Pakowanie zbiorcze plików mkv


2

Czy ktoś może mi powiedzieć, jak wsadowo przepakować kilka plików mkv do mp4 zachowując te same nazwy plików za pomocą wiersza polecenia Mac.


Co oznacza dla Ciebie „przepakowanie partii”? mkv i mp4 to tylko kontenery, więc czy nie ma potrzeby transkrypcji wideo / audio, czy szukasz czegoś w rodzaju interfejsu wiersza poleceń do łamania rąk w celu ich ponownego zakodowania? (w zasadzie trudno powiedzieć, które z dwóch zadań potrzebujesz na początku - konwersja lub skrypt)
bmike

Przepakowanie oznacza dla mnie zmianę kontenera z mkv na mp4 i nie ponowne kodowanie. Potrzebuję pomocy w skryptach.
gaz

Odpowiedzi:


5

Dla ffmpeg użyj następującego polecenia.

for i in *.mkv; do ffmpeg -i "$i" -codec copy "${i/${i##*.}/mp4}"; done

To powinno utworzyć kopie wszystkich twoich filmów MKV, konwertując kontenery do formatu MP4, ale nie przekodowując w nich danych wideo i audio i zachowując tę ​​samą nazwę pliku, ale zmieniając rozszerzenie z mkv na mp4.


3

Przepraszam, używam ffmpeg czy sytnax jest taki sam?
gaz

Nie mam doświadczenia, ffmpegale podstawowa pętla for jest zdecydowanie taka sama. Jeśli chodzi o konkretne parametry wymagane przez ffmpegspojrzenie na stronę podręcznika, powinna tutaj pomóc.
nohillside
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.