Jak mogę znaleźć kody kolorów na komputerze Mac?


134

Kiedyś, aby znaleźć kody kolorów, które chcę użyć do tekstów lub kolorów tła na HTMLs ze color edit toolz MS paintktórych fabrycznie zainstalowane w systemie Windows.
Ale teraz używam Maca zamiast Windowsa.
Jak znaleźć kody kolorów na komputerze Mac?
Czy oprogramowanie takie jak MS Paint jest wstępnie zainstalowane na komputerze Mac?

Odpowiedzi:


230

Istnieje narzędzie (w Applications / Utilities ) o nazwie Digital Color Meter , które pokazuje kod koloru tego, co aktualnie unosisz. Jest nieco lżejszy niż Preview . Istnieją również skróty do kopiowania wartości koloru jako łańcucha ( + + C) lub obrazu ( + + C).


4
Jest to o wiele lepsze niż opcja MS Paint
Nivas,

1
Dziękuję Ci bardzo. to naprawdę bardzo fajne narzędzie niż ms paint! kupiłem mojego pierwszego Maca i sprzedałem Windows dopiero 2 tygodnie temu. i tęsknię za oknami, które były dla mnie łatwe w użyciu. Mam nadzieję, że istnieje wiele lepszych rzeczy, których jeszcze nie wiem na Macu.
js_

czy mogę modyfikować (na przykład, aby był jaśniejszy lub bardziej szarawy) wybrany kolor za pomocą cyfrowego miernika kolorów?
js_

@ js_ FYI, kiedy wspominasz o „rozjaśnić” lub „bardziej szarawym”, chcesz użyć modelu kolorów HSL. Oto narzędzie online: hslpicker.com, w którym możesz wpisać wartości rgb z cyfrowego miernika kolorów, a następnie dostosować nasycenie („szarość”) i jasność.
ghoppe

5
Jeśli szukasz np. Kodów HEX do pracy w sieci #e5e5e5, możesz go znaleźć pod View-> Display Valuesw cyfrowym mierniku kolorów.
pscl

33

Cyfrowy miernik Kolor w / Applications / Utilities / jest najlepszym wyborem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Panel kolorów - próbnik

Ten selektor jest prawie wszędzie, wprowadź opis zdjęcia tutajjeśli przyjrzysz się uważnie.

Przyjrzyj się bliżej kontrolkom czcionek, a prawdopodobnie zobaczysz sformułowanie typu Format -> Font -> Show Colors: lub Format -> Show colors. (Zwykle jest to skrót ⇧⌘C). Otrzymasz mały panel kolorów pokazany powyżej, w którym możesz kliknąć „soczewkę powiększającą” i możesz pobrać kolor z dowolnego miejsca na ekranie. na przykład: TextEdit, Pages, Mail itp. To jest schowek do zapisywania kolorów, ale nie zgłasza wartości szesnastkowych, wartości CIE ani wartości ITU-R Y'PbPr / Y'CbCr dla wybranego koloru.

Wszędzie, gdzie możesz wyświetlić panel czcionek (zwykle ⌘T), możesz kliknąć ikonę „Kolor tekstu” w panelu czcionek, a ponownie pojawi się „Panel kolorów” (z próbnikiem).

Możesz na przykład wpisać tutaj tekst do pola tekstowego, kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe, i przejść do „Czcionki -> Pokaż kolory” bezpośrednio z Safari ... Działa to w każdej aplikacji, w której możesz zmieniać czcionki.

W każdej aplikacji, w której możesz zmienić kolor cokolwiek z polem koloru , możesz kliknąć ramkę „pola koloru”, a ponownie pojawi się panel kolorów. Na przykład Terminal.app -> Preferencje -> Ustawienia (pola kolorów dla tekstu i kolorów kursora)

Możesz pobrać fajne widżety na desce rozdzielczej, takie jak: colourmod lub ColorTheory .

Możesz pobrać wtyczkę do panelu kolorów dla szesnastkowych wartości kolorów.

Jeśli często potrzebujesz DCM, możesz użyć Automator.app do stworzenia globalnej „Usługi”, która uruchamia Digital Color Meter.app. Teraz dzieli Cię kilka kliknięć i możesz dodatkowo powiązać tę nową usługę z globalnym skrótem w Preferencjach systemowych. Rezultat: uruchomienie DCM z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie za pomocą niestandardowego polecenia klawisza.


Oto kilka innych rzeczy - ale na koniec: możesz także uruchomić system Windows w VirualBox i użyć metody MsPaint. / żartuję / bądź spokojny. :) :)


Edycja: dodano kolejny zrzut ekranu z profilami kolorów wprowadź opis zdjęcia tutaj


dziękuję za odpowiedź i edytuj. Chcę wybrać kolor z ekranu, zmodyfikować go i poznać jego wartość rgb lub kod koloru. peruki wyglądają ładnie. ale najpierw chcę to zrobić, łącząc DCM i panel kolorów. ale kiedy otwieram okno DCM, okno panelu kolorów znika. więc nie mogę poznać wartości rgb koloru, który wybrałem i zmodyfikowałem za pomocą panelu kolorów. co powinienem zrobić? przy okazji, nie wiem jak korzystać z automatora.
js_

A jednak żadne z nich tak naprawdę nie działa; próbkowane kolory są zbyt ciemne. Jeśli próbkuję kolor, zmieniam rzecz na kolor raportu i próbkuję go ponownie, kolor się zmienia. Brak filtrów lub czegokolwiek na „obrazie” - napisałem niestandardową aplikację, która dosłownie nie robi nic poza pomalowaniem okna dokładnie określoną wartością RGB. A zmiana też nie jest mała; jest zauważalnie ciemniejszy.
Nic Hartley,

@NicHartley Właściwie wszystkie powyższe prace. Jeśli zmieniłeś kolory między dwoma próbkami, wyświetlacz nie jest skalibrowany lub ma domyślny profil kolorów. Spróbuj krok po kroku: 1.) Preferencje systemowe -> Wyświetlacze -> Kolor (TAB), 2.) Wybierz: sRGB iEC61 ... 3.) otwórz Textedit ustaw tekst na określony kolor, powiedzmy 250,150,50(za pomocą suwaków) 4 .) próbkuj kolor i powinieneś dostać ponownie 250,150,50. To samo dotyczy Digital Color Meteraplikacji. Ustaw wyskakujące okienko na display in sRGB- i pokaże te same liczby. Tak więc obie powyższe prace wymagają tylko tego samego profilu kolorów. :)
jm666

Wybrałem kolor. Ustawiłem pudełko na ten kolor. Próbowałem pudełko. Ustawiłem pudełko tak, aby miało ten precyzyjny (nieco ciemniejszy) kolor. Ponownie próbowałem pudełko i uzyskałem trzeci, jeszcze ciemniejszy kolor. Próbowałem nawet z kilkoma wbudowanymi aplikacjami marki Apple, na wypadek, gdyby znów robili swoje toksyczne blokady z dostawcami, i otrzymałem dokładnie takie same wyniki. Wszystko na domyślnym, wbudowanym wyświetlaczu dołączonym do Macbooka. To samo stało się z obiema metodami. Jeśli nazwiesz to „działającym”, jasne, myślę, że to działa.
Nic Hartley,

@NicHartley Szczerze mówiąc, nie rozumiem w pełni swojego komentarza, ale jak widać na załączonym zrzucie ekranu, próbkowane kolory mają te same wartości rgb ustawione ręcznie (250,150,50), a później w próbkach. Czy mógłbyś napisać „jak reprodukować” „nie działa”? (Tak jak dodałem poprawny sposób ustawienia próbkowania). Po prostu nie można łączyć różnych profili kolorów. Tak więc ustawienie niektórych wartości RGB (powiedzmy) w profilu Adobe musi spowodować inny kolor (różne wartości RGB) w profilu sRGB. Zobacz mój poprzedni komentarz i zrzut ekranu - jak ustawić sRGB na wyświetlaczu.
jm666,


2

Podoba mi się całkowicie darmowa aplikacja Spot Color . Wykorzystuje wbudowane selektory kolorów komputera Mac i pozwala uchwycić kolor, a następnie użyć różnych suwaków i modeli kolorów, aby go zmodyfikować, zgodnie z pytaniem w komentarzu uzupełniającym.

Zrzut ekranu aplikacji Spot Color

Ponieważ korzysta z selektorów kolorów dla komputerów Mac, oznacza to, że możesz także użyć dowolnego z dodatkowych dodatkowych selektorów kolorów w Internecie, takich jak:

Próbnik kolorów heksadecymalnych

Kolor dodatkowy z Hex Color Picer

i próbnik kolorów dla programistów

Kolor dodatkowy z próbnikiem kolorów

-2

Dostępna jest aplikacja o nazwie Previewpreinstalowanej, z której można uzyskać kolory.


1
dziękuję za informacje, ale nie mogłem znaleźć sposobu, aby uzyskać kolory z podglądem. Które polecenie w menu powinienem wykonać?
js_

Podgląd oferuje bardzo okrągły sposób kopiowania koloru, ale nadal nie pokazuje wartości szesnastkowych. Najlepsze, co można zrobić bez wtyczki, to włączyć adnotację, zrobić adnotację na dowolnym pliku otwartym w dokumencie, a następnie wybrać kolor, a następnie kliknąć lupę. To tak, jak wiele programów wywołuje API dla selektora kolorów / menedżera palet.
bmike

co to jest adnotacja?
js_
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.