Zablokowana próba logowania do konta Google


10

Dziś rano w mojej skrzynce odbiorczej od Google był e-mail z informacją „Niedawno zablokowaliśmy próbę zalogowania się na Twoje konto Google (data i godzina: sobota, 10 stycznia 2015 03:01:26 UTC Lokalizacja: Oxford, Wielka Brytania)”

Udostępniają link: https://security.google.com/settings/security/activity

To prowadzi mnie do następujących rzeczy: wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pierwotnie pokazał mi adres IP ataku. Następnie umieściłem w Google „jakie jest moje IP”, aby dowiedzieć się, że to właściwie moje własne IP, więc kliknąłem pole „to faktycznie ja”, a zatem nie mogę już wyświetlać zrzutu ekranu z adresem IP.

Moje pytanie brzmi: co mogło to spowodować? Poszłam spać przed północą; Wydaje mi się, że ostatniej nocy zamknąłem pokrywę (w takim przypadku maszyna powinna była przejść w tryb uśpienia), ale nawet jeśli tego nie zrobię - zwykle zostaję w jakiejś stacji radiowej, kiedy śpię - nie dało mi to jakieś ostrzeżenia wcześniej, więc dlaczego teraz?

Strona mówi, że to nie mój Mac powoduje problem. Ale jedynym innym urządzeniem, które mam, jest mój telefon z Androidem, a Wi-Fi jest wyłączone i nie ma żadnego Internetu 3G. Trzymam te rzeczy z dala, aby oszczędzać baterię. Miał włączony Bluetooth (musiałem zapomnieć o wyłączeniu tego kilka dni temu).

Mam też standardową klawiaturę i gładzik Apple, a dziś rano gładził mnie brak nowych baterii.

Otóż ​​to! To wszystko, co mam elektroniczne. I repeater Wi-Fi, który podłącza się do routera na dole za pomocą kabla Ethernet.

Czym więc może być to ostrzeżenie? Ktoś inny próbuje zalogować się na moje konto z mojego adresu IP? To naprawdę mało prawdopodobne. To dom rodzinny, wątpię, żeby ktoś z mojej rodziny próbował mnie zhakować. Byłbym jednak pod wrażeniem, gdyby tak było. Nie przekazałem też żadnego starego sprzętu komputerowego.

Więc nie mam pojęcia.

Czy ktoś może wymyślić jakieś możliwe wyjaśnienie?

Odpowiedzi:


5

To pytanie zostało zadane jakiś czas temu, nie jestem pewien, czy rozwiązałeś problem. Jeśli tak, proszę, oświeć mnie! Mam ten sam problem (nie za każdym razem, ale prawie za każdym razem, gdy włączam komputer Mac). Podobnie jak w przypadku, lokalizacja to moje miasto rodzinne.

Zrobiłem trochę googlingu, nieco ironicznie, i wydaje się, że jest to problem z bezpieczeństwem spowodowany przez OSX Yosemite, chociaż muszę wyznać, że nie znam szczegółów.

Wątek mówi:

„Otrzymałem te same e-maile tego samego dnia, kiedy zaktualizowałem system do OS X Yosemite i skonfigurowałem swoje konto Gmail w Apple Mail. To nie jest błąd, ale tylko zmiany bezpieczeństwa, które miały miejsce na końcu Google. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z link i włącz „Dostęp do mniej bezpiecznych aplikacji”. To właśnie zrobiłem i od tamtej pory nie otrzymałem wiadomości e-mail. ”

Jednak nie jestem fanem dopuszczania mniej bezpiecznych aplikacji, na wypadek, gdyby pojawił się prawdziwy problem bezpieczeństwa (który nie wydaje się tak).

Kolejna dyskusja mówi:

„Znalazłem sposób na rozwiązanie tego problemu: po prostu poszedłem do Ustawień, kont internetowych i usunąłem moje konto Gmail. Odłóż to i działa teraz dobrze”.

Wygląda na to, że jest to dość powszechny problem (Google „Zablokowano logowanie do Gmaila w Yosemite”). Wypróbowałem powyższe rozwiązanie i nie otrzymałem już żadnych e-maili, ale jeśli nie będzie działać, zaktualizuję tę odpowiedź.


AKTUALIZACJA: To się powtórzyło , z czym jestem dość niezadowolony. Po rootowaniu w Google znalazłem to :

Google może blokować próby logowania z niektórych aplikacji lub urządzeń, które nie stosują nowoczesnych standardów bezpieczeństwa. Ponieważ te aplikacje i urządzenia są łatwiejsze do włamania, zablokowanie ich pomaga utrzymać bezpieczeństwo konta. Niektóre przykłady aplikacji, które nie obsługują najnowszych standardów bezpieczeństwa, obejmują:

  • Aplikacja Mail na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 6 lub starszym
  • Aplikacja Poczta na telefonie z systemem Windows wcześniejszym niż wersja 8.1
  • Niektóre klienty poczty Desktop, takie jak Microsoft Outlook i Mozilla Thunderbird

Aby zapewnić bezpieczeństwo Twojego konta, możemy zablokować dostęp tych mniej bezpiecznych aplikacji do konta, a podczas próby zalogowania pojawi się błąd „Nieprawidłowe hasło”. W takim przypadku masz dwie opcje:

Uaktualnij do bezpieczniejszej aplikacji, która wykorzystuje najbardziej aktualne zabezpieczenia. Wszystkie produkty Google, takie jak Gmail, korzystają z najnowszych środków bezpieczeństwa. Przejdź do Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje i wybierz „Zezwalaj”, aby mniej bezpieczne aplikacje miały dostęp do Twojego konta Google. Nie zalecamy tej opcji, ponieważ może to ułatwić komuś uzyskanie dostępu do Twojego konta.

Biorąc to pod uwagę, wydaje się, że korzysta z jakiegoś klienta powodującego problem, który pasuje do poprzednich podejrzeń. Dlatego dla każdego, kto boryka się z tym problemem, pamiętaj, że Twój klient poczty może nie korzystać z „nowoczesnych standardów bezpieczeństwa”, których chce Google, i że może to być przyczyną problemu. Poprawka prawdopodobnie będzie czekać na aktualizację klienta lub użyć innej podczas uzyskiwania dostępu do konta Gmail (lub wybierz „Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje” w ustawieniach Google).


Chciałem tylko dodać, że w przypadku korzystania z klienta poczty e-mail opartego na oprogramowaniu, takiego jak Outlook z Gmailem, Google prawdopodobnie spodziewa się obecnie połączenia TLS z bezpiecznym portem IMAP, a nie niezaszyfrowanego portu non-SSL / TLS IMAP, itp.
rubynorails
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.