Jak mogę wyłączyć wielozadaniowość w iOS4?


14

Zaktualizowałem iPhone'a 3GS do iOS4 i chociaż uwielbiam większość nowych funkcji, wielozadaniowość każe mi sprawdzać otwarte aplikacje.

Czy istnieje sposób wyłączenia obsługi wielozadaniowości w iOS4 lub aplikacji / przełącznika „zabij wszystkie aplikacje”?


2
Czy możesz wyjaśnić, co masz na myśli przez „wielozadaniowość sprawia, że ​​sprawdzam, czy są otwarte aplikacje”? Martwisz się wydajnością lub czasem pracy baterii i masz dość upewnienia się, że nic niepotrzebnego nie działa? A może przeszkadza Ci aplikacja w tle?

Jeśli nie jest to dla niego żywotność baterii, to dla większości z nas.
cregox

Odpowiedzi:


12

Być może martwisz się bardziej, niż potrzebujesz. Aplikacje mogą korzystać z wielozadaniowości tylko w przypadku niektórych funkcji:

  • Odtwarzanie dźwięku
  • Śledzenie Twojej lokalizacji
  • VOIP
  • Lokalne powiadomienia i alerty
  • Wykonaj długą operację

We wszystkich przypadkach, zamiast pozostania uruchomionej aplikacji, system utrzymuje ją zawieszoną i budzi ją w odpowiednich momentach, na przykład kiedy musi pobrać więcej dźwięku. Jeśli aplikacja zużywa zbyt dużo procesora, gdy jest w tle, zostaje zakończona. Jeśli aplikacja na pierwszym planie potrzebuje więcej pamięci, aplikacje działające w tle zostaną w razie potrzeby zakończone.

Aplikacje w menu wielozadaniowości niekoniecznie zużywają zasoby lub czas pracy baterii, to raczej lista „ostatnio używanych”. Aplikacje nadal będą tam wymienione, niezależnie od tego, czy faktycznie działają. Możesz pomóc sobie to udowodnić, wyłączając i włączając telefon; ostatnia lista nadal będzie zapełniona, chociaż oczywiście wszystkie aplikacje zostaną zakończone.


4
Jest to w większości prawda. Jednak podczas próby grania Rock Band na moim iPhonie 4 dostałem ostrzeżenie o niskim poziomie pamięci, które zniknęłoby, gdy ręcznie zamknę wszystkie otwarte aplikacje.
Kyle Cronin

Zainstaluj więc program TaskKiller @Kyle, ale nie obwiniaj za błędne programowanie wielozadaniowości ;-) To błąd aplikacji pobierających energię, a nie systemu operacyjnego

Muszę się zgodzić z @Kyle tutaj, nie będę winić wielozadaniowości, ale faktem jest, że niektóre aplikacje są po prostu źle opracowane, Gdyby tylko Apple to przewidział i dał nam przycisk „zabij wszystko”. Najwyraźniej nie mają wystarczającej siły roboczej, aby przeprowadzić analizę wycieków pamięci we wszystkich aplikacjach.

1
W przypadku większości aplikacji rzeczywiście nie ma problemu. Zauważyłem jednak, że niektóre aplikacje, takie jak Skype, zdecydowanie rozładowują baterię zbyt szybko, jeśli zostawisz je w tle.
Jonik

@Kyle Nie ma czegoś takiego jak ostrzeżenia o niskim stanie pamięci iOS, a przynajmniej nic, co użytkownik może zobaczyć. Gdy aplikacja taka jak Rock Band wyświetla ostrzeżenie, oznacza to, że Rock Band próbuje zużywać zbyt dużo pamięci. Wszelkie aplikacje działające w tle zostaną zabite, jeśli wykorzystają wystarczającą ilość pamięci, aby wpłynąć na wydajność.
kubi

3

Jednym ze sposobów kontrolowania wielozadaniowości na iOS4 jest jailbreak urządzenia, instalacja Backgroundera i instalacja Usuń ostatnie .

  • Korzystając z Tła , możesz uniemożliwić aplikacjom wielozadaniowość, dopóki im na to nie pozwolisz.
  • Użycie opcji Usuń ostatnie spowoduje wyczyszczenie wszystkich „ostatnio używanych” aplikacji, dzięki czemu zostaną wyświetlone tylko te aplikacje, które są w rzeczywistości wielozadaniowe.

Możliwe jest również całkowite wyłączenie wielozadaniowości . Oto jak wyłączyć wielozadaniowość, tapetę ekranu głównego lub jedno i drugie w 3GS. Wymagane jest jailbreakowane urządzenie.

Edytuj plik N88AP.plistw katalogu /System/Library/CoreServices/SpringBoard.appna iPhonie. Poszukaj następujących par klucz-wartość i ustaw je falsetak, jak pokazano. Uruchom ponownie po zakończeniu.

<key>homescreen-wallpaper</key>
<false/>

<key>multitasking</key>
<false/>

Zrozumiałem to, czytając ten artykuł o włączaniu tapety ekranu głównego w sieci 3G, chociaż zrobiłem to odwrotnie.
http://pixelatedgeek.com/2010/06/ios4-jailbreak-and-multitasking-now-available-for-iphone-3g/

Uwaga:
Potrzebny będzie sposób edycji plików plist. Użyj specjalnego edytora plist lub narzędzia do konwersji na XML. Aby przeprowadzić konwersję w telefonie, zainstaluj Ericia Utilities (z Cydia) i wydaj następujące polecenia, aby przekonwertować plik na XML i odwrotnie.

plutil -convert xml1 N88AP.plist
plutil -convert binary1 N88AP.plist

2

Wierzę, że jest to opcja, gdy używasz jailbreaka używając redsn0w. To jest opcja. Oto samouczek.


1

O ile mi wiadomo, nie ma opcji zamknięcia wszystkich, ale można je zamykać jeden po drugim:

„Naciśnij dwukrotnie przycisk strony głównej, aby wyświetlić pasek wielozadaniowości, który wyskakuje z dolnej części ekranu głównego. Następnie przewijasz ikony, znajdujesz tę, którą chcesz zamknąć, naciśnij i przytrzymaj ikonę, a następnie kliknij czerwone kółko z myślnikiem - wizualna reprezentacja Apple symbolu usuwania ”. - Przez PCWorld.com


0

Jeśli instalujesz sbsettings, przycisk Zamknij wszystko nazywa się Usuń tło. Jest to przycisk, który zamyka wszystkie aplikacje i usuwa stację dokującą „Ostatnio używane”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.