Wyłączyć animację dla „Przesuwaj między aplikacjami pełnoekranowymi”?


9

Mavericks (Mac OS X 10.9.5) i Yosemite (10.10) oferują myszy i gładzika gest , przesunąć między aplikacjach pełnoekranowych . Działa dobrze, ponieważ aplikacje pełnoekranowe są traktowane jak pulpit Mission Control .

  • Magic Trackpad - przeciągnięcie trzema palcami w prawo lub w lewo.
  • Magic Mouse - przeciągnięcie dwoma palcami w prawo lub w lewo.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

zrzut ekranu z Preferencji systemowych> Mysz> Więcej gestów> „Przesuń między aplikacjami pełnoekranowymi”

Problemem jest animacja aplikacji pełnoekranowej przesuwającej się w lewo lub w prawo, gdy druga aplikacja / pulpit / przestrzeń przesuwa się obok niej. Cały ten poślizg powoduje, że mam zawroty głowy lub mdłości. Szczególnie źle podczas prezentacji dla publiczności, kiedy przełączam się między aplikacją Keynote a innymi aplikacjami.

➥ Jakikolwiek sposób, aby wyłączyć lub zmienić tę przesuwaną lewą / prawą animację?

➥ Czy istnieje inny sposób przełączania się między aplikacjami pełnoekranowymi?

Aplikacje pomiędzy pełnoekranowymi, a nie między nimi

To pytanie nie jest duplikatem pytania, takie jak ten , który poprosi o wyłączenie animacji w trybie pełnoekranowym. Moje pytanie dotyczy przełączania animacji („przeciągania”) między aplikacjami na pełnym ekranie.

Odpowiedzi:


12

Sys Pref> Reduce motion

Efekt poziomego ekranu przesuwnego można zastąpić delikatnym ściemnianiem, w którym jeden ekran w sposób przezroczysty zakrywa i zastępuje drugi. Działa na macOS Sierra 10.12.6.

Szybsze / wolniejsze machnięcie palcami powoduje szybsze / wolniejsze przenikanie. Możesz nawet zatrzymać środkowe przesunięcie, aby wyświetlić drugi ekran w sposób przezroczysty obejmujący obecny ekran.

Wybierz System Preferences> Accessibility> Display> Reduce motion.

zrzut ekranu z Preferencji systemowych, Dostępność, Ogranicz ruch


1

Możesz kontrolować szybkość animacji, nie przesuwając palcami tak szybko. Rzeczywisty kod jest dość ściśle powiązany z systemem operacyjnym i nie było żadnych oznak, że ludzie znajdowali ukryte ustawienia, aby przyspieszyć lub nawet zmienić animacje.

Możesz także użyć sterowania misją, aby animacja ekranu spadła z góry, jeśli nudności są spowodowane ruchem wzrokowym lewo-prawo.

Wreszcie, jeśli naprawdę potrzebujesz kontrolować ruch, być może będziesz musiał wstępnie nagrać ekran i po prostu z nim porozmawiać. Keynote i edycja wideo pozwoliłyby ci przejść w czerń lub użyć innego idiomu przejścia niż czyszczenie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.