Jak skłonić iPhone'a do udostępniania kontaktów za pomocą aplikacji Mac Messages?


17

Kiedy dostaję nowy tekst, pojawia się on zarówno w aplikacji Wiadomości na moim iPhonie, jak i aplikacji Wiadomości na komputerze Mac. Tekst iPhone'a pokazuje nazwisko osoby, a tekst Maca pokazuje tylko numer osoby. Mam Kontakty zaznaczone w synchronizacji iCloud. Oba systemy są najnowsze.


1
Czy kontakt jest na twoim komputerze Mac? Czy możesz wyszukać [ich nazwę] i go znaleźć? Jeśli tak nie jest, prawdopodobnie nie masz zsynchronizowanych kontaktów przez iCloud. Konfiguracja tego może w niektórych przypadkach być nieco niejednoznaczna. Możesz łatwo ustalić, czy są one w iCloud na iPhonie, otwierając aplikację Contacts.app i wyłączając grupę „Na moim iPhonie” (lub podobnym). Jeśli ta osoba lub wiele osób zniknie, może to być twoja odpowiedź.
bassplayer7

Ok, dzięki. Wygląda na to, że większość moich kontaktów na iPhonie pochodziła z grupy kontaktów „Gmail”, więc dodałem konto Google w aplikacji Kontakty na Maca, ale kilku kontaktów, których szukam, nadal nie ma, nawet po synchronizacji.
Loren,

Dodanie mojego konta Google do aplikacji Kontakty na MacBooku było moim rozwiązaniem.
cellepo

iCloud sol'n, zajęło mi <30 sekund: youtube.com/watch?v=nO90IJ9wmeA
BoltzmannBrain

Odpowiedzi:


14

Miałem ten sam problem i gdy przejrzałem ten wątek, stwierdziłem, że mogę odpowiedzieć na wszystko tak, ale problem nadal występował.

Skończyło się na tym, że otworzyłem stronę Kontakty na moim Macu i chociaż potrzebne kontakty były w „Wszystkich kontaktach”, nie było ich w „Na moim Macu”, więc zaznaczyłem je wszystkie w „Wszystkich kontaktach” i przeciągnąłem i „ On My Mac ”rozwiązało prawie wszystkie moje problemy.

Te, których nie naprawił, dowiedziałem się, że formatowanie samego numeru telefonu było nieprawidłowe. Na przykład ten na Macintosherze miał 1 (234) 567-8900, podczas gdy karta kontaktowa nie miała 1 ... więc (234) 567-8900. Zmiana tych dwóch rzeczy naprawiła wszystko.


2
to takie bałagan
SuperUberDuper

Jeśli nie widzisz „Wszystko na moim Macu”, kliknij Widok -> Pokaż grupy,
Josh Kodroff,

6

Odkryłem, że przejście do preferencji systemowych / icloud, a następnie wybranie Kontakty, aby odznaczyć, a następnie ponowne wybranie pomaga synchronizować!


Właściwie musiałem to zrobić około 6-7 razy, wyłączając, a następnie włączając moje konto Gmail, aż coś w końcu kliknęło i nagle pojawiły się wszystkie moje kontakty.
Cory Klein

1

Zakładam, że synchronizacja twojego kontaktu jest w porządku. Dopasowany numer telefonu działa nieco inaczej w iOS i OS X, sprawdź format numeru telefonu danej osoby. i bardzo ważne, sprawdź „Preferencje systemowe” -> Język i region ”, upewnij się, że OS X może pasować do formatu numeru telefonu.


to zadziałało dla mnie !!
Rajeshwar,

1

Miałem ten sam problem. Otworzyłem aplikację Kontakty na moim Macbooku Pro i wybrałem Preferencje> Konta> icloud

dodał moje konto icloud i wyciągnął wszystkie moje kontakty z mojego telefonu / icloud.


1

To nie jest problem z synchronizacją iCloud, to problem związany z domyślnym kontem używanym do kontaktów w telefonie / iPadzie .

Po długich poszukiwaniach w końcu odkryłem brakujące informacje - nigdzie indziej nie znalazłem, więc piszę tutaj. Krótkie wyjaśnienie, rozwiązanie znajduje się poniżej linii podziału.

Jeśli masz skonfigurowane udostępnianie iCloud i masz pewność, że nie jest to problem z logowaniem / wylogowaniem itp ., Prawdopodobnie telefon / iPad dodaje nowe kontakty do konta, które nie jest kontem iCloud.

Jeśli jesteś podobny do mnie, być może nie zdałeś sobie sprawy, że Kontakty iOs nawet rozróżniały różne grupy. Nawet jeśli zauważysz przycisk „Grupy”, nic w iOs Contacts.app nie mówi, że istnieje konto domyślne . Nawet jeśli zobaczysz konkretną kartę kontaktową, nie powie ona grupie, w której się znajduje.


  1. Na urządzeniu iOs przejdź do preferencji> Kontakty (gdy szukam w preferencjach „kontaktów”, mam trzy opcje, wybierz tę, która ma tę samą ikonę co Contacts.app nie * iCloud, ** nie prywatność).
  2. Kliknij „Domyślne konto”, a następnie ustawić go na „iCloud” (jeśli został już ustawiony na iCloud, to problemy z synchronizacją).

Teraz, gdy dodasz nowy kontakt, zostanie on domyślnie dodany do twoich kontaktów iCloud, dzięki czemu będzie poprawnie synchronizowany.

Uwaga: Nie naprawi to wcześniej dodanych kontaktów . To po prostu wyeliminuje problem, posuwając się naprzód. Musisz upewnić się, że poprzednie domyślne konto zostało dodane do Max OS Contacts.app i możesz spróbować przeciągnąć i upuścić na iCloud, ale moje zostało ustawione na konto Exchange, które ma być zsynchronizowane z moim Macbookiem i tymi kontaktami nie pojawiają się; nowe kontakty dodane do iCloud do.

Mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu - nie mogę uwierzyć, że nie wyjaśniono tego lepiej na stronach wsparcia Apple.


0

Miałem ten sam problem, ledwo wymyśliłem, jak to zrobić. Jeśli otworzysz aplikację kontaktów i spojrzysz po lewej stronie, zobaczysz, które listy kontaktów masz podłączone do komputera i do aplikacji komunikatora. Upewnij się tylko, że wszystkie konta połączone z Twoimi kontaktami w iPhonie są również połączone w Macbooku. Mój problem polegał na tym, że mam trzy konta połączone z kontaktami na telefonie, ale tylko dwa na komputerze.


0

Problemem było dla mnie to, że wcześniej miałem urządzenie z Androidem i wszystkie moje kontakty były powiązane z moim kontem Gmail. Podczas konfigurowania iPhone'a SE zaimportowałem wszystkie moje kontakty z Gmaila.

  1. Na iPhone (iOS 11.4.1) Contacts.app -> Groups -> All Gmail (checked). Jeśli odznaczę to, nie będę już mieć żadnych kontaktów. To diagnozuje problem.

  2. Na Macbook Pro: Go to Gmail -> click on 9 box menu (top right) -> Contacts -> drop down bar on top left -> More -> Export -> Export as vCard (called contacts.vcf).

  3. Zaimportuj kontakty do iCloud. Można to zrobić na stronie www.icloud.com lub Macbook pro. Na MacBook Pro (OSX: 10.13.6) Finder -> Applications -> Contacts.app -> File -> Import -> select contacts.vcf. Na icloud.com (zaloguj się z przeglądarki internetowej):Contacts -> Gear Wheel (lower left) -> import vCard -> select contacts.vcf

Dodatkowe informacje:

  1. Informacje o kartach vCard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.