Dźwięk Bluetooth Yosemite jest przerywany / przeskakuje


105

Na dwóch osobnych komputerach MacBook Pro (jeden nowy, jeden kilkuletni) z systemem OSX Yosemite wszystkie urządzenia audio Bluetooth są przerywane (dźwięk wchodzi i wychodzi, przeskakuje jak porysowana płyta CD).

Próbowałem odtwarzać dźwięk przez Spotify, iTunes, YouTube z bezprzewodowymi słuchawkami Beats Studio i Big Jambox na obu, w osobnych środowiskach. Czasami dźwięk jest doskonały i czysty. Nagle robi się niestabilny.

Patrzyłem na Monitor aktywności w niepewnych czasach i nic nie wydaje się inne niż normalne.

Dla przypomnienia, przy użyciu tego samego Wi-Fi i urządzeń, iOS8 iPhone 6 i 5S nie mają tego problemu.

Jestem ciekawy, jak nawet zacząć rozwiązywać problem - trudno go rozwiązać, ponieważ nie ma możliwości sprawdzenia, czy to zakłócenia, wydajność aplikacji itp.


3
Moje doświadczenia z Yosemite od samego początku wskazują na poważne problemy z Wi-Fi / Bluetooth. Jest to wspierane przez tysiące innych użytkowników komputerów Mac, którzy doświadczają wielu różnych problemów, najprawdopodobniej związanych z bluetooth / wifi. Mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany w 10.10.2, ale niestety, myślę, że do tego czasu nie będziesz miał szczęścia ...! Z ciekawości korzystasz z Wi-Fi 2,4 GHz jednocześnie? Jeśli tak, spróbuj z Ethernetem lub 5 Ghz i sprawdź, czy uzyskasz lepsze wyniki
doovers

@doovers Dziękuję - To świetna sugestia. Wyłączyłem Wi-Fi na tym komputerze, ale bez powodzenia. Chociaż wydaje się, że może być mniej niepewny, jak to było wcześniej - trudno powiedzieć, ponieważ chropowatość zdarza się tak sporadycznie
jadalne

Mam podobne problemy. Trzaskający dźwięk, a czasem dźwięk nagle zatrzymuje się i pozostaje tylko wysoki poziom głośności. Muszę ponownie podłączyć urządzenie. Próbowałem z Bose SoundLink Mini i JBL z tymi samymi wynikami. Problem jest w jakiś sposób związany z przełączaniem pulpitów graficznych na moim monitorze LG, jeśli nie wykonam żadnego przełączania i nie umieszczę wszystkich aplikacji na jednym pulpicie, to nigdy się nie zdarzy. Może jakiś błąd w połączeniu Thunderbolt monitora LG. Od czasu do czasu monitoruj także pewne problemy.

Spróbuj odłączyć klawiaturę Bluetooth.
Arne,

Odpowiedzi:


127

Jest to problem z ilością mocy / przepustowości dostarczanej do BluetoothAudioAgentdemona odpowiedzialnego za przesyłanie strumieniowe. Najwyraźniej większość ludzi odniosła sukces, wprowadzając następujące polecenie w terminal.app:

defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)" -int 40

Źródło: http://lifehacker.com/fix-your-bluetooth-audio-in-yosemite-with-this-terminal-1670380974

Artykuł źródłowy wymienia Yosemite jako konkretny system operacyjny, którego dotyczy, ale wiem, że ta poprawka działa również z powrotem na Mavericks i (prawdopodobnie) Snow Leopard (niesprawdzony).

W tej chwili mam dokładnie ten problem i wprowadziłem to polecenie z niezauważalnymi wynikami. Uruchomię ponownie komputer i sprawdzę, czy uwzględni to nowe ustawienia. Ale wydaje się, że to polecenie jest sposobem, w jaki znaczna większość ludzi rozwiązała ten problem.

EDYCJA: Po ponownym uruchomieniu jakość dźwięku jest znacznie lepsza. Brak zauważalnej chrupkości (stukanie w drewno). Wygląda na to, że polecenie, które opublikowałem powyżej, wydaje się rozwiązać problem.

EDIT 2 (24.08.2015): Powyższe polecenie ma pomóc w wielu przypadkach daje zauważalną poprawę jakości. Niestety, Yosemite jest bardzo nastrojowy w odniesieniu do dźwięku bluetooth. Problem nasila się, gdy znajduje się w pobliżu innych urządzeń Bluetooth. Aby rozwinąć moją poprzednią odpowiedź powyżej, zdecydowanie zalecam wprowadzenie następujących dodatkowych poleceń w celu zwiększenia innych parametrów dźwięku Bluetooth:

defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Max (editable)" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)" 48 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Initial Bitpool (editable)" 40 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Initial Bitpool Min (editable)" 40 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Negotiated Bitpool" 58 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Negotiated Bitpool Max" 58 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Negotiated Bitpool Min" 48

EDYCJA 3 (2015-9-08): W porządku. Przykro mi, że wciąż aktualizuję tę odpowiedź, ale wciąż znajduję więcej informacji na temat tego problemu (ponieważ poprawa dźwięku bluetooth w Yosemite to najwyraźniej długotrwały wysiłek). Znalazłem kilka źródeł, które trafiły prosto w musztardę i ustawiłem wszystko, 80co wydaje się być maksymalną dopuszczalną wartością dla Bitpoolustawień. Jeśli powyższe ustawienia nie działają wystarczająco dobrze, wypróbuj podejście „All In ™”.

defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Max (editable)" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Bitpool Min (editable)" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Initial Bitpool (editable)" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Apple Initial Bitpool Min (editable)" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Negotiated Bitpool" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Negotiated Bitpool Max" 80 
defaults write com.apple.BluetoothAudioAgent "Negotiated Bitpool Min" 80

Aby zobaczyć bieżące ustawienia domyślne:

defaults read com.apple.BluetoothAudioAgent

Edytuj 4 (2016-07-14): Jeszcze jedna (mam nadzieję, że ostatnia) edycja. Pamiętaj, aby ponownie uruchomić usługę bluetoothaudiod(lub coreaudiod) po wprowadzeniu zmian w tych ustawieniach.

sudo killall bluetoothaudiod

Lub, jeśli jesteś na El Capitan:

sudo killall coreaudiod

To zasługa wielu mądrych nerdów poniżej, którzy to zasugerowali. (Dziękuję Ci!)


4
Wypróbowane na El capitan, polecenia nie działają ...
Fred K

7
Po uruchomieniu polecenia widziałem żadnych zmian, więc wznowiona bluetoothaudiod: sudo killall bluetoothaudiod. Następnie podłącz ponownie urządzenie audio. Niesamowita różnica w jakości dźwięku. Zawsze myślałem, że mój głośnik jest do bani. (El Capitan)
h4xnoodle

2
Nic nie działa dla mnie z El Capitan. Jedyną opcją jest dla mnie ponowne uruchomienie, a następnie działa dobrze (nawet nie sudo killall bluetoothaudiod). Następnie działa idealnie przez kilka dni-tygodni (więc nie ma problemów z pozycjonowaniem lub innymi urządzeniami zakłócającymi).
Josep Valls

3
Dzięki za to! Miałem ogromne opóźnienia przy rozpoczynaniu odtwarzania (tj. Spotify zawiesiłoby się przez ponad 30 sekund, zanim dźwięk zacznie przechodzić przez mój Bose QC35s) Mała aktualizacja twoich instrukcji, jeśli nie masz nic przeciwko, w El Capitan musisz sudo killall coreaudiodraczej niżbluetoothaudiod
micmcg

2
@micmcg Dziękuję za to! Zaktualizowałem odpowiedź, aby odzwierciedlić coreaudiod.
Pierce

10

Możesz także nastroić BlueToothAudioAgent, instalując eksplorator bluetooth dostarczany z XCode, a następnie wybierając narzędzia .. opcje audio. Daje to jeszcze kilka opcji, które bez wątpienia można ustawić również za pomocą wiersza poleceń. Istnieją również narzędzia ... wykresy audio, na które można spojrzeć, aby zobaczyć, co się dzieje. Przekonałem się, że dostrojenie liczby buforowanych pakietów dało mi dobre wyniki (przynajmniej dopóki mój dźwięk bluetooth przestał działać całkowicie).


1
Czy możesz wyjaśnić sekwencję kroków, które należy wykonać z Xcode zainstalowanego z MAS do uruchomienia Eksploratora Bluetooth? Nie widzę tego poza prywatnym pobieraniem dla zarejestrowanych programistów, ale mogłem szukać we wszystkich niewłaściwych miejscach.
bmike

1
Nie, w zasadzie to wszystko. Ale zarejestrowani programiści w rzeczywistości wydają się oznaczać „każdy z jabłkiem”, ponieważ myślę, że właśnie zalogowałem się przy pomocy mojego AppleId i było to szczęśliwe.
PaulL

Konta Apple Dev są bezpłatne. Publikowanie w sklepie z aplikacjami kosztuje 100 rocznie.
cde

1
Użyłem konfiguracji Audio MIDI znalezionej w Narzędziach.
Michael Ozeryansky

@bike Można je zdobyć, otwierając Xcode i wybierając „Xcode -> Otwórz narzędzia programistyczne -> Więcej narzędzi”, a następnie pobierając biblioteki „Sprzętowe we / wy” po zalogowaniu się przy użyciu poświadczeń programisty.
Anna

6

Dla tych, dla których radzenie com.apple.BluetoothAudioAgentsobie nie przyniosło efektu, dla mnie reset PRAM naprawił problem:

  • Wyłącz, a następnie włącz komputer Mac i przytrzymaj klawisze Command + Opcja + P + R (przytrzymaj wszystkie 4 klawisze jednocześnie)
  • Przytrzymaj wszystkie cztery klawisze, aż usłyszysz dwa razy dźwięk uruchamiania (Pauuuuum). Dźwięk uruchamiania po raz drugi oznacza, że ​​zresetowałeś PRAM.

Źródło: http://www.guidingtech.com/30498/what-is-pram-smc-mac-reset/


Tak nie było w moim przypadku
Sgnl

Próbowałem opcji „domyślne zapisywanie ...” nie pomogło. ale wraz z ponownym uruchomieniem PRAM zdecydowanie poprawiło to sytuację (kciuki).
kctang
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.