robią. Możesz skonfigurować trwały wpis w programie iCal, aby przypominać o wyłączeniu akumulatora z opłat. I jak powiedziano, nie ma zatwierdzonych interfejsów API zapewniających aplikacjom tak niski poziom dostępu do sprzętu (zauważysz, że aplikacje zgłaszają procent baterii w 5% przyrostach), więc nie mogą „kondycjonować” ani „głęboko ładować” baterii. Nie są niczym innym jak chwytami pieniężnymi, które modlą się w nieświadomości użytkowników, i chciałbym, aby Apple ograniczyło ich akceptację ze względu na to, że nie wnoszą żadnej wartości do sklepu.

11

Sami Apple zalecają głęboki cykl co miesiąc:

Pamiętaj, aby przejść co najmniej jeden cykl ładowania miesięcznie (ładowanie akumulatora do 100%, a następnie całkowite rozładowanie).

Jeśli aplikacja przypomni Ci o tym co 30 dni, to tak, wydłuży to żywotność baterii. Niestety, widziałem niektóre aplikacje, które mówią, aby zejść do 20%, a następnie otworzyć aplikację podczas ładowania. To nie pozwala „całkowicie się zepsuć”, a więc nie zrobiłoby nic dla twojego telefonu.

Poza przypomnieniem o wykonywaniu głębokiego cyklu co 30 dni, nie widzę, jak każda aplikacja może poprawić żywotność baterii. Jeśli tak, zepsułoby to żywotność baterii, pozostając w tle.


1
+1 dla „ Jeśli aplikacja przypomina ci o głębokim cyklu co 30 dni, to tak, wydłuży to żywotność baterii ”. Bezcenny! : D
cregox,

3

Tak - jeśli to jest rzecz, która zmusza cię do zmiany zachowania. Bez względu na to, czy nazywasz to olejem wężowym, placebo czy inżynierią społeczną, zmiana postrzegania lub zachęta do działania jest potężna i może ukształtować Twój świat.

Nie - bez robienia czegoś innego, użycie większej ilości energii do „monitorowania” baterii oczywiście pozostawia mniej energii na resztę rzeczy, które normalnie masz uruchomione.


Dawno się nie widzieliśmy, szalony mikrofonie ... Dzięki Bogu nie byłem wtedy nominowanym moderatorem. Naprawdę nie miałbym na to czasu. Tymczasem wydajesz się świetnie sobie radzić! :)
cregox,

3

Oczywiście aplikacja pozbawiona więzienia może przedłużyć żywotność baterii, dostosowując ją do systemu, podobnie jak Apple (i podobnie jak niektóre aplikacje na Androida , ponieważ android nie ma prawie żadnych ograniczeń dotyczących zarządzania dla programistów). Kilka rzeczy, które można zrobić, na przykład: zabijanie aplikacji, o których wiadomo, że pochłaniają życie w cieście, lub może wyłączenie ekranu w razie potrzeby w inteligentny sposób.

Ale, jak możecie sobie teraz wyobrazić, jest to tak dużo pracy, że wątpię, aby pojawiła się jakaś dobra aplikacja i tak naprawdę nie znam żadnej takiej. Ponadto, z punktu widzenia dewelopera, byłoby to zbyt wiele czasu poświęconego na badanie, testowanie i robienie tego przy zbyt małym wyniku, ponieważ jest to już jeden z głównych zmartwień Apple .

Oto kilka lepszych sposobów na przedłużenie żywotności baterii z własnej listy Apple :

  • Wyłącz powiadomienia push / Pobierz nowe dane rzadziej / Wyłącz pocztę push
  • Wyłącz Wi-Fi / Wyłącz Bluetooth
  • Użyj trybu samolotowego w obszarach o niskim lub zerowym zasięgu
  • Dostosuj jasność
  • Wyłącz EQ
  • Używaj iPhone'a regularnie (przejdź co najmniej jeden cykl ładowania miesięcznie)

Jeśli chodzi o aplikacje Apple Store, nie ma mowy o piekle. Sama aplikacja w ogóle nie poprawi baterii. Przynajmniej nie „automagicznie”. Może to najwyżej działać tylko jako instynktowne przypomnienie.


1
Ive generalnie miał gorszą żywotność baterii po jailbreaku iPhone'a 2G, 3G i 3GS.
Ryan Sharp

# Ryan prawda. a to z powodu instalowania zbyt wielu dodatkowych aplikacji i żadna z nich nie jest przeznaczona do optymalizacji żywotności baterii.
cregox

Jesteś w błędzie. Nie ma takiej aplikacji.
mspasov

@mspasov, którą aplikację masz na myśli?
cregox

Nie ma aplikacji jailbreak, które mogłyby ulepszyć system w celu lepszego zarządzania baterią. Nawet na platformie Mac możesz monitorować, ale nie zarządzać ani kontrolować baterii i mechanizmu ładowania.
mspasov
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.