Jak zwolnić przechwytywanie myszy w VirtualBox?


10

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jestem na moim MacbookPro i używam TeamViewer do zdalnego dostępu do mojego serwera 2k3. Na tym serwerze zainstalowałem VirtualBox, aby utworzyć maszynę wirtualną. Ale teraz utknąłem na tym ekranie i już nie mogę używać mojej myszy.

Jak mogę zwolnić przechwytywanie myszy?

Odpowiedzi:


9

Musisz nacisnąć „klucz hosta”, który jest napisany w prawym dolnym rogu okna VirtualBox.

Patrząc na zrzut ekranu, jest Right Ctrl.

To nie jest domyślny komputer Mac, Command ⌘ponieważ uruchamiasz VirtualBox na hoście Windows, do którego uzyskujesz dostęp za pomocą TeamViewer.

Zobacz instrukcję virtualBox: link


7

Naciśnij jednocześnie Control+ Command+, aby zwolnić mysz z okna VirtualBox.


Próbowałem kilka razy, ale nie miałem szczęścia. Znalazłem rozwiązanie mojego problemu: wyjdź z Teamviewer, a następnie zaloguj się ponownie i cofnąłem kursor.
quangtruong1985

0

Możesz także spróbować uruchomić Sticky Keys (kilkakrotnie naciśnij Shift), który spowoduje powrót do kontroli systemu Windows. kliknij „nie” w wyskakującym okienku „Lepkie klucze”, zanim wrócisz do wirtualnego pola (Nie możesz wyzwolić lepkich kluczy, jeśli wyskakujące okienko jest otwarte).


-1

Używasz również Ctrl-Alt-Del dla panelu Teamviewer


Witamy, pytaj inaczej! Staramy się znaleźć najlepsze odpowiedzi, które dostarczą dodatkowych informacji na temat tego, dlaczego są najlepsze. Odpowiedzi powinny być samodzielne, więc wyjaśnij, dlaczego uważasz, że udzielona odpowiedź rozwiąże problem lub jest lepsza od innych. Podanie linków jako informacji pomocniczych może również pomóc OP i innym osobom znaleźć dodatkowe informacje dla siebie. Zobacz Jak odpowiedzieć na pytanie, jak udzielić wysokiej jakości odpowiedzi. - Z recenzji
fsb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.