Czy OS X Yosemite obsługuje reflektory na dyskach sieciowych?


19

Wiem, że w przeszłości OS X nie obsługiwał indeksowania dysków sieciowych. Czy to się zmieniło? Czy nowsze wersje systemu OS X, takie jak Yosemite, obsługują reflektory na dyskach sieciowych?

Zastanawiam się nad zainwestowaniem w urządzenie pamięci NAS, takie jak Synology, a obsługa reflektorów jest wymagana. Ponieważ mam teraz dużo danych na zewnętrznych dyskach.

Odpowiedzi:


29

Indeksowanie dysku sieciowego AFP nie stanowi problemu:

Aby włączyć indeksowanie reflektorów na dysku sieciowym, otwórz Terminal.appi wprowadź:

 mdutil /Volumes/name -i on

Aby wyłączyć indeksowanie podłączonego dysku sieciowego:

 mdutil /Volumes/name -i off

Aby sprawdzić status indeksowania na podłączonym dysku sieciowym:

 mdutil /Volumes/name -s

Źródło

W komentarzach wyraźnie wymieniono serwer Synology NAS:

MacHouis • rok temu Bardzo
dziękuję, działa bardzo dobrze :) :) :). Musiałem zamontować wolumin (serwer Synology Ethernet) w afp, aby rozpocząć indeksowanie Spotlight ... dzięki, dzięki ...

Działa to również w starszych systemach Mac OS X (w poniższym przykładzie jest to Lion). Upewnij się, że przeszedłeś na „Udostępnione” w oknie wyszukiwania:

Szukaj


2
Jeśli odłączę wolumin sieciowy i ponownie zainstaluję, czy OS X ponownie rozpocznie indeks od początku, czy jest wystarczająco inteligentny, aby wykonać tylko skanowanie przyrostowe?
Scott Walter

1
@ScottWalter Myślę, że jest wystarczająco inteligentny, aby po prostu wykonać skanowanie przyrostowe. Właśnie przetestowałem go z udziałem Mac Server (Mavericks), a ponieważ (współużytkowany) dysk został już zaindeksowany przez sam serwer, nic się nie wydarzyło po wpisaniu „mdutil / Volumes / ShareName -i” po stronie klienta (Lion) ...
klanomath

1
Próbuję zaindeksować mojego filetransportera, który jest mocowaniem FUSE. Jak dotąd brak radości: „Błąd: nieprawidłowa operacja. Błąd: nieznany stan indeksowania”
Andrew Wolfe

@AndrewWolfe Dostaję to także dla montaży NFS
Michael

1
@Michael Indexing działa tylko z udziałami AFP i SMB
klanomath

0

Aby włączyć indeksowanie reflektorów na dysku sieciowym:

mdutil /Volumes/name -i on

Aby wyłączyć indeksowanie podłączonego dysku sieciowego:

mdutil /Volumes/name -i off

Źródło

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.