Jak wydrukować wiadomość e-mail z aplikacji Mail.app bez nagłówków wiadomości?


10

Chciałbym móc drukować wiadomości e-mail bez domyślnych nagłówków wiadomości (od, do, tytułu, daty) z aplikacji Apple. Wygląda na to, że nie jestem jedyną osobą, która tego chce, ponieważ pytanie to zadawane było wielokrotnie w Społecznościach wsparcia Apple.

Wygląda na to, że odpowiedź poprzednio była w Preferencjach, następnie w zakładce Przeglądanie, a następnie wybierz „Brak” dla „Pokaż nagłówki wiadomości”. [1] [2]

Najnowsza poczta dołączona do Yosemite (wersja 8.1) nie zawiera opcji „Brak”, tylko „Domyślne” i „Niestandardowe”. Pozostawienie ustawień niestandardowych pustych nadal spowoduje wyświetlenie domyślnych nagłówków.

Jak ukryć nagłówki wiadomości do drukowania?

Odpowiedzi:


4

To obejście. Ale kiedy wybierzesz tekst, który chcesz wydrukować. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz w usługach opcję „Nowe okno edycji tekstu zawierające tekst”

Spowoduje to otwarcie zaznaczonego tekstu w nowym pliku edycji tekstu. Stamtąd możesz wydrukować.

 

Jak to włączyć?

Jeśli ta opcja nie jest widoczna .. możesz ją włączyć o

Preferencje systemowe -> Klawiatura -> Skróty -> Usługi

Przewiń do sekcji tekstowej i włącz „Nowe okno edycji tekstu zawierające tekst”

 

Działanie Automatora

Zrobiłem automatyzacje ..

zaznaczony tekst -> kliknij prawym przyciskiem myszy -> usługi -> wydrukuj wiadomość e-mail

Instrukcje i pliki do pobrania są tutaj ...


1
Sugerujemy, na wypadek, gdyby w przyszłości coś poszło nie tak z twoim linkiem, w odpowiedzi możesz opisać, jak zbudować działanie Automatora . Mogą istnieć użytkownicy, którzy chcieliby spróbować stworzyć je samodzielnie. Twoje zdrowie!
bjbk,

1
@Peter, dziękuję za odpowiedź, ale różnica między drukowaniem z poczty a przechodzeniem przez TextEdit / plik RTF jest ogromna. Nie wszystkie narzuty są zachowywane przez kopiowanie. Obrazy porównawcze .
Martijn,

1

Musiałem to zrobić w przeglądarce Safari na moim koncie Gmail (jeśli nie używasz Gmaila, może działa to gdzie indziej, może nie). Wybierz wiadomość, którą chcesz wydrukować, i kliknij przycisk drukowania. Zostanie otwarte w nowej karcie / oknie. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy logo Gmaila lub nagłówek i wybierz „Sprawdź element”. Tutaj możesz otworzyć każdą strzałkę rozwijaną i mysz nad wszystkimi segmentami. Gdy logo Gmaila i inne elementy nagłówka są podświetlone, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Usuń węzeł”.

Następnie użyłem CMD + P, a następnie zapisałem jako plik PDF do późniejszego wydrukowania, ale jestem pewien, że możesz po prostu bezpośrednio wydrukować z tego miejsca, ponieważ powinieneś mieć podgląd wydruku.

Nie wyszło mi to idealnie, ponieważ nie mogłem wyeliminować linii granicznych, ale wszystko inne zniknęło, więc było znacznie lepiej.


1
To wcale nie pomaga w Mail.app, o to właśnie chodziło w moim pytaniu. W przypadku Gmaila użyłem nawet niestandardowego arkusza stylów, aby naprawić układ wydruku, i to rzeczywiście działa. Nie jest możliwe dla Mail.app.
Martijn,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.