Nie można zmienić kolejności ikon Docku


14

W systemie OS X Yosemite nie mogę zmienić rozmieszczenia ikon doków. Klikam jeden i przeciągam, ale pozostaje on na miejscu i przestaje się wyróżniać.

Oto demonstracja

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Tak było, odkąd uaktualniłem do Yosemite

Próbowałem to zabić

killall Dock

Bez skutku. Po prostu pozostaje zablokowany.

Po ponownym uruchomieniu mogę przeciągnąć raz lub dwa razy, ale nie jestem pewien, które zdarzenie powoduje jego zatrzymanie. Jeśli poczekam zbyt długo po ponownym uruchomieniu, ten przywilej zostanie mi odebrany.

Masz pomysł, co można zrobić?


Odpowiedzi:


22

Okazuje się, że problem ten rozszerzył się na inne części systemu, a mianowicie: Xcode.
Po krótkiej komunikacji z zespołem ds. Wsparcia Apple, okazało się, że problem awarii w Xcode ibtooldi pboardprocesy działają nieprawidłowo. Powiedzieli, że jest to zestaw procesów schowka, a jeśli mam jakieś aplikacje związane ze schowkiem - mogą się z nimi kolidować.

Więc jedynym możliwym winowajcą w moim systemie był CopyClip.

Aby upewnić się, że to rzeczywiście jest problem, zamknąłem CopyClip i ponownie uruchomiłem procesy, a następnie ponownie uruchomiłem Xcode:

killall ibtoold pboard

I zadziałało. Upewniłem się, że to rzeczywiście jest problem, uruchamiając ponownie CopyClip, a następnie ponownie uruchamiając to samo polecenie - i problem powrócił. Potem to naprawiłem jeszcze raz.

Pomyślałem, że problem może być taki sam dla Docka, więc go zabiłem:

killall Dock

I voila, to znowu działało!

TL; DR: Aplikacje, które zapewniają specjalną obsługę schowka, takie jak CopyClip lub PushBullet „Universal Copy and Paste” kolidują z procesami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania Xcode i Docka. Mój problem został rozwiązany przez wyłączenie lub pozbycie się tej aplikacji i ponowne uruchomienie.


Wielkie dzięki za twoje rozwiązanie, zadziałało również dla mnie, chociaż nie mam CopyClip. Ale killall ibtoold pboarddla mnie też zadziałało.
haynar

Miałem też ten problem z Sierra i twoje rozwiązanie go rozwiązało. Nie miałem jednak żadnej aplikacji schowka. Nie ma również uruchomionego procesu ibtoold . Jednak killall pboardpo tym killall Dockzrobił trick.
emx

Czy naprawił to tymczasowo czy na stałe? Moja poprawka polegała na użyciu killalldo zresetowania procesów, ale tak naprawdę usunięcie procesu naruszającego to sama poprawka. Jeśli zadziałało to na stałe - miałeś delikatniejszy problem niż ja, ale cieszę się, że zadziałało dla ciebie :)
casraf

W końcu udało się! Dzięki za tę odpowiedź, istnieje wiele zduplikowanych odpowiedzi, które mówią o usunięciu moich plików list dokowania, co nigdy dla mnie nie rozwiązało.
Felipe Sabino

4

Tę samą frustrację odczułem w przypadku El Capitan (10.11.1), ale odkryłem, że rozwiązanie (w moim przypadku) było prostsze niż wstawianie kodu w Terminalu lub Xcode.

Zauważyłem, że jeśli opóźniłem się ponad początkowe kliknięcie, zobaczyłem menu rozwijane i nie byłem w stanie przeciągnąć. Ale jeśli kliknę i spróbuję natychmiast przejść, menu nie pojawi się i mógłbym przeciągnąć ikonę. Gdybym trzymał ikonę zbyt wysoko w Doku, inne ikony nie otworzyłyby miejsca, jednak gdybym trzymał ikonę niżej w Doku, rozdzieliłyby się i mogłem przeciągać i zmieniać kolejność.

Mam nadzieję, że to jest pomocne.


3
Kluczem jest pozycja kursora . To było dla mnie kluczowe. Aby powtórzyć: umieść kursor w pobliżu dolnej części ikony po kliknięciu i przeciągnięciu, a wszystko działa dobrze, aby go przenieść.

3
Klucz dla mnie było, że szybkość klikania i przeciągania, musi być bardzo szybki
Michael Durrant

2

spróbuj w ten sposób, usuń plik ~/library/preferences/com.apple.dock.plisti uruchom ponownie. twoja stacja dokująca, spacje i ekspozycja zostaną zresetowane do wartości domyślnych. spróbuj ponownie rozmieścić ikony stacji dokującej. Być może naprawi to błędy.


Ten również działał dla mnie. Potem uruchomiłem „killall Dock”
próg

2

Zauważyłem, że kiedy wyłączam (odznacz) „Automatycznie ukryj i pokazuj dok” w Preferencjach systemu dokowania, jestem w stanie zmienić kolejność elementów w doku. Ale kiedy to pole jest zaznaczone, nie mogę. OS X 10.10.3 na MacBooku Pro.


Nigdy wcześniej nie miałem tego pola wyboru, więc nie jestem pewien, czy dotyczyło to wszystkich
casraf

Moja poprawka jest podobna. Po usunięciu zaznaczenia opcji „Pokaż ostatnie aplikacje w Docku” w tym samym menu przywraca się.
Sophia Feng

1

Miałem też ten sam problem. W moim przypadku używam aplikacji o nazwie „TinkerTool”, która pomaga mi modyfikować niektóre ustawienia systemowe.

Rozwiązanie zostało również opublikowane tutaj: /apple//a/168545/110691

Nawet jeśli nie korzystasz z TinkerTool, możesz spróbować użyć go, aby rozwiązać problem.


1

Właśnie zauważyłem ten problem i znalazłem (przynajmniej dla mnie) bardzo proste rozwiązanie). Niektóre elementy w stacji dokującej nie są przypisane do żadnego z moich komputerów stacjonarnych (kliknięcie prawym przyciskiem myszy / „Opcje”) Zmiana elementu w celu zastosowania na moich komputerach rozwiązała problem. Korzystam z Yosemite, ale nie jestem pewien, czy stało się to przed aktualizacją.


0

Zauważyłem, że klikając zaledwie ułamek poniżej ikony, mogę ją przenieść. Nie wiem jeszcze, czy to jest trwałe.


0

Wydaje się, że odpowiedzią na problem jest przejście do folderu Aplikacje i przeciągnięcie odpowiedniej aplikacji do pozycji w stacji dokującej, w której ma być.


0

Kliknij i przeciągnij szybko (bardzo szybko!), Zanim wyskakujące menu zadziałało, ale jest to raczej obejście niż rozwiązanie. Kiedyś działało dobrze, ale ostatnio nie próbowałem i prawdopodobnie nie od ostatniej aktualizacji. (Yosemite na iMac)-3

Musisz przenieść element, zanim pojawi się menu. Kliknij i natychmiast przenieś ikonę.


Nie mam problemu z przenoszeniem ikon w doku po wyświetleniu ich nazwy pop. Nie uważam tego za rozwiązanie.
Ian C.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.