Google Chrome wielokrotnie wyświetla niepoprawne czcionki o stałej szerokości jako „Times New Roman”


10

Zauważam niezwykle irytujący problem z czcionkami w Google Chrome na Maca. Kiedy odwiedzam stronę taką jak GitHub lub Bitbucket (które używają czcionek o stałej szerokości, np. Do kodu), widzę sekcje HTML, które mają być wyświetlane czcionką o stałej szerokości wyświetlaną w „Times New Roman”. To sprawia, że ​​te strony są dla mnie bezużyteczne.

Znalazłem post na blogu opisujący podobny problem i sugerujący wyczyszczenie pamięci podręcznej czcionek Mac OS X za pomocą następujących poleceń terminalowych:

$ sudo atsutil databases -remove
$ atsutil server -shutdown
$ atsutil server -ping

To eliminuje problem, ale trwa tylko do momentu ponownego uruchomienia komputera. Musiałbym wydawać te polecenia za każdym razem przed uruchomieniem Google Chrome po ponownym uruchomieniu komputera, aby czcionki o stałej szerokości w tych witrynach były wyświetlane poprawnie.

Dla wyjaśnienia tutaj są dwa zrzuty ekranu przedstawiające problem.

Tak to wygląda, zanim usunę pamięć podręczną czcionek:

Przykładowy obraz przed wyczyszczeniem pamięci podręcznej czcionek

Tak wygląda po wyczyszczeniu pamięci podręcznej czcionek i jak powinna wyglądać:

Przykładowy obraz po wyczyszczeniu pamięci podręcznej czcionek

Czy ktoś wie o tym problemie i może zapewnić rozwiązanie?


1
Sprawdziłbym, czy masz uszkodzoną wersję Courier (domyślna czcionka o stałej szerokości dla Chrome). Możesz spróbować usunąć go i zainstalować nową kopię, aby zobaczyć, jak daleko Cię to zaprowadzi.
Samuel Mikel Bowles,

Wygląda na to, że Chrome ma pewne problemy z czcionkami zarządzanymi przez dedykowanych menedżerów czcionek . Czy korzystasz z oprogramowania do zarządzania czcionkami (Suitcase, Fontcase, FontExplorer)?
kopischke

Dla pewnego kontekstu mam również ten problem i nie używam żadnych zewnętrznych menedżerów czcionek. Uwielbiam też to, że atsutilkonkretnie woła, że ​​nie używa server -shutdownczasownika, ale to natychmiast rozwiązało mój problem.
hoss

Odpowiedzi:


1

Używam Eksploratora czcionek Linotypes od dłuższego czasu. Jest darmowa wersja, która jest świetna. Znalazłem mniej problemów z czcionkami na moich komputerach Mac od czasu korzystania z tej aplikacji niż z walizką, czcionką lub fontcase, szczególnie na stronach internetowych. Po zainstalowaniu możesz uruchomić narzędzie do czyszczenia czcionek, które sprawdza wszystkie woluminy na komputerze Mac i eliminuje ewentualne problemy


1

Hmmm ... Załadowałem tę stronę jako test - używam Chrome w wersji 23 - i tekst jest poprawnie formatowany. Pamiętaj, że nie w Kurierze , ale w Menlo (która jest faktycznie odnowioną wersją Monako ).

Możesz sprawdzić ustawienia czcionek Chrome - wkleić chrome://chrome/settings/fonts#fontje w pasku adresu - i zobaczyć, co zdecydował się zastosować jako czcionkę o stałej szerokości. Co ciekawe, w moim przypadku wydaje się, że powinien używać Kuriera , ale (jak wspomniałem wcześniej) faktycznie używa Menlo .


0

Chciałem tylko tu zadzwonić i powiedzieć, że ten problem nie tylko mnie uderzył (Github z Times New Roman), ale długo po tym, jak go naprawiłem po raz pierwszy (kilka miesięcy temu), miałem interesującą regresję. Dziś wieczorem podciągnąłem Github, żeby to znaleźć:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zakładam, że jest to spowodowane zablokowaniem Bitstream w pamięci podręcznej czcionek (w przeciwieństwie do tego, że nie instaluje się go za pierwszym razem). Na szczęście polecenia CLI, aby zresetować pamięć podręczną wysłaną przez OP, nadal działały dla mnie świetnie (po ponownym uruchomieniu Chrome).

Nie odpowiada na pytanie, dlaczego tak się dzieje, ale mam nadzieję, że ta odpowiedź może dostarczyć trochę więcej informacji, jeśli ktoś inny napotka ten sam dziwny problem.


Miałem ten sam problem w Chrome. Jeśli dobrze pamiętam: jeśli strony WWW użyte na stronie również zostały zainstalowane w moim systemie za pośrednictwem FontExplorer , witryna wyświetlała tylko bełkot. Usunąłem omawiane czcionki z FontExplorer i problem zniknął. A może istniał na odwrót? (Systemowy folder czcionek ➝ FE) W każdym razie przełącznik pomógł.
myhd

-1

Spróbuj ponownie pobrać potrzebną czcionkę do Font Book. To powinno działać. Jeśli problem będzie się powtarzał, spróbuj przejść przez ustawienia przeglądarki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.