Dlaczego podczas zapisywania dokumentu lub edycji nazwy pliku, z naciskiem na sam ciąg, CMD + Delete przenosi plik lub folder do kosza?


0

Mówiąc ściślej, zapisuję plik z mojego edytora przecen. W oknie dialogowym zapisu nawiguję do folderu, w którym chcę zapisać plik. Następnie postanawiam zmienić nazwę pliku. Umieszczam kursor na końcu ciągu tekstowego i wciskam CMD + Delete. Oczekiwanym zachowaniem jest usunięcie całego łańcucha. Zamiast tego usuwa poprzednio wybrany folder, który zaznaczyłem w oknie dialogowym.

Zazwyczaj oczekuję, że CMD + Delete usunie cały wiersz tekstu. Przetestowałem to również, zmieniając nazwę pliku. Jeśli skupiam się na nazwie ciągu pliku, dlaczego CMD + delete usuwa plik, gdy Option + Delete usuwa poszczególne słowa zgodnie z oczekiwaniami.

Mogę robić zrzuty ekranu lub krótkie filmy, jeśli jest to mylące. Nie przypominam sobie tego wcześniej, ale często nie tworzę plików poza Pythonem.

13 "rMBP przy użyciu 10.10.1

Odpowiedzi:


0

Jeśli nazwa pliku jest podświetlona, ​​po prostu użyj Delete, a nie CMD + Delete.

CMD + Delete spowoduje również usunięcie pliku z mojego MBA za pomocą 10.9.5 Findera.


Minusem tego, co zaleciłeś, jest to, że aby usunąć sam tekst, aby usunąć cały tekst, muszę to wszystko zaznaczyć. Usuń usuwa znak po znaku, chyba że mam wszystko zaznaczone. Jest to po prostu sprzeczne z zachowaniem, do którego jestem przyzwyczajony w każdym innym przypadku, gdy manipuluję łańcuchami. Dzięki!
Taylor M.

To jest naprawdę proste, wystarczy dwukrotnie kliknąć (powolne kliknięcie, w przeciwnym razie otworzy plik) na nazwie pliku, aby podświetlić wszystko.
Ruskes,

Rozumiem, że jestem ciekawy, dlaczego domyślne zachowanie CMD + Delete, gdy fokus jest ciągiem (nazwa pliku, zapisanie pliku, nazwa folderu lub fragment kodu w Sublime), różni się w Finderze niż w innych miejscach . Podstawowy wniosek jest taki, że nie używaj CMD + Delete w przypadku nazw plików. Dzięki!
Taylor M.

Zgadzam się, ale w menu Plik cmd + delete to „przenieś do kosza”, dlaczego to robi, skoro po prostu chcesz zmienić tekst nazwy? to inna historia :)
Ruskes,

0

podczas zapisywania pliku, domyślnie powinna być wybrana cała nazwa z wyjątkiem .extension, więc po prostu zacznij pisać, zmieni nazwę.

Nawigować,

  • strzałka do przodu przejdzie do końca nazwy pliku, przed rozszerzeniem
  • strzałka w górę [lub początkowo strzałka do tyłu, aż do wybrania w pełni wybranej nazwy ”przejdzie na początek,
  • strzałkę w dół do końca, jeśli chcesz zaakceptować oryginalną nazwę, ale dodaj prefiks / sufiks itp

Zasadniczo dodaje kilka dodatkowych kluczy do mojego „normalnego” przepływu pracy w celu usunięcia linii. W przypadku niezaznaczonych rzeczy będę musiał bardziej uważać podczas usuwania. Dzięki!
Taylor M.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.