Jak naprawić spowolnienie Time Capsule w oknach dialogowych plików?


1

Mam dość niedawną kopię zapasową modelu Time Capsule z systemem MacBook Pro (koniec 2013 r.). Od czasu aktualizacji do Yosemite zauważyłem sporadyczne spowolnienie przy otwieraniu lub otwieraniu okna dialogowego w większości aplikacji.

Opóźnienie wynosi ponad 5 sekund i dzieje się tak tylko wtedy, gdy okno dialogowe pliku nie było wyświetlane przez jakiś czas. Mogę pozostawić otwarte okna Findera, co nie ma na to wpływu.

Jedyny wzorzec, który zauważyłem, to to, że zwykle słyszę wirowanie napędu Time Capsule. Ponieważ widzę Time Capsule w oknie dialogowym pliku, wydaje się, że jest to prawdopodobny kandydat. Jest to dość denerwujące i chciałbym coś z tym zrobić.

Time Capsule służy wyłącznie do celów Time Machine. Nie przechowuję ani nie otwieram na nim żadnych innych plików. Nie ma podłączonych żadnych dodatkowych napędów USB. Mój Macbook ma przewodowe połączenie z Time Capsule.


jeśli jest używany tylko do wehikułu czasu, nie jestem pewien, dlaczego maszyna próbuje go obudzić i przedstawić jako miejsce do zapisania / otwarcia pliku. czy nigdy nie montowałeś go bezpośrednio jako udostępnienia? może istnieć opcja, aby nie prezentować się jako udział w sieci (ale mam nadzieję, że nadal będzie działał dla TM)
neuralstatic
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.