Wyłącz dźwięk uruchamiania OS X


25

Jak mogę na stałe wyłączyć dźwięk startowy (lub gong) w Yosemite?

(Używam 13-calowego MacBooka Pro z końca 2014 roku)

Wypróbowałem już kilka opcji tu i tam:

 • zainstalowany StartNinja.app => nie działał

 • zainstalowany Auto-Mute.app => nie działał

 • próbował zainstalować stary StartupSound prefPane => nie działał

 • próbowałem polecenia „sudo nvram SystemAudioVolume =% 80” => wolumen się nie zmienia (próbowałem także innych wartości niż 80, takich jak 00, 01 lub nic)

UWAGA: Wiem, że można wyciszyć dźwięk uruchamiania przy zmniejszeniu głośności, ale nie jest to trwałe rozwiązanie.


„Nie działał” to za mało informacji, aby zdiagnozować problem. Co się stanie, jeśli uciekniesz sudo nvram SystemAudioVolume=%80? (Uwaga
duża litera

1
Podałem kilka szczegółów: 80 lub 00 lub 00 lub „” nie zmieniaj głośności. Wielka litera V również niczego nie zmieniła.
fffred

@oarfish, zauważ, że próbowałem również ustawić zmienną SystemAudioVolumeDB, bez powodzenia, ponieważ automatycznie resetuje się do% eb przy ponownym uruchomieniu.
fffred

Co więc mówi terminal po uruchomieniu polecenia? Jakiś błąd? A może ustawia parametr poprawnie, ale po prostu nic nie robi (tj. Sprawdza, czy polecenie w ogóle coś zrobiło, uruchamiając go sudo nvram -p | grep SystemAudioVolumelub coś takiego)
Oarfish

6
Apple musi być bardzo dumne z tego cholernego dźwięku. sudo nvram SystemAudioVolume=%80pracował wcześniej Yosemite. I nie przestaje działać. Zdarza mi się mieć iMac27 z dość głośnymi głośnikami i dużym rozmiarem. Więc nie mogę przekraść się do innego pokoju, żeby go uruchomić. I ryzykuję, że obudzę całą rodzinę w nocy lub wcześnie rano tylko z powodu tego dźwięku. To wraz z wieloma innymi drobnymi rzeczami nakarmiło mnie Apple. Mój następny komputer nie będzie Apple.
biocyberman

Odpowiedzi:


19

Chciałbym zasugerować mały skrypt, który napisałem, aby rozwiązać ten problem bez zhakowania systemu.

Chodzi o to, że dźwięk rozruchowy nie jest odtwarzany, jeśli komputer Mac został wyciszony przed wyłączeniem. Tak więc ten skrypt zasadniczo wycisza komputer Mac tuż przed wyłączeniem i przywraca poprzedni stan po zalogowaniu.

Powinien działać na dowolnej wersji systemu OS X i przetestowałem go na moich MacBookach z Yosemite.

Możesz go znaleźć na GitHub: https://github.com/teored90/nobootsound

Plik README informuje, jak zainstalować skrypt. Mam nadzieję, że to zadziała w twoim systemie i chciałbym usłyszeć twoją opinię.


4
Postanowiłem użyć tego, gdy nic innego nie działałoby dla mnie. Działa jak urok i podoba mi się filozofia.
ConstableJoe

To dobre rozwiązanie, jeśli ponownie uruchomię system OSX. Zostaję wyciszony, jeśli uruchomię się w innym systemie operacyjnym, takim jak Windows lub Linux. I tak samo, jeśli wyłączę wyciszenie, gdy jestem w innym systemie operacyjnym i chcę ponownie uruchomić komputer!
biocyberman

@ biio tak w twojej sytuacji musisz znaleźć inny sposób. Nie mogę wymyślić żadnego prostego rozwiązania, aby skrypt działał z boot
campiem

To jest absurd. Czy nie ma sposobu, aby po prostu usunąć plik dźwiękowy lub wyłączyć lub ponownie przypisać dźwięk do niczego, co jest możliwe w systemie Windows, zamiast wykonywać absurdalne obejście wyciszania?
user124384,

Fajny skrypt - robię to ręcznie po aktualizacji OS X. - wycisz - zrestartuj Mac - wyłącz wyciszenie - następne ponowne uruchomienie również milczy.
Garex,

1

Wypróbuj to w terminalu:

sudo nvram SystemAudioVolume="%01"

następnie uruchom ponownie. Całkowicie wycina akord na moim komputerze Mac Yosemite.

Alternatywnie:

sudo nvram SystemAudioVolume=" "

(To pojedynczy znak spacji między cudzysłowami. Odtwarza akord startowy przy znacznie zmniejszonym poziomie głośności).


2
Dzięki za odpowiedź, ale wypróbowałem oba polecenia i nie działały.
fffred

1

Podobało mi się i użyłem podobnego skryptu logowania / wylogowania, co sugerował Pincopallino w Yosemite i Maverick, ale z jakiegoś powodu tylko skrypt wylogowania działa dla mnie na El Capitan.

Skrypty przetestowałem bez wylogowania, a na początku wydają się działać. Nie jestem pewien, dlaczego loginhook nie działa. Uprawnienia są ustawione na tryb ósemkowy: 755, użytkownik: root, grupa: personel (zastanawiam się, czy powinno być teraz koło czy coś.)

Próbowałem edytować plik ttys, myśląc, że może loginhook nie działał w El Capitan, przetestowałem go, a następnie przywróciłem plik ttys, gdy nie dokonał zauważalnej zmiany po ponownym uruchomieniu.

Jednak używanie pliku .plist w / Library / LaunchAgents działa dla mnie.

Skomentowałbym odpowiedź Pincopallino, ale nie mam wystarczającej liczby punktów, aby to zrobić.

Oto przykład .plist dla zainteresowanych, którzy hipotetycznie pracowaliby z pakietem instalacyjnym teored90 / nobootsound , z którym łączył się Pincopallino . Przetestowałem to, aby upewnić się, że rzeczywiście działa.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!DOCTYPE plist PUBLIC "-//Apple Computer//DTD PLIST 1.0//EN" "http://www.apple.com/DTDs/PropertyList-1.0.dtd">
<plist version="1.0">
  <dict>
   <key>Label</key>
   <string>com.YourUserName.nobootsound_loginhook</string>
   <key>Program</key>
   <string>/Users/YourUserName/.nobootsound_loginhook</string>
   <key>RunAtLoad</key>
   <true/>
  </dict>
</plist>
 1. Otwórz terminal i wklej poniższe polecenie. Polecenie touch tworzy pusty plik na pulpicie. Polecenie open informuje TextEdit, aby otworzyć nowy pusty plik. Śmiało wklej powyższy kod do pustego pliku tekstowego i zapisz go.

  touch ~/Desktop/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist && open ~/Desktop/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist -a TextEdit
  
 2. Skopiuj i wklej następne polecenie do terminala, miejmy nadzieję, że będziesz musiał wprowadzić hasło tylko raz. To polecenie zmienia uprawnienia .plist, aby można je było wykonać, i przenosi je tam, gdzie trzeba

  sudo chmod +x ~/Desktop/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist && sudo chown root:wheel ~/Desktop/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist && sudo mv ~/Desktop/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist /Library/LaunchAgents
  

Wyloguj się i zaloguj ponownie, sprawdź, czy działa. Myślę o rozwidleniu Teored90 / nobootsound, byłoby to dla mnie idealne pierwsze doświadczenie.

Jeśli to nie działa i chcesz, aby .plist poszedł skopiować i wkleić poniżej do terminala po raz ostatni:

sudo launchctl unload /Library/LaunchAgent/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist & sudo rm /Library/LaunchAgent/com.YourUserName.nobootsound_loginhook.plist

Pamiętaj, aby zastąpić wszystkie wystąpienia „YourUserName” rzeczywistą nazwą użytkownika.


Dziękuję za interesujący post. Podejście to jest interesujące (i prawdopodobnie bardziej nowoczesne), ale o ile rozumiem, dotyczy to tylko części logowania, prawda? Nadal potrzebujesz haka do wylogowania. W każdym razie, czy wypróbowałeś najnowszą wersję skryptu z El Capitan? Teraz powinien działać poprawnie (przynajmniej działa w moim systemie).
Pincopallino,

0

W przeszłości wszystkie komputery Mac i system operacyjny (nawet 7/8/9) działały przy ustawianiu głośności na 0 dla wszystkich opcji dźwięku (dźwięk systemowy, wyjście dla Sosumi itp.) Po zalogowaniu. Uruchomiłem ponownie i voila - brak dźwięku podczas bagażnik. Po ponownym uruchomieniu komputera Mac ustawiłem głośność na mój ulubiony poziom, spróbowałem ponownie uruchomić komputer i nadal nie ma dźwięku.

Nigdy nie dowiedziałem się, dlaczego takie zachowanie istnieje. :)


1
I o ile pamiętam, wciśnięcie klawisza no-sound na klawiaturze przez długi czas podczas poweron również ustawiło dźwięk uruchamiania na 0. Nie pytaj mnie dlaczego ... :)
Garex

0

To po prostu zadziałało dla mnie (Mac Pro Tower, Yosemite): http://www.maintain.se/cocktail/

Trzymam kciuki. Nadal wydawał dźwięk startowy przy pierwszym ponownym uruchomieniu, ale kilkakrotnie uruchomiłem ponownie bez dźwięku. Całkiem ekscytujące, jeśli nadal działa. Jeszcze go nie kupiłem, po prostu pobrałem go w trybie demonstracyjnym, ale chętnie zapłacę 20 USD, jeśli wyniki będą długoterminowe.


0

Ponieważ nagle, bez wyraźnego powodu, mam ten sam problem, musiałem znaleźć rozwiązanie dla siebie. Natknąłem się na ten wątek unix.SE. Zaleca utworzenie skryptu, który będzie działał przy zamykaniu systemu w ten sposób (np. W pliku o nazwie silence.sh):

#!/usr/bin/env bash

nvram SystemAudioVolume=%80

Następnie dostosuj uprawnienia do pliku sudo chown root silence.sh; sudo chmod u+s silence.sh; sudo chmod o+x silence.sh. Następnie ustawić go jako hak wylogowania: sudo defaults write com.apple.loginwindow LogoutHook /path/to/silence.sh. Wydaje mi się, że to działa.

Edycja: W końcu nie działa dla mnie (pierwszy raz musiał to być zbieg okoliczności), ale może działa dla innych.

Dlatego użyłem skryptu, aby wyciszyć dźwięk podczas wylogowywania

osascript -e 'set volume with output muted'

To śmieszne, że muszę za każdym razem wyłączać wyciszenie laptopa, ale lepiej niż ten szalony dzwonek rozruchowy.


„set-user-ID-on-wykonanie” (chmod u + s) nie ma wpływu na skrypty powłoki
nohillside

@patrix Być może nic nie wiem o własności plików i uprawnieniach w unixie, po prostu skopiowałem instrukcje, które mi pomogły. Jeśli masz pewność (lub możesz potwierdzić), że tak naprawdę nie jest to konieczne, edytuj tę odpowiedź.
wiosłowa

0

Nie mogę komentować w OP, ponieważ mam <50 powtórzeń, ale chciałem dodać, że Onyx ma tę opcję: Parametry> Logowanie> Dźwięk uruchamiania.

Nie działa to jednak dla mnie pod 10.10.3. FileFault 2 włączony, nie jestem pewien, czy to może przeszkadzać. Jeśli zresetuję PRAM (uruchom mac i naciśnij cmd + alt + p + r i pozwól, aby dzwonek startowy zadzwonił 3 razy), to wyłącz dźwięk startowy w onyksie, przy następnym uruchomieniu ponownie nie będzie dzwonka startowego. Ale jeśli uruchomię się ponownie po raz drugi, grzmiący dźwięk powróci.

Naprawdę chciałbym, Apple uczyniłoby to opcję w Preferencjach systemowych> Audio. W zależności od środowiska może to być bardzo niepokojące i nieprofesjonalne. Tak, nigdy nie wyłączaj komputera Mac, ale teraz wyłączanie urządzeń komputerowych może być zdrowe.

Edycja: W MacUpdates pojawił się StartupChimeMute dzisiaj. Ale zawodzi dla mnie, tak jak zrobił to Onyx.


Uwaga: StartupChimeMute nie działa na moim komputerze.
fffred

-1

sudo nvram SystemAudioVolume=%80

To działało dla mnie w najnowszej wersji El capitain.


1
Nie dodaje to niczego, co jeszcze nie zostało powiedziane.
Tetsujin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.