Mikrofon wewnętrzny nie rejestruje danych wejściowych w Preferencjach systemowych -> Dźwięk, ale rejestruje się w nagraniu i mowie


3

Moje urządzenie to MacBook Pro (Retina, 13-calowy, koniec 2013 r.), OS 10.10.1 (14B25).

Właśnie próbowałem nawiązać połączenie głosowe w Google Hangouts, a Hangouts nie odbiera żadnego dźwięku.

Sprawdziłem Preferencje systemowe -> Dźwięk -> Mikrofon wewnętrzny, a miernik poziomu wejściowego nie pokazuje żadnej aktywności - nie kiedy mówię, klaszczę lub uderzam w obudowę.

Jak to naprawić i sprawić, by wewnętrzny mikrofon poprawnie zarejestrował wejście?

Więcej informacji:

Preferencje systemowe -> Dyktowanie i mowa -> Dyktowanie ma ikonę z napisem „Wewnętrzny mikrofon” i wydaje się rejestrować dźwięk. W rzeczywistości wydaje się bardzo wrażliwy.

Niektóre rzeczy, które sprawdziłem:

  • W obszarze Dźwięk -> wewnętrzny mikrofon głośność wejściowa jest zwiększona do końca.
  • Nie mam podłączonych urządzeń do gniazda słuchawkowego.
  • W ustawieniach Audio MIDI sprawdziłem, czy wbudowany mikrofon nie jest wyciszony.
  • Wyłączyłem komputer i uruchomiłem go ponownie, i znowu trzymając wciśnięty Command-Option-PR (chociaż tak naprawdę nie wiem, co to robi). To nie pomogło.

Odpowiedzi:


1

Właśnie zauważyłem, że to pytanie zostało ocenione pozytywnie. Przepraszam, zapomniałem go zaktualizować. Podaję to jako odpowiedź, ponieważ była to dla mnie odpowiedź.

Niestety nigdy nie znalazłem poprawki oprogramowania. Pracownicy Apple Store powiedzieli, że to problem ze sprzętem, a naprawy gwarancyjne go naprawiły (nie wiem, co zostało wymienione).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.