Jaki jest efekt wyboru „skonfigurowania jako nowego iPada”?


8

Moja córka chce zmienić nazwę swojego iPada mini i powiedziałem jej, że jedynym sposobem, aby to zrobić, jest połączenie go z iTunes na komputerze, ale kiedy podłączyliśmy go do mojego laptopa, otrzymaliśmy

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Jest to niepokojące, ponieważ oczywiście nie chcę ponownie konfigurować iPada jako nowego ani nie chcę go przywracać za pomocą kopii zapasowej z innego urządzenia. Oba by to wytarły i nie miałyby absolutnie żadnego sensu.

Istnieje strona, która twierdzi, że tak naprawdę nie ustawia iPada jako nowego, ale zamiast tego dodaje, że pozwala rozpocząć synchronizację z iTunes. Waham się w to wierzyć - zwykle Apple nie jest tak nieostrożny w doborze słów, ale ponieważ witryna StackExchange zwykle zawiera bardziej wiarygodne informacje niż inne fora, mam nadzieję, że ktoś może potwierdzić lub zaprzeczyć temu twierdzeniu Z DOŚWIADCZENIA OSOBISTEGO . Dzięki.


FWIW, jestem pewien, że poprosi cię o potwierdzenie przed faktycznym wyczyszczeniem urządzenia.
bassplayer7

3
Jeśli ktoś z Apple to przeczyta, treść wiadomości jest wyjątkowo niefortunna. „Konfiguracja” może oznaczać konfigurację iPada lub konfigurację w iTunes. Oznacza to drugie, ale z brzmienia tego nie wynika.
William Jockusch

Odpowiedzi:


6

POTWIERDZONE PRZEZ SIEBIE na moim nowym iPadzie mini 4 i iTunes 12.

Jeśli wybierzesz „Ustaw jako nowy iPad” i naciśniesz Enter , pojawi się nowe okno z komunikatem „Synchronizuj z iTunes” i niebieski przycisk z białymi literami Rozpocznij . Po naciśnięciu tego przycisku otrzymasz okno iTunes dla podłączonego urządzenia ze wszystkimi istotnymi informacjami, kopiami zapasowymi i innymi opcjami.

Innymi słowy, jeśli wybierzesz „Skonfiguruj jako nowy iPad” * NIC NIE ZMIENI SIĘ W ZAŁĄCZONYM URZĄDZENIU * , zostanie ono dołączone do iTunes tylko w celu wykonania kolejnych czynności.


6

Możesz zmienić nazwę iPada na samym urządzeniu: wybierz „Ustawienia” -> „Ogólne” -> „Informacje” -> „Nazwa”.

Jeśli nigdy nie podłączałeś ani nie synchronizowałeś tego iPada z tym komputerem za pośrednictwem iTunes, wciąż pojawia się monit o skonfigurowanie go jako nowego lub przywrócenie go. Wybierz „Skonfiguruj jako nowy iPad”; nie martw się, iTunes nie wyczyści iPada, po prostu powie iTunes, że to nowe urządzenie, a teraz możesz zsynchronizować to urządzenie lub wykonać kopię zapasową, jeśli chcesz.


To rozwiązuje problem związany z pytaniem, więc uznałem go za użyteczny, ale tak naprawdę nie odpowiada na postawione pytanie, więc nie oznaczyłem go jako zaakceptowanej odpowiedzi.
iconoclast
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.