Czy jest jakiś sposób, aby przyspieszyć mój iPhone 3G od aktualizacji do iOS4


27

Niedawno zaktualizowałem swój iPhone 3G do iOS4 i są pewne zauważalne problemy z wydajnością niektórych podstawowych zadań (wysyłanie wiadomości tekstowych, ładowanie aplikacji itp.)

Uruchomiłem ponownie iPhone'a, co tylko tymczasowo rozwiązuje problemy z wydajnością.

Czy jest jakiś sposób, aby przyspieszyć mój iPhone 3G z zainstalowanym iOS4?

Aktualizacja

Uaktualniłem wczoraj do iOS 4.0.1 i wydaje się, że wiele problemów z wydajnością zostało rozwiązanych. Nadal widzę problemy z próbą uruchamiania aplikacji podczas słuchania muzyki / podcastów.


2
Zauważyłem to samo na mojej 3G od czasu aktualizacji na iOS4. Pełne załadowanie poczty i wiadomości może czasem zająć trochę czasu.
David Barry

Odpowiedzi:


6

Zgodnie z tym postem na Gizmodo możesz edytować preferencje dotyczące funkcji wyszukiwania Spotlight w celu przyspieszenia:

Przejdź do Ustawienia-> Ogólne-> Strona główna-> Wyniki wyszukiwania ( Ustawienia-> Ogólne-> Wyszukiwanie Spotlight na późniejszych poziomach iOS) i wyłącz wszystko, czego nie potrzebujesz (wyłączyłem muzykę, podcasty, wideo i książki audio; pozostawiając Kontakty sprawdzone aplikacje, notatki, poczta i kalendarz). Sprawiłem, że mój telefon był znacznie szybszy, podobnie jak w wersji v2 (wciąż korzystam z wersji 3.1.2, jailbroken).

Wcześniej istniało dobre 2-4 sekundowe opóźnienie podczas wychodzenia lub ładowania aplikacji. Teraz wraca do dawnej szybkości


1
Dzięki, że to rozwiązało problem. Powinieneś zaktualizować ścieżkę do Ustawienia-> Ogólne-> Przycisk

Dzięki bardzo Bogata, ogromna poprawa dzięki tej wskazówce. W szczególności Evernote ładuje się teraz znacznie szybciej.
David Barry

Zrobiłem to jakiś czas temu i chociaż myślę, że to przyniosło jakiś efekt, poprawa nie była ogromna. Nawet z wersją 4.1, która miała to naprawić , przynajmniej mój iPhone 3G jest znacznie bardziej powolny w większości rzeczy w porównaniu do wersji wcześniejszych niż 4.0.
Jonik

3

Zresetuj telefon do ustawień fabrycznych i ponownie skonfiguruj go. To dużo pracy, ale wydajność jest prawie tak dobra, jak iPhone OS 3.1.

Właśnie próbowałem tego wczoraj i jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Jeśli korzystasz z kont Gmail i / lub Exchange (lub innych) do zarządzania wiadomościami e-mail, kontaktami i kalendarzami, musisz tylko ponownie skonfigurować aplikacje.


1
Czy możesz skomentować wydajność po kilku dniach i przy wszystkich aplikacjach na pokładzie?

2

Najwyraźniej kilka razy z rzędu twardy reset może poprawić wydajność:

Przyspiesz iPhone'a 3G + iOS4 przy pomocy twardego resetu?

(przez Lifehacker )


3
Brzmi bardziej jak pomoc w zespole niż na stałe. Wypróbuję go i będę monitorować wydajność mojego telefonu w ciągu najbliższych kilku dni.

6
Nadal nie rozumiem, dlaczego resetowanie dwa razy jest lepsze niż jeden reset.

@Eduardo zgodził się. Resetowanie więcej niż raz brzmi jak miejski mit. Artykuł nie wyjaśnia, dlaczego to miałoby pomóc.
Andrew Ferrier

1

Zastanawiam się, czy niektóre aplikacje trzymają pamięć podczas zamykania, przynajmniej te, które korzystają z nowej funkcji wielozadaniowości i spowalniają ją? Spróbuj usunąć je wszystkie z zasobnika wielozadaniowego i sprawdź, czy to pomoże.


4
Wielozadaniowość nie jest obsługiwana w telefonie iPhone 3G. Jest obsługiwany tylko w 3GS i 4.

Czy usunięcie ich z paska wielozadaniowego zamyka aplikację? Wygląda na to, że jeśli od jakiegoś czasu korzystam z telefonu od momentu zresetowania, usunięcie ikony, pokazuje inny widok, wydaje się, że może być uruchomionych 15 lub 16 programów, czy istnieje sposób, aby powiedzieć telefonowi: „I skończyłem z tą aplikacją, nie umieszczaj jej w tle ”bez kroku usuwania? Coś w rodzaju różnicy między minimalizacją a zamknięciem na pulpicie>?

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.