Klonowanie dysku SSD na większy


1

Mam dysk SSD o pojemności 128 GB z systemem MacOSX, mam też inny dysk obrotowy o pojemności 2 TB, mam kilka dowiązań symbolicznych, dzięki czemu zwykłe katalogi, które nie wymagają szybkości SSD, są umieszczane na dysku 2 TB (na przykład pliki do pobrania, Desktop itp.).

Kupiłem większy i szybszy dysk SSD i chciałbym zastąpić mój istniejący dysk SSD tym nowym.

Skonfigurowałem go na zewnętrznym dysku, który łączy się przez USB i sklonowałem mój główny używając Carbon Copy Cloner i SuperDupper, przy czym nie udało mi się dostać do BOOT po tym, jak zastąpiłem mój główny dysk większym w obudowie.

Co ja robię źle? Co ja zrobiłem: - Partycja dziewiczego dysku SSD z 1 pełnym rozmiarem partycji przy użyciu narzędzia dyskowego z boot GUID Partition Table. - Użyj CCC lub SupperDupper, aby go sklonować. - Otwórz maszynę, wymień stary dysk SSD na nowy dysk SSD. - Włącz komputer.

Zawsze się nie uruchomi. Wracam więc do używania mojego oryginalnego dysku SSD.


Możesz spróbować tego: sformatuj nowy dysk SSD, zainstaluj na nim Mac OS X. Następnie spróbuj uruchomić go zewnętrznie. Następnie umieść go w komputerze Mac i spróbuj uruchomić komputer. Jeśli nie możesz uruchomić, problem pochodzi z korzystania z dysku SSD. Jeśli możesz uruchomić, problem pochodzi z klonowania.
Nicolas Barbulesco

jaki rodzaj porażki? Nie sądzę, abyś się mylił, ale ważna rzecz, po zmianie SSD, Mac nie może mieć dysku startowego, uruchomienie zajmie dużo czasu
nelson

Nie działało, podczas instalacji Macosx poprosi mnie o ponowne uruchomienie komputera, a następnie nie będzie kontynuował instalacji. Jeśli nie ma innego sposobu instalacji bez ponownego uruchamiania, ponownie utknąłem.
Joao Carlos

Odpowiedzi:


0

W końcu to rozwiązałem.

Po niezliczonych próbach, oto co mnie interesowało:

Sformatuj nowy dysk za pomocą rozszerzonego macsx (z kronikowaniem) i tabeli startowej GUID.

Sklonuj dysk na innym dysku (w moim przypadku SSD na SSD) przy użyciu Carbon Copy Cloner. Następnie przejdź do AppleLogo- & gt; Preferencje systemowe- & gt; Dysk startowy i wybierz dysk sklonowany do INTO (miejsce docelowe).

Naciśnij restart i pojawi się w opcjach uruchamiania.

W moim przypadku po tym, jak pojawi się w opcjach rozruchu, mogę go wybrać i uruchomić z niego (nawet jeśli nadal jest zewnętrzny).

Tylko Hackintosh: W moim przypadku nie był to ostatni krok, ponieważ po usunięciu oryginalnego dysku i zamontowaniu nowego dysku nadal się nie uruchamia.

Podłączyłem więc stary dysk do zewnętrznej obudowy USB, więc opcje uruchamiania pokazywałyby się, uruchamiane z NOWYCH dysków, jak w poprzednim kroku (ustawienia- & gt; uruchamiania), a następnie Wysunięto STARY dysk po uruchomieniu, aby zapobiec problemom , Zauważyłem, że wszystkie aplikacje działają normalnie (ważne, aby upewnić się, że uruchamiasz się z właściwego dysku, ponieważ są klonami, nie zauważyłbyś różnicy), a następnie ponownie zainstalowałeś moje ustawienia Multibeast.

Usunięto stary dysk z gniazda USB przed ponownym uruchomieniem.

Sukces teraz, nowy dysk jest sklonowany ze starego dysku i ma na nim ponownie zainstalowane informacje o rozruchu.

PS: jeśli planujesz także uaktualnić swój system operacyjny, trzymaj stary dysk w nienaruszonym stanie, dzięki czemu będziesz mieć szybką i kompletną kopię zapasową do pracy na wszelki wypadek.

PS2: Używam Time Machine, ale odłączyłem go przed jakąkolwiek pracą, na wypadek, gdyby potrzebowałem jej później, sugeruję, żebyś zrobił to samo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.