Ponownie uruchamiasz usługę dźwiękową?


74

Mój MacBook Pro z systemem Snow Leopard przestał wydawać dźwięki kilka godzin temu. Znalazłem inne doniesienia o ludziach z dźwiękami pracującymi w słuchawkach, ale nie o to chodzi. Nie słyszę dźwięku, gdy moje słuchawki są podłączone.

Zastanawiam się, czy istnieje LaunchAgent lub LaunchDaemon do ponownego uruchomienia, który by temu zaradził. Próbowałem już zabić demona coreaudio (i to on automatycznie automatycznie zrestartował się), ale to nie naprawiło tego.

Muszę ponownie uruchomić system w celu aktualizacji systemu operacyjnego, więc myślę, że prawdopodobnie to naprawi.

Czy jest inny sposób?


Jestem tu dość nowy, ale mogę zadać pytanie, które może pomóc. Czy ostatnio zaktualizowałeś do 10.6.8? Wielu użytkowników zgłasza problemy z dźwiękiem, a także problemy z siecią i drukowaniem po aktualizacji do 10.6.8. Możesz potrzebować Apple do wydania poprawki lub możesz wypróbować niektóre tymczasowe rozwiązania, które ludzie sugerują dla tych problemów 10.6.8.
bg2011

Kiedy to się stało, byłem na 10.6.7. Po ponownym uruchomieniu jestem teraz w wersji 10.6.8.
Doug Harris

Dźwięk powrócił po ponownym uruchomieniu.
Doug Harris

@Doug Zastanawiam się, czy po
ponownym

Nie, po prostu uruchomiłem ponownie bez żadnych aktualizacji systemu
Doug Harris,

Odpowiedzi:


142

Możesz zabić proces CoreAudio, otwierając Terminal i uruchamiając . Uruchomi się ponownie automatycznie po kilku sekundach.sudo kill -9 `ps ax|grep 'coreaudio[a-z]' | awk '{print $1}'`

To rozwiązuje niektóre problemy, które miał mój starzejący się MBP, gdzie czasami nie wykrywa słuchawek lub decyduje, że głośniki nie są podłączone. Nie ma gwarancji, że będzie działać na każdy problem z dźwiękiem, ale warto spróbować.

Źródło: zakgreant na forach macosxhints .


1
Dzięki, pomogło! Po prostu musiałem zabić podstawową usługę audio. Uruchomił się ponownie po kilku sekundach.
Moussa,

<3 Działa to również w Mavericks !! :)))
OZZIE

31
sudo pkill coreaudiod
berto

2
Pracowałem dla mnie w High Sierra (10.13.2).
Mike Collins,

1
Pracowałem dla mnie w High Sierra (10.13.6). I zastanawiam się, dlaczego ten problem występuje nawet po upływie 7 lat od pierwszego pytania, które zostało zadane.
Ramvignesh

28
sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext 

sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext

Te dwa polecenia rozładują, a następnie ponownie załadują rozszerzenie jądra audio.


2
Fajnie, pracował dla mnie w Mavericks.
Bombe

Właśnie rozbił się mój komputer (OSX El Capitan) ... Nie poleciłbym go, ale myślę, że zadziałało po ponownym uruchomieniu :-p
Carles Estevadeordal

To powoduje awarię mojego systemu macOS Sierra 10.12.1. Nie polecam używania tej poprawki.
ejmin

Działa na starym komputerze iMac (Snow Leopard), gdy nie rozpoznaje karty dźwiękowej USB. Wcześniej konieczne było ponowne uruchomienie komputera, aby to naprawić, więc dobrze!
Ákos,

3
To faktycznie działało ze mną na OSX Sierra (podczas gdy najpopularniejsza odpowiedź nie)
rburhum

9

Mam 10.9.2 i mam ten sam problem. Ponieważ są dwie odpowiedzi, chciałem udokumentować swoje ustalenia:

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext 
sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleHDA.kext

Te dwa polecenia rozładują, a następnie ponownie załadują rozszerzenie jądra audio. Ten post rozwiązuje mój problem w 100% przypadków, dlatego proszę oceń ten oryginalny post

To rozwiązanie nie działało dla mnie:

sudo kill -9 `ps ax|grep 'coreaudio[a-z]' | awk '{print $1}'`

Wyłącza wewnętrzne głośniki i wysyła dźwięk do mojego 27-calowego monitora, ale nie przywraca dźwięku do moich wewnętrznych głośników lub zestawu słuchawkowego. Być może w niektórych przypadkach działa, ale mam nadzieję, że ten post może wyjaśnić, kiedy użyć jednego rozwiązania w porównaniu do drugiego .


1
Apple High Definition Audio Kext? Fajnie, nie wymyśliłbym tego akronimu bez tego kontekstu.
Jason Salaz,

IMHO, 'kill -9' ps ax | grep 'coreaudio ...' powinien zawsze działać bez potrzeby ponownego uruchamiania. Zrestartowany demon coreaudio może wybrać urządzenie audio, które znajdzie jako pierwsze (nie ma pojęcia, w jaki sposób wybierane jest urządzenie audio w tym przypadku), ale możesz zresetować do poszukiwanego urządzenia audio za pomocą „Preferencji systemowych ...” -> Ustawienia „Dźwięk” . Ponadto w przypadku sesji przeglądarki może być konieczne wybranie odpowiedniego urządzenia audio.
bardzo

4

Najwyraźniej więc 8 lat później macbooki wciąż mają ten sam problem, ponieważ dość często spotykam go po podłączeniu słuchawek.

Polecenie naprawy tego od razu:

sudo pkill coreaudiod


1
Ta odpowiedź została już udzielona. Będziesz podlegać ocenom negatywnym, dopóki nie usuniesz odpowiedzi lub nie dodasz dodatkowych, pomocniczych lub nowych informacji, które nie zostały jeszcze dostarczone.
fsb

Przewijałem główną listę odpowiedzi i były tylko bardziej skomplikowane polecenia. Ale rzeczywiście ta odpowiedź znajduje się gdzieś w komentarzach. Głupio jest go usunąć.
Joel'- '20

Na tej stronie, jeśli możesz podać dodatkowe informacje do istniejącej odpowiedzi i masz wystarczającą reputację , możesz edytować tę odpowiedź, aby dodać tę informację. Twoja odpowiedź tutaj jest dobrym przykładem tej okazji. Nie musisz usuwać swojej odpowiedzi, ale, jak wspomniałem, ryzykujesz otrzymaniem głosów negatywnych z tego powodu.
fsb

2

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​aby to naprawić, konieczne jest ponowne uruchomienie komputera. Jest to kiepska poprawka, ponieważ wydaje się, że można ją naprawić po awarii i nie rozwiązać pierwotnej przyczyny. Chciałbym, ale jeszcze nie odkryłem, czy istnieje inna szybsza / prostsza metoda na odzyskanie dźwięku ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.