Zewnętrzny monitor znika na krótki czas na MBP w połowie 2010 roku, ale nie na tym samym komputerze z systemem Windows


10

Czy ktoś może doradzić, jak temu zapobiec.

Podłączony do niego zewnętrzny monitor znika na kilka sekund, ale potem wraca, aby pokazać pulpit itp.

Kiedy uruchamiam system Windows 7 64-bitowy Pro (przez Boot Camp), tak się nigdy nie dzieje. Więc nie sądzę, że to problem sprzętowy.

Proszę doradź.

Aktualizacja

Usunięto wersję systemu operacyjnego z tytułu, ponieważ problem wystąpił w kilku wersjach. Dodano wersje, które są postrzegane jako tagi.

Nigdy nie zdarzyło się to z Mavericks (ale po aktualizacji do Yosemite, odszedł, a potem wrócił po aktualizacji do El Capitan (chyba), ale także Sierra).


To wydaje się być problemem. Aby to nieco zawęzić.
Charles Merriam,

Charles Merriam: „To wydaje się stanowić problem”. - tak, na pewno jest - więc przez to rozumiesz, że jest to również problem? „Aby zawęzić to nieco” - co to znaczy? Czy prosisz mnie o podanie bardziej szczegółowych informacji, analizy? Co? A może zamierzasz to zrobić? Czy możesz dodać kolejny komentarz przepisujący to, co chciałeś powiedzieć, ponieważ obojętnie, co powiedziałeś, nie dodaje żadnej wartości, obawiam się. Dzięki.
therobyouknow

Ach, miałem szczegółowy punkt. Niestety, upłynął limit czasu StackExchange od wpisania go jako komentarza, a apple.stackexchange.com/users/9058/patrix usunął wersję odpowiedzi tego zapisu. Przepraszam, jesteś sam.
Charles Merriam,

Ach, OK, pechowe dzięki za próbę @CharlesMerriam docenić to. Widzę problem przez KVM, więc może odpowiedź WCC jest dobrym tropem.
therobyouknow

@CharlesMerriam Zapytałem apple.stackexchange.com/users/9058/patrix, dlaczego twój post został usunięty, a on odpowiedział: twitter.com/nohillside/status/667255472337108992 - „Post nie odpowiedział na pytanie, brak odpowiedzi zwykle jest usuwany. Proszę
pinguj

Odpowiedzi:


3

Miałem to z moim komputerem Mac Air i był to zły kabel.

Wymieniłem go, a następnie ulegnie awarii, jeśli tak się stanie, spróbuj tego:

Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo> Zaawansowane> Odznacz wylogowanie po xx minutach braku aktywności

Ktoś na tej stronie zasugerował to dla awarii wyświetlacza i działało to dla mnie pięknie.


+1 dzięki wcc. Używam go za pośrednictwem KVM, więc twój punkt widzenia na kabel może być powiązany, ponieważ ścieżka sygnału przez mój KVM może nie być najlepszej jakości dla mniej niezawodnych sterowników ekranu w MacOS (porównaj z tymi w Windows na tym samym komputerze)
therobyouknow

Przyjmuję tę odpowiedź, ponieważ zastąpiłem konfigurację kabla kablem z dobrą oceną opinii na Amazon i problem nigdy się nie zdarza. Korzystam teraz z najnowszej wersji macOS Sierra. Aby podać szczegóły na temat tego, co zmieniłem w odniesieniu do kabla: Miałem przejściówkę z portu mini-DVI na adapter DVI, do której podłączony był kabel DVI, a drugi koniec KVM. Nadal mam KVM (przez Startech), ale teraz mam kabel DVI „wysokiej jakości” zamiast adaptera i innego kabla. Mam również wyłączone ustawienie wylogowania zgodnie z opisem w WCC.
therobyouknow

Zauważyłem, że pierwotny problem występuje w przypadku niektórych aplikacji, szczególnie w przypadku Flash Video i niektórych aplikacji korzystających z bibliotek Qt C ++, np. BBC iplayer w chrome (flash), Beyond Compare (Qt C ++) i Adobe (Qt C ++, jak sądzę). Wyobrażam sobie, że te aplikacje wykorzystują przyspieszenie sprzętowe bardziej niż inne aplikacje, a więc były bardziej wrażliwe na nieodpowiedni kabel. Ale teraz problem nie występuje, jak powiedziano. Jednak już go nie było, ale mam nadzieję, że tym razem nie wróci. Jedyne ryzyko, jakie mogę sobie wyobrazić, to aktualizacja systemu macOS, która wprowadza regresję.
therobyouknow

Wydaje się jasne, że nie jest to usterka sprzętowa w systemie Mac, ale raczej konfiguracja kabli i zarządzania energią.
therobyouknow

(Wyczyściłem także PRAM i SMC (poprzez odpowiednią sekwencję naciśnięć klawiszy podczas uruchamiania - patrz oficjalne artykuły z bazy wiedzy Apple), to mogło mieć wpływ na rozwiązanie, a także kroki opisane powyżej)
therobyouknow


0

Nie wiem, czy Twój problem został rozwiązany, ale możesz po prostu zacząć od uruchomienia autodiagnostyki. Aby to zrobić: uruchom ponownie i przytrzymaj „D” podczas uruchamiania. Jeśli masz włączone hasło oprogramowania układowego, nic to nie da. Najpierw musisz to wyłączyć. Możesz spróbować zresetować SMC i NVRAM / PRAM. To może rozwiązać problem. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj ponownie zainstalować wersję systemu macOS dostarczoną z komputerem. Spowoduje to ponowną instalację niezbędnych sterowników.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.