Aplikacja OS X Kindle: Gdzie znajdują się książki?


19

Spodziewałem się znaleźć pliki .epub lub .prc na moim dysku twardym, ale tego nie zrobiłem. Czy ktoś wie: gdzie znajdują się ebooki, które zostały pobrane przez oficjalną aplikację Kindle?


Ta odpowiedź zapewnia świetny wgląd i pomoc: askubuntu.com/a/1012193/327339
Gabriel Staples

Odpowiedzi:


7

Aplikacja Kindle przechowuje pliki AZW , ale pobiera je tylko dla treści zakupionych przez Amazon, które otworzyłeś w aplikacji Kindle na tym komputerze.

Pliki AZW są zapisywane w ~ / Documents / My Kindle Content.
Ich nazwy wyglądają losowo (jak B0043M4ZH0_EBOK), więc ustalenie, który plik odpowiada książce, zajmuje trochę pracy. Oto jak to zrobić:

Otwórz interesującą książkę na Amazon.com (upewnij się, że patrzysz na wydanie Kindle). Będzie to mniej więcej taki adres URL: http://www.amazon.com/Ultimate-Hitchhikers-Guide-Galaxy-ebook/dp/B0043M4ZH0/ref=tmm_kin_title_0?ie=UTF8&m=AG56TWVU5XWC2&qid=1309013055&sr=8-2ale interesuje Cię tylko kod po /dp/. W tym przypadku tak jest B0043M4ZH0.

Wiesz więc, że plik AZW o nazwie B0043M4ZH0_EBOK to The Ultimate Hitchhiker's Guide to the Galaxy .


Dziękuję za wyjaśnienie. Udało mi się zlokalizować plik za pomocą metody adresu URL na moim urządzeniu z Androidem, ale po prostu nie ma takiego pliku na komputerze Mac. Najwyraźniej musi to być inna wersja, wykorzystująca jakiś spakowany plik bazy danych lub coś takiego? Hm
scrrr

1
Zaczekaj, muszę się poprawić. Znaleziono to. To było w ~ / Library / Application Support / Kindle / My Kindle Content Dziękujemy!
scrrr

1
@scrrr To bardzo dziwne. Jest w ~ / Documents OMM. Może to zmiany w zależności od wersji aplikacji Kindle ...
Nathan Greenstein,

4
To już nie jest poprawne. Odpowiedź Andrew Hancoxa poniżej jest poprawna.
Karl Horky

To dla mnie nie zadziałało - ktoś musi oznaczyć odpowiedź Andrew Hancoxa jako poprawną - myślę, że ścieżka się zmieniła (używam MacOS 10.14)
tom

43

Te pliki są teraz (październik 2012 r.) Przechowywane w:

~/Library/Containers/com.amazon.Kindle/Data/Library/Application Support/Kindle/My Kindle Content/

Jeśli się poruszą, możesz je znaleźć, uruchamiając polecenie:

find  . -name *.azw

1
Zauważ, że katalog ~ / Library zwykle nie jest wyświetlany, jeśli nawigujesz za pomocą Findera. Aby uzyskać do niego dostęp, kliknij Finder, następnie kliknij menu „Idź” i wybierz „Idź do folderu”. Następnie wprowadź adres katalogu, do którego chcesz uzyskać dostęp.
Martin Van der Linden

Jeśli chcesz, aby ten folder był widoczny dla aplikacji takich jak Calibre, utwórz dowiązanie symboliczne, uruchamiając to polecenie w aplikacji Terminal w katalogu, w którym chcesz utworzyć łącze. „ln -s ~ / Library / Containers / com.amazon.Kindle / Data / Library / Application \ Support / Kindle / My \ Kindle \ Content / Kindle”
pm_labs

find . -name *.azw 2>/dev/nulldla czystszego wydruku, ponieważ wiele odczytów na poziomie root może być niedozwolonych
Brad Solomon

5

Po przejściu do „Folderu treści” w „Preferencjach” Kindle i kliknięciu tego samego, znalazłem pliki .azw, ale wyszarzyłem. Oni są w ~/Library/Application Support/Kindle/My Kindle Content/.

Możesz także użyć polecenia „znajdź” w Terminalu: find ~ -name '*.azw'aby je zlokalizować.


5

Możesz znaleźć (i zmienić) lokalizację swoich książek w ogólnych preferencjach. Po prostu wybierz Preferencje z menu Kindle . Na karcie Ogólne można znaleźć pozycję Folder treści i przycisk, aby go zmienić.

Działa to przynajmniej na świeżej instalacji Kindle z App Store, z uruchomionym Mountain Lion.

Dodatek: Warto powiedzieć, że jeśli go zmienisz, spowoduje to automatyczne przeniesienie wszystkiego z istniejącej lokalizacji do nowej lokalizacji, dzięki czemu nie musisz się martwić utratą książek.


1

Po przeczytaniu powyższego utworzyłem nowy folder w / Documents, a następnie zmieniłem docelową lokalizację pliku w Kindle / Preferencje. Następnie aplikacja Kindle skopiowała pliki do swoich plików. Potem stały się widoczne. Wcześniej też nie mogłem ich znaleźć.


0

Możesz zdefiniować lokalizację plików (i zobaczyć, gdzie one są) w aplikacji.

Pod Kindle -> Preferencje znajdziesz folder zawartości. jeśli najedziesz myszką, zobaczysz je wszystkie pojedynczo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.