PackageMaker alternatywa?


8

Szukam czegoś do utworzenia plików .pkg do użycia w programie System Image Utility. Old School PackageMaker, który był zawarty w narzędziach Xcode Aux, powoduje błędy w Yosemite, więc chcę to przetestować za pomocą innego narzędzia.

Cel:

Utwórz .pkg, który będzie zawierał Firefox, Chrome, inne oprogramowanie do zainstalowania podczas procesu tworzenia obrazu

Odpowiedzi:


7

Istnieją dwie alternatywy, o których wiem dla PackageMaker, które działałyby w tej sytuacji:

  1. Narzędzie innej firmy o nazwie Pakiety
  2. Współpracujące ze sobą narzędzia Apple pkgbuild i productbuild .

Jeśli planujesz dodać pakiety do zestawu NetInstall, powinieneś wiedzieć, że Apple dokonało nieudokumentowanej zmiany w Yosemite. Jeśli dodasz jakieś dodatkowe pakiety do instalacji w ramach instalacji / aktualizacji systemu operacyjnego Yosemite (tak jak w przypadku NetInstall), wszystkie muszą być płaskimi pakietami dystrybucyjnymi.

Pakiety w stylu pakietu (takie jak te utworzone przez PackageMaker) nie będą działać po dodaniu do instalacji / aktualizacji systemu operacyjnego Yosemite, a płaskie pakiety w stylu komponentu również nie będą działać.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Dalsze uwagi na temat dodatkowych pakietów i Yosemite .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.