Jak utrzymać kształt dysku SSD w Yosemite?


12

Począwszy od systemu OS X 10.10, Apple używa podpisywania kext. Od tego czasu ręczne i trudne aktywowanie TRIM dla dysków SSD innych firm w OS X. Oznacza to, że użytkownicy z dyskami SSD firm innych niż Apple zauważą wcześniej lub później spadek prędkości zapisu.

Zastanawiam się więc, jakie mam opcje, aby uniknąć tej sytuacji. Niektóre podejścia, które mogłem wymyślić, oznaczają dodatkowe problemy:

  • Czy znasz jakieś alternatywne podejście, które nie wymaga wyłączenia podpisywania kext?
  • Czy istnieją narzędzia lub sztuczki do ręcznego czyszczenia dysku SSD (tj. Wydania polecenia TRIM)?
  • Jeśli zdecyduję się tymczasowo użyć narzędzia, takiego jak TRIM Enabler, jak długo trzeba go aktywować, aby wyczyścić dysk?

Podsumowując: brak TRIM na Yosemite. Co mogę zrobić?


Jaki dysk SSD jest podłączony do którego komputera Mac? Odkładam to na chwilę, aby zobaczyć, czy możesz wyjaśnić więcej na temat problemu, zamiast szukać ogólnej dyskusji na wiele pytań. (Jest to prawdopodobnie zbyt ogólne i nie na temat), jak napisano.
bmike

@bikeike Better? Czy uważasz, że powinienem usunąć pytania podrzędne z listy?
n1000

Tak - ale tytuł może wymagać przeformułowania. Czy po prostu pytasz o rekomendację oprogramowania dla Trim Enablerów, które są podpisane? Część „w kształcie” jest niejasna, a trzy kule sprawiają, że są to bardziej trzy osobne pytania. Chciałbym wiedzieć, w jaki sposób mierzysz prędkości, zamiast prosić o „potencjalny olej węża”, aby zapobiec teoretycznemu i niemożliwemu do zmierzenia / zdarzeniu się czegoś.
bmike

Odpowiedzi:


11

EDYCJA 3:

Tak! Od czasu wydania 10.10.4 Apple udostępnia teraz nowe narzędzie o nazwie trimforce, które pozwala użytkownikom aktywować TRIM również na nieobsługiwanych dyskach. Ostateczna i ostateczna odpowiedź brzmi zatem:

sudo trimforce enable

/ EDYCJA 3

EDYCJA 1:

Wreszcie znalazłem sposób! Widocznie w fscknarzędziu ukryta jest zgrabna sztuczka , jak mówi ta odpowiedź .

Więc w przyszłości będę od czasu do czasu uruchamiał się w trybie pojedynczego użytkownika (naciśnij + Sna ekranie rozruchowym) i wydawał polecenie fsck -fy. Sprawdzi dysk i zakończy się komunikatemTrimming unused blocks.

/ EDYCJA 1

EDYCJA 2:

Jest więc nowe narzędzie o nazwie Disk Sensei, które specjalizuje się właśnie w tym problemie. Ma ręczne polecenie TRIM i pomaga włączać i wyłączać podpisywanie tekstu w Yosemite.

/ EDYCJA 2:

Ponadto przeczytałem o DiskFresh, który w pewnym stopniu spełniłby to, o co pierwotnie prosiłem. To narzędzie Windows (wymagana partycja Bootcamp) przepisze wszystkie dane partycji lub całego dysku. To podejście wydaje się trochę mniej bolesne niż czyszczenie mojego dysku SSD i przywracanie go z kopii zapasowej. Jednak wiąże się to również z wadą wykonania dodatkowego cyklu zapisu.


0

Alternatywnym podejściem byłoby pozostawienie jak największej ilości wolnego miejsca na dysku SSD, aby GC działało dobrze.

Zrobiłem to, tj. Włączyłem TRIM na komputerze klienta właśnie w momencie wydania Yosemite i nie w pełni rozumiałem konsekwencje tego. Teraz mam tylko nadzieję, że zainstaluje aktualizację z nowym AppleAHCIBlockStorage, zanim z jakiegoś powodu spróbuje cmd + optn + p + r.

Teraz nie zrobiłbym tego na niczym innym niż na twoim komputerze, z którym możesz sobie poradzić przez pewien czas, jeśli wyczyścisz NVRAM. Trzeba było mieć innego Maca lub nośnik rozruchowy / zainstalować nośnik i wydrukować sudo nvram boot-args = kext-dev-mode = 1 .


1
O jakim GC mówisz? Myślę, że łączysz dwie różne rzeczy.
John Schmitt

3
@JohnSchmitt „GC” to kolejna funkcja dysków SSD zapewniająca trwałość i wydajność. W przeciwieństwie do TRIM, działa całkowicie wewnętrznie na dysku, więc OS X nie musi go obsługiwać, aby można go było włączyć na dysku SSD firmy innej niż Apple. Różni się od TRIM i jest do niego komplementarny. Wyrafinowany algorytm GC nie może zastąpić TRIM, ponieważ działa na innym poziomie, ale może przyczynić się do zachowania wydajności dysku SSD nawet bez TRIM. Działa lepiej, gdy dysk nie jest pełny (co mówi ta odpowiedź).
Pascal Cuoq

Więcej lektur na temat TRIM vs. GC: cindori.org/trim-vs-garbage-collection
n1000

0

W zależności od producenta dysku SSD przeczytałem, że ponowne uruchomienie komputera i przytrzymanie klawisza opcji, który przeniesie Cię do narzędzia wyboru dysku startowego, a następnie pozostawienie go w tym stanie przez kilka godzin bez wybierania dysku rozruchowego spowoduje zezwól na rozpoczęcie zbierania śmieci, myślę, że przeczytałem to na MacGeekGab MacObservera, a może to był podcast, nie jestem pewien. Czy słyszałeś, że to prawda? @PascalCouq


Dotyczy to w rzeczywistości niektórych dysków. Na przykład M500. Właśnie ożywiłem 960 GB M500 ostatniej nocy po tym, jak zaktualizowałem oprogramowanie. Pozostawił go bez rozruchu, ale działał przez 8 godzin, bez żadnej pracy, więc był naprawdę bezczynny i został całkowicie przywrócony z odczytów i zapisów 16 Mb / s do 400 + Mb / s. Miałem to przez 2 lata. Należy zauważyć, że GC i przycinanie nie są procesami wyłącznymi.
MiB

0

Możesz wypróbować oprogramowanie „disktester”. Ma funkcję regeneracji, która najwyraźniej działa z dyskami SSD. Sam jeszcze tego nie próbowałem, ale wygląda to całkiem legalnie.


Myślę, że regeneracja sprawi, że stracisz całą swoją randkę.
Vincent

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.