Zapisz plik w ukrytym katalogu za pomocą standardowego okna dialogowego zapisu OS X


22

Używając TextEdit, kiedy próbuję zapisać example.txt w jakimś ukrytym katalogu , na przykład ~/Librarynie mogę, ponieważ panel zapisu nie pokazuje ich.

Jedynym sposobem, jaki znalazłem, było zapisanie pliku w nie ukrytym katalogu, a następnie skopiowanie / wklejenie go do żądanego ukrytego katalogu.
Jest to dla mnie dość powszechne, na przykład gdy chcę wypróbować We / Wy dla programów konsolowych w Xcode, pliki wykonywalne znajdują się w ~/Library/Developer/Xcode/ukrytym katalogu.

Ale to nie dotyczy tylko TextEdit, próbowałem Text Wrangler, Photoshop, Grapher, tylko Blender , który nie korzysta z natywnego systemu okien, pozwala mi go zapisać gdziekolwiek. Moje pytanie brzmi: czy to powszechne zachowanie ? Czy jest jakieś obejście (z wyjątkiem zapisywania go w nie ukrytym + kopiuj / wklej) lub jakieś ukryte ustawienie?

EDYCJA: dodawanie zdjęcia

jak sugerowano poniżej, wpisując / możesz podać swój katalog, podając dokładną ścieżkę, ale co zrobić, jeśli na ścieżce znajduje się więcej niż 1 ukryty plik? Po lewej stronie znajduje się panel zapisu bez ukrytych katalogów, po prawej Finder z włączonymi ukrytymi katalogami.

Domyślne zapisywanie na komputerze Mac vs. Finder


Proszę zobaczyć moją aktualizację mojej odpowiedzi, być może dlatego uważasz, że to nie działa dla ciebie, kiedy w rzeczywistości powinno. Nie używam widoku kolumny, więc nie zdawałem sobie sprawy, że ma nieco dziwne zachowanie. Ale to działa.
markhunte

Odpowiedzi:


19

Wbudowany sposób, aby to zrobić za pomocą kombinacji klawiszy w oknie dialogowym Zapisz / Otwórz, aby przełączyć ukryte pliki na widoczne lub ukryte


Aktualizacja: Ten skrót działa we wszystkich widokach, ale w widoku kolumny nie aktualizuje widoku, aby pokazać zmianę, dopóki nie przejdziesz do innego katalogu. Nie jestem pewien, dlaczego tak się zachowuje. Ale możesz przełączyć go w widoku kolumny, kliknąć inny folder (w kolumnie nadrzędnej po lewej) i wrócić, aby zobaczyć, że zmienił się.


Gdy jesteś w oknie dialogowym Zapisz lub Otwórz w aplikacji.

Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie CMDklawisze +, shift a następnie . .

Spowoduje to przełączenie ukrytych plików / folderów w oknie dialogowym Zapisz lub Otwórz.


[przełączono, aby ukryć niewidoczne pliki / folder]

wprowadź opis zdjęcia tutaj


[przełączył na Pokaż niewidoczne pliki / folder]

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Uwaga: Nie musisz mieć ukrytych plików / folderów ustawionych jako widoczne w wyszukiwarce To przełączenie działa niezależnie.


Działa to już w 10.6.8 Snow Leopard! Dziękuję Ci!
Nie będę istniał Idonotexist

@markhunte Czy na pewno działa to z ukrytymi katalogami? Mam OS X 10.10 i to i tak nie działa dla mnie (pliki i katalogi).
Martin

@ martinerk0 Tak, działa na 10.10, na którym jestem. Jak widać na zrzutach ekranu. W oknie dialogowym Zapisz naciśnij i przytrzymaj cmd + shift +. (klawisz
kropki lub kropki

nie działa w widoku kolumny, prawda?
nelson

@nelson widzi moją aktualizację, działa w widoku kolumny ..
markhunte

11

Z jakiej wersji OS X korzystasz?
Gdy testowałem to na Yosemite, jeśli weszłem ~lub /przyniosło to:

Okno dialogowe ścieżki pliku

w którym możesz wpisać ścieżkę do wybranego katalogu.

Również jeśli po prostu umieścisz w katalogu takim jak

~ / Biblioteka

Następnie zabierze selektor plików do tego katalogu i pozwoli ci przejść do szczegółów.


1
Działa to również na OSX 10.8 i! 0.9. Naciśnij ~ i bezpośrednio wprowadź ścieżkę do ukrytego folderu :).
Chrisii,

to działa, ale musisz znać dokładną ścieżkę lub mieć jednoczesne otwieranie wyszukiwarki, jak pokazałem w edytowanym OP
Martin

@ martinerk0, możesz użyć autouzupełniania tabulatorów. Nie jest konieczne dokładne wpisanie wymaganej ścieżki, wprowadzenie pierwszych kilku liter folderu, naciśnięcie
klawisza

Mógłbym równie dobrze użyć Terminalu i płyty CD, ale używając Findera znajdź pożądany ukryty katalog, skopiuj ścieżkę, a następnie zapisz go, jest znacznie szybszy. Chciałbym wiedzieć, czy istnieje sposób pokazania ukrytych katalogów w panelu zapisu, nie rozumiem, dlaczego nie może być tej funkcji, skoro jest to możliwe w Finderze.
Martin

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles YES killall Finder
nelson

3

Nawiązując do zrzutu ekranu w pierwotnym pytaniu: Po prostu przeciągnij folder (_EXTERNAL_DATA ...) z okna Findera po prawej stronie do okna dialogowego zapisu po lewej stronie. Okno dialogowe zapisywania będzie teraz znajdować się w folderze przeciągniętym do niego.

Jeśli już otworzyłeś folder w oknie Findera, po prostu przeciągnij małą ikonę folderu z paska tytułu okna Findera (tego bezpośrednio po lewej stronie tytułu okna).

Podoba mi się rozwiązanie „Idź do folderu” w innej odpowiedzi, ale jeśli masz już otwarte drugie okno, myślę, że jest to jeszcze szybsze.


2

Naciśnięcie ⌘⇧G (Cmd + Shift + G) w dowolnym oknie Findera lub w standardowym oknie dialogowym otwierania / zapisywania plików spowoduje wyświetlenie krótkiego monitu:

idź do pytania

W tym monicie możesz wprowadzić dowolną ścieżkę. Użycie ⌘⇧G, aby przejść do tego monitu, wyświetli ostatnią wprowadzoną ścieżkę, co jest bardzo przydatne do zapisywania wielu plików w tym samym ukrytym miejscu docelowym.

W oknie dialogowym Otwórz lub Zapisz możesz również przejść do tego monitu, naciskając albo klawisze ~ lub /, co automatycznie zapełni okno dialogowe ~ (katalog domowy) lub / (katalog główny). Zaletą używania Cmd + Shift + G jest to, że ta kombinacja klawiszy zapamięta ostatnią wpisaną ścieżkę i działa również w Finderze (~ i / wypełnij okno dialogowe i działa tylko w oknie dialogowym Otwórz lub Zapisz).

Ponadto monit obsługuje ograniczoną formę uzupełniania tabulatorów; naciśnięcie Tab w oknie spowoduje automatyczne uzupełnienie ścieżki przy użyciu pierwszego alfabetycznego wpisu, który zaczyna się od wpisanego tekstu. Może to być bardzo przydatne do szybkiego poruszania się po systemie plików, nawet jeśli pliki nie są ukryte.


1

Co się stanie, jeśli dodasz wspomniany ukryty folder do paska bocznego Findera? Następnie pojawi się w panelu Otwórz / Zapisz.

Na przykład od czasu do czasu grzebię w ~ / Library, na tyle, że dodałem go do paska bocznego. Teraz, kiedy idę do i otwieram lub zapisuję panel, jestem w stanie przejść od razu do niego.


Byłoby to uciążliwe, na przykład Xcode dla każdego nowego projektu tworzy nowy katalog, z taką ścieżką: /Users/Martin/Library/Developer/Xcode/DerivedData/NameOfProject-cjewcjsrxfpufocinsjsmdukukgo/Build/Products/Debug/example.txtchociaż mogę uzyskać dostęp do tego katalogu 2 kliknięciami z Xcode, nie mogę utworzyć w nim nowych plików. (Łatwo)
Martin

Och, nie wiedziałem, że mówisz o losowych katalogach utworzonych przez XCode. Zakładałem, że masz do czynienia z ukrytym, ale trwałym katalogiem.
Patrick McMahon,

1

Uwaga dodatkowa: jeśli używasz DefaultFolderX (który ma wiele innych przydatnych funkcji), możesz ustawić „opcję zaawansowaną”, tak aby wystarczyło przytrzymać klawisz Opcja po wybraniu Otwórz lub Zapisz, aby uzyskać dostęp do wszystkich plików / folderów .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.