Jak czytać dzienniki systemowe iPhone'a?


14

Czy iPhone (i ipod / pad?) Ma odpowiednik dziennika zdarzeń systemu Windows ? Jak to przeczytać?

Chciałbym sprawdzić dziennik zdarzeń pod kątem takich zdarzeń, jak odblokowanie zdarzeń (udane i nieudane), czasy ładowania (połączenie / rozłączenie), dostęp do sieci (połączenie / rozłączenie) zarówno dla Wi-Fi i danych, jak i cykle zasilania (wł. / Wył.). Punkty bonusowe za to, jakie aplikacje i kiedy działają. Wszystko wraca o kilka tygodni (jeśli to możliwe).

Chcę sprawdzić istniejącą historię, a nie instalować na urządzeniu czegoś, co będzie śledzić tego rodzaju informacje w przyszłości. Wolałbym również nie instalować czegoś, aby uzyskać dzienniki historyczne, ale zrobię to, jeśli jest to jedyna droga naprzód. Nie mam komputera Mac, ale mam system Windows 7 (i Linux w razie potrzeby).

Urządzenia nie są zepsute i działają na systemie iOS 8.


Nie możesz, dopóki nie zarejestrujesz się w programie dla programistów iOS. Nawet zarejestrowany, masz dostęp tylko do pewnego rodzaju logów (energia, sieć ...).
jherran

Ciekawy. Nigdy nie zastanawiałem się, czy konsola może odczytać dzienniki na zdalnym urządzeniu. Czasami przeglądam dzienniki pobrane podczas procesu synchronizacji iTunes. Zastanawiam się, jak dobrze iOS radzi sobie z utrzymywaniem porządku, ponieważ nawet łagodne rzeczy są rejestrowane, a to z czasem może się sumować na urządzeniu o ograniczonej przestrzeni.
Apple iPhoned

Odpowiedzi:


15

Można to zrobić tylko na komputerze Mac:

  • Podłącz urządzenie do komputera Mac

  • Otwórz Xcode, przejdź do Okno-> Urządzenia na pasku tytułu

  • Kliknij swoje urządzenie na pasku bocznym

  • Kliknij „Wyświetl dzienniki urządzeń”

Aby to zrobić, nie musisz być zarejestrowany w programie dla programistów. Do tego w systemie Windows prawdopodobnie potrzebujesz jakiejś maszyny wirtualnej / hackintosh


4

Jak powiedziała Samantha, można to zrobić tylko na komputerze Mac.

Apple Configurator 2 to darmowa aplikacja macOS opublikowana przez Apple. Między innymi umożliwia dostęp do dzienników urządzenia.

  1. Pobierz i zainstaluj Apple Configurator 2 na komputerze Mac (wymagane około 65 MB wolnego miejsca na dysku)
  2. Podłącz urządzenie iOS do komputera Mac i zaufaj komputerowi
  3. Uruchom Apple Configurator 2
  4. W widoku „Wszystkie urządzenia” kliknij dwukrotnie urządzenie podłączone do komputera Mac. Pokazany jest przegląd urządzenia
  5. Na pasku menu po lewej stronie kliknij „Konsola”. Otwiera się konsola urządzenia pokazująca dziennik na żywo

3
Używanie XCode IDE dla osób, które nie są programistami, jest niestosowne. Dlatego jest to poprawna odpowiedź.
mgyky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.