Przeglądaj dane iOS Health na zewnątrz


11

Czy istnieje sposób na zewnętrzne wyświetlanie danych zdrowotnych systemu iOS 8? Na przykład z synchronizacją iCloud wydaje się możliwe uzyskanie dostępu do danych za pośrednictwem strony internetowej (sprawdziłem, https://www.icloud.com/ale nie jest widoczny). Naprawdę podoba mi się pulpit nawigacyjny aplikacji Zdrowie, ale chciałbym bardziej, gdybym mógł zobaczyć go również z innych urządzeń :)

Jeśli nie ma oficjalnego sposobu, czy Apple pozwala na dostęp do danych iCloud za pośrednictwem interfejsu API sieci? Mogę zbudować pulpit kontrolny, jeśli mają jakąś usługę internetową.

Wreszcie, inną metodą, którą rozważałem, jest zbudowanie aplikacji, która (po zażądaniu uprawnień) odczytuje dane przez HealthKit, a następnie udostępnia je zewnętrznej usłudze magazynowania. Chciałbym wiedzieć, czy coś takiego istnieje (więc nie wymyślam na nowo koła).


Znalazłem inny wątek z czerwca 2014 r. , Który wskazuje, że nie jest możliwe bezpośrednie sprawdzanie kopii zapasowych iCloud, chociaż jestem pewien, że odnoszą się one tylko do oglądania przez iTunes lub iCloud.com.


Myślę, że Apple chce, abyś wiedział, że Twoje dane dotyczące zdrowia są zapisywane i osobiste, dlatego też nie przechowują ich na „swoich” serwerach, ale pozwalają, aby dane żyły tylko na „twoim” urządzeniu. Możesz napisać program, który uzyskuje dostęp do danych twojego zestawu zdrowia za twoją zgodą, a następnie pozwolić temu programowi wyeksportować twoje dane do pliku json / xml / csv ... Dobry pomysł :) Zacznę kodować od razu!
CousinCocaine

Odpowiedzi:


6

Najlepszym sposobem, jaki znalazłem, było: Otwórz aplikację Zdrowie i przejdź do Dane zdrowia < Wszystkie i użyj strzałki w prawym górnym rogu ekranu, a następnie wybierz Eksportuj .

Jeśli masz dane, zajmie to trochę czasu. Otrzymasz plik ZIP, który możesz wysłać do siebie.

Wystarczy użyć XCode i powinieneś (przynajmniej!) Móc czytać swoje dane. Następnie możesz użyć Dropbox, aby zsynchronizować go z innymi urządzeniami.

Ekran hosta iPhone na iOS Przykład Xcode export.xml


Czy te wyeksportowane dane można zaimportować na inne urządzenie z systemem iOS?
Basil Bourque,

Nie jestem pewien, ale jest teraz inna aplikacja, której możesz użyć do eksportowania danych, o nazwie QS Access: appsto.re/ca/ocQ22.i Plik będzie dostępny jako CSV lub jako tablica.
OGenius

Xcode to przesada w czytaniu pliku XML - po prostu weź kopię Sublime Text, a poradzenie sobie będzie znacznie szybsze.
Gorb

5

Robi pl zakodowane zapasową na iTunes (niezaszyfrowane kopie zapasowe nie zawierają dane teleadresowe zdrowotne) i przy użyciu kopii zapasowej aplikacji czytelnika, jak iBackupbot ( http://download.cnet.com/iBackupBot/3000-18553_4-75532275.html ), że wola poprosić o hasło zapasowe, możesz uzyskać na komputerze folder healthdata, który zawiera wszystkie dane dotyczące zdrowia!

Folder HealthData


i czy te dane są nadal czytelne?
CousinCocaine

Są to bazy danych sqlite, nie mam żadnego programu do ich odczytu ... ale zawierają 16 MB danych, więc powinno być coś!
Matte.Car

masz program do czytania. OS X ma domyślnie zainstalowany program sqlite. /usr/bin/sqlite3
CousinCocaine

Nie mam pojęcia, jak go używać!
Matte.Car

3
nieszyfrowane! Następnie iBackupbot poprosi cię o hasło do przeczytania. W nieszyfrowanych kopiach zapasowych dane dotyczące zdrowia i hasło nie zostały zapisane!
Matte.Car

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.