Czy zawsze można łączyć się z VPN bez pytania o numer UN / PW?


10

Czy jest możliwe zainstalowanie jakiegoś profilu konfiguracji na urządzeniu z systemem iOS, które zawsze będzie miało połączenie użytkownika z siecią VPN bez konieczności wpisywania jego nazwy użytkownika / hasła za każdym razem, gdy spróbujemy się połączyć?

Innymi słowy, w naszej obecnej konfiguracji użytkownicy łączą się z VPN za pośrednictwem aplikacji „Ustawienia” na iPadzie (za pomocą IPSec). Dzięki tej konfiguracji nasi użytkownicy są monitowani o hasło za każdym razem, gdy próbuje połączyć się z VPN.

Staramy się unikać monitowania o UN / PW i zachęcania naszych użytkowników do korzystania z Settingsaplikacji, więc czy jest jakiś sposób na wymuszenie połączenia VPN, a zatem zawsze pozostanie w kontakcie za pomocą Narzędzia konfiguracji iPhone'a?

iphone  vpn  ipad  ios 

Czy mogę zapytać, dlaczego zostałem odrzucony?

+1 To może być najlepsze dla ServerFault, ponieważ może to być pytanie związane z konfiguracją serwera.
Max Ried

Odpowiedzi:


2

Możesz skonfigurować ustawienie VPN na iPadzie, iPhonie lub iPodzie touch, aby zapisać Nazwę użytkownika i hasło dla VPN. Nie znam sposobu, aby stale łączyć VPN za każdym razem, gdy jest to połączenie. Biorąc pod uwagę czas potrzebny na ustanowienie uzgadniania VPN, byłoby trochę frustrujące obudzić urządzenie, a następnie nie byłoby w stanie połączyć się z żadną aplikacją związaną z Internetem / siecią przez ponad 15 sekund podczas łączenia się z VPN.

Wybierz Ustawienia> Ogólne> Sieć> VPN>, a następnie wybierz Konfiguracja VPN. Wpisz nazwę użytkownika w sekcji hasła, a następnie możesz po prostu włączyć VPN, kiedy jest to potrzebne, bez konieczności wypełniania nazwy użytkownika i hasła.

więcej informacji: http://support.apple.com/kb/ht1424

Alternatywnie możesz spojrzeć na coś takiego jak serwer Apple Mobile Access, aby zapewnić ci takie bezpieczne połączenie VPN, jak przez cały czas, bez kłopotów z uruchomieniem połączenia VPN:

http://www.apple.com/server/macosx/features/mobile-access.html


Dostęp mobilny został usunięty z serwera Lion. Poniższy dokument na stronie wsparcia Apple zawiera szczegółowe informacje na temat migracji i aktualizacji do OS X Lion
Athir Nuaimi,

To nie działa dla mnie. Nawet po dodaniu hasła do profilu iOS będzie pytał o hasło przy każdym połączeniu ...
altabq

0

Możesz skonfigurować serwer tak, aby akceptował tylko certyfikat dodany do iPada (ów). W ten sposób użytkownik nie będzie musiał robić nic specjalnego, po prostu spróbuje nawiązać połączenie (powiedzmy sprawdzić swoją pocztę e-mail), a połączenie zostanie nawiązane za pomocą protokołu SSL, przy użyciu certyfikatu obecnego na iPadzie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.