Jak zapobiec podglądowi dokumentu w przypadku wolnych połączeń?


28

Od czasu do czasu muszę pracować w sieci 3G, co jest rozsądne, dopóki nie podłączę systemu plików po drugiej stronie świata.

Kiedy tak się dzieje, OSX próbuje pokazać mi „podgląd” każdego dokumentu w wyszukiwarce, operacja ta trwa wiecznie, ponieważ zwykle próbuje pobrać cały dokument w celu wygenerowania podglądu. Po spędzeniu godzin na pobieraniu pliku 5 MB często decyduje: „O rany, nie wiem, jak wyświetlać miniatury plików Worda. Pokażę ci tylko ikonę Worda”. W międzyczasie Finder spędza wiele godzin w piekle.

Czy istnieje sposób, aby temu zapobiec, szczególnie w przypadku udziałów sieciowych, gdy jestem podłączony przez wolne połączenie? Lub, w przeciwnym razie, po prostu uniemożliwi podgląd dokumentu dla wszystkich dokumentów sieciowych?


Byłoby to z pewnością świetną rzeczą, aby przekupić zespół Findera za ukryty plist, aby to włączyć. Byłoby to tak przydatne, aby oszczędzić przepustowość i zachować szybkość reakcji.
bmike

Czy używasz Lwa? Znajomość wersji systemu operacyjnego może prowadzić do dodatkowych odpowiedzi po opublikowaniu przez Apple dodatkowych informacji.
Graham Perrin

Tak, dodam tag LION
Joel Spolsky

Dzięki. Krótkie heads-up The QuickLook Zmiany częścią apple.stackexchange.com/q/20158/8546 ... Mam przeczucie, że jeśli / kiedy Finder i inne zorientowane / AFP-aware aplikacje w lew w dźwigni zmiany te (gdy przychodzi iCloud poza wersją beta?) miniatury staną się mniej ważne. Jeszcze nie odpowiedź, tylko przeczucie.
Graham Perrin,

Moim rozwiązaniem tego problemu jest użycie narzędzia VPN / pulpitu zdalnego, takiego jak LogMeIn, do połączenia się z maszyną lokalną dla udziałów, a następnie skopiowanie tylko potrzebnych plików na mój komputer lokalny.
Dave Nelson

Odpowiedzi:


13

Możesz wyłączyć podgląd ikon w ustawieniach widoku. Na przykład: kliknij pulpit prawym przyciskiem myszy i wybierz „Pokaż opcję widoku”, a następnie odznacz ostatnie pole.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Teraz potrzebujesz tylko skryptu, który uruchamia się, aby przełączać to po dołączeniu / wyjściu z połączeń 3G. ;-)
scunliffe

Ugh - skryptowanie tego w celu przeszukiwania folderów o wartości udziałów w wolnej sieci może być złym pomysłem w krótkim okresie, jak również przywracaniem preferencji, gdy lepiej się połączy, ponieważ ta flaga zapisuje do .DS_Store na udziale, a nie lokalnie.
bmike

9

Opcja jądrowa: wyjdź z Findera (użyj Monitora aktywności, zapisz AppleScript zawierający kod tell application "Finder" to quitlub kod killzachęty powłoki), a następnie użyj Terminalu do manipulowania plikami. (Wpisz, open myfile.txtaby otworzyć plik w domyślnej aplikacji, podobnie jak Finder, jeśli klikniesz go dwukrotnie).


4

O ile ktoś nie może znaleźć ukrytego ustawienia, możesz zajrzeć do PathFindera, który ma preferencje wyłączania podglądu woluminów sieciowych. Ponadto w przypadku wolnych udziałów, do których można uzyskać dostęp za pośrednictwem ssh / sftp Transmitowanie przez Panikę jest bardziej responsywne niż Finder.

Korzystam z Transmitowania częściej niż PathFinder, ale uważam, że reagowanie na szybkość sieci w trybie dial-up lub spowolnienie 3G jest więcej niż warte obciążenia poznawczego nieco innego interfejsu.

+1 do Siracusa za killall Finderi końcowe obejścia.


2

W rzeczywistości zabicie wyszukiwarki nie wystarczy w naprawdę wolnych sieciach lub gdy foldery zawierają tysiące tysięcy plików (coś powszechnego w sieciach pracy z folderem „publicznym”).

W takich przypadkach zabicie celownika spowoduje jego zamknięcie, ale nigdy nie otworzy się poprawnie. To tak, jakby proces w tle, który próbuje to przeanalizować, zostaje rozłączony, ale nie znika, uniemożliwiając dalszemu dalszemu przemieszczanie się Findera.

W tym sensie jest podobny do tego: Finder przestaje odpowiadać podczas przeglądania folderów sieciowych z dużą ilością plików (OSX 10.6.8)


0

W odpowiedzi na odpowiedź Johna Siracusa, powłoka odpowiadałaby AppleScript osascript -e 'tell application "Finder" to quit'.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.