Nie mam konta administratora na moim komputerze Mac


65

Na moim komputerze Mac mam 2 konta i oba są normalnym kontem. Więc w tej chwili nie mam konta administratora, tylko takie, które kiedyś było administratorem, ale teraz nie jest.

Jak mogę ponownie założyć konto administratora?


3
W jaki sposób konto stało się kontem administratora?
user151019,

Być może warto wejść na stronę ustawień użytkownika / kont i sprawdzić, czy konto, które „był” adminem, może zostać przywrócone do roli administratora z obecnie posiadanymi prawami. Nie wiedziałem, że OSX pozwolił ci wyrejestrować wszystkie konta.
Carl Witthoft,

1
Odpowiedzi w tym pytaniu nie działają dla mnie. Dalej opisałem na apple.stackexchange.com/questions/271873/…
bignose

Jestem na El Capitan i pracuję teraz nad tym, aby dostać się do High Sierra. Nie mogę zainstalować nowego systemu operacyjnego bez rozwiązania tego problemu.
PaulR

FWIW: aby wyzwolić brak konta administratora, w High Sierra wystarczy zmienić nazwę zbyt dużego konta w panelu sterowania.

Odpowiedzi:


80

Możesz utworzyć nowe konto administratora, ponownie uruchamiając Asystenta ustawień:

 1. Uruchom w trybie jednego użytkownika: Uruchom / uruchom ponownie komputer Mac. Jak tylko usłyszysz dźwięk uruchamiania, naciśnij i przytrzymaj +, Saż zobaczysz czarny ekran z białymi literami. (Jeśli ponownie pojawi się ekran logowania po flashowaniu czarnego ekranu z białymi literami, wprowadź hasło, a wróci ono do czarnego ekranu.)

 2. Sprawdź i napraw dysk, pisząc /sbin/fsck -fynastępnie ↩ enter- zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

 3. Zamontuj dysk w trybie do odczytu i zapisu, pisząc /sbin/mount -uw /następnie ↩ enter.

 4. Wyjąć Gotowe plik instalacyjny Jabłko wpisując rm /var/db/.AppleSetupDonepotem ↩ enter.

 5. Uruchom ponownie wpisując rebootpotem ↩ enter.

 6. Zakończ proces instalacji, tworząc nowe konto administratora.

Pamiętaj, że może to spowodować automatyczne logowanie nowego konta po zrestartowaniu systemu, zastępując konto, które wcześniej było ustawione na automatyczne logowanie. Jeśli musisz zachować dostęp do oryginalnego konta bez znajomości jego hasła, może to zepsuć.


1
Zanotuj /na końcu polecenia w punkcie 3. Łatwo przeoczyć.
Dave

24

Uruchom partycję odzyskiwania, otwórz terminal i wpisz

resetpassword

To powinno wywołać okno dialogowe, które pozwoli ci zmienić hasło i być może ustawić konto na admin. Jeśli nie możesz ustawić konta jako administrator, musisz ponownie uruchomić komputer w trybie pojedynczego użytkownika (przytrzymaj Cmd-Spodczas uruchamiania komputera Mac). Po przejściu do wiersza poleceń (czarny ekran, biały tekst) wpisz:

mount -uw /
rm /var/db/.AppleSetupDone

To powoduje, że system plików jest zapisywalny, a następnie usuwa plik informujący OS X o tym, że system został skonfigurowany. Naciśnij Ctrl-D„, aby kontynuować rozruch. Powinieneś dostać start„ Welcome to Macintosh ”, a będziesz mógł skonfigurować NOWE konto (upewnij się, że jest to nowe konto). To konto będzie kontem administratora.


1
resetpassword nie pomoże (próbowałem), ale usunięcie .AppleSetupDone działa jak urok

Nie jest to pomocne dla tych, którzy nie wiedzą, jak uruchomić partycję odzyskiwania.
Jayden Lawson

6

Możesz uruchomić komputer Mac w trybie pojedynczego użytkownika, przytrzymując Cmd-Sklawisz podczas uruchamiania systemu

 1. montuj w trybie odczytu i zapisu mount -uw /
 2. możesz utworzyć grupę administracyjną i konto za pomocą dsclnarzędzia

PS: Ta procedura wymaga wpisania sporej liczby poleceń, możesz też użyć asystenta konfiguracji OS X do odtworzenia konta administratora. Aby to zrobić, po uruchomieniu systemu w trybie pojedynczego użytkownika i ustawieniu systemu plików na dostęp do zapisu (patrz wyżej), uruchom następującą komendę:

rm /var/db/.AppleSetupDone


1
nelson, proponuję poprawić twoją odpowiedź, dodając rzeczywiste polecenia dscl, których musiałby użyć. Dobra reakcja, ale może być lepiej. Ostatnio bardzo mi się podobało, próbując to rozgryźć, dobra odpowiedź na tej stronie bardzo by pomogła.
Harv

1
Niedawno skorzystałem z tej strony po tym, jak przypadkowo stałem się standardowym użytkownikiem - hackmac.org/tutorials/fr--standard-to-administrator
Karthik T

4

Istnieje kilka sposobów na odzyskanie / odtworzenie uprawnień administratora na komputerze Mac.

 1. Konto administratora istnieje, ale hasło zostało zapomniane:

Uruchom z partycji odzyskiwania , wybierz Terminal z menu Narzędzia i wpisz:

resetpassword

Spowoduje to uruchomienie aplikacji Resetuj hasło, za pomocą której możesz wybrać konto i ustawić dla niego nowe hasło, umożliwiając w ten sposób logowanie.

Zresetuj aplikację Hasło

Zresetowanie hasła NIE zmienia hasła pliku pęku kluczy konta, więc dostęp do danych w pęku kluczy nadal wymaga oryginalnego hasła.

 1. Konto administratora nie istnieje i / lub chcemy utworzyć nowego administratora za pomocą Asystenta ustawień

Celem jest usunięcie pliku flagi /var/db/.AppleSetupDone, który informuje system macOS, że Asystent ustawień już się zakończył. Jeśli brakuje pliku, system macOS uruchomi Asystenta ustawień, który obejmuje utworzenie nowego konta z uprawnieniami administracyjnymi (tak samo jak przy pierwszym uruchomieniu nowego komputera Mac). Należy pamiętać, że może to spowodować automatyczne logowanie nowego konta po ponownym uruchomieniu systemu, zastępując konto, które wcześniej było ustawione na automatyczne logowanie. Jeśli musisz zachować dostęp do oryginalnego konta bez znajomości jego hasła, może to zepsuć.

Możesz ustawić Asystenta Instalatora na (przynajmniej) trzy sposoby:

a) użyj terminalu w trybie odzyskiwania. Najpierw uruchom w partycji odzyskiwania ( CmdRpodczas rozruchu) i wybierz Narzędzie dyskowe z okna Narzędzia. Wybierz wolumin systemowy (zwykle o nazwie Macintosh HD ) i kliknij przycisk Zamontuj na pasku narzędzi. Teraz wolumin jest do odczytu / zapisu. Zamknij Narzędzie dyskowe, uruchom Terminal z menu i wpisz następujące polecenie:

rm /var/db/.AppleSetupDone

Naciśnij Enter, zamknij Terminal i uruchom ponownie komputer Mac. Po uruchomieniu systemu pojawi się Asystent instalacji i zostaniesz poproszony o utworzenie nowego konta administracyjnego.

b) użyj trybu jednego użytkownika . Najpierw uruchom w trybie pojedynczego użytkownika ( CmdSpodczas rozruchu). Po uruchomieniu systemu i wyświetleniu monitu #root wpisz następujące polecenia:

tryb pojedynczego użytkownika

/sbin/mount -uw /
rm /var/db/.AppleSetupDone
exit

Po uruchomieniu systemu pojawi się Asystent instalacji i zostaniesz poproszony o utworzenie nowego konta administracyjnego.

c) użyj trybu dysku docelowego z innym komputerem

tryb dysku docelowego

Jeśli masz inny komputer Mac, możesz użyć trybu dysku docelowego ( Tpodczas uruchamiania) i podłączyć kabel FireWire, Thunderbolt lub USB-C między komputerami Mac. Na drugim komputerze Mac zobaczysz żółtą ikonę reprezentującą dysk zewnętrzny (ale tak naprawdę jest to dysk wewnętrzny komputera Mac w trybie dysku docelowego), do którego masz dostęp z pełnymi możliwościami odczytu / zapisu. Zanotuj żółtą nazwę woluminu (zwykle Macintosh HD ) i wpisz następujące polecenie w Terminalu (z wprowadzoną odpowiednią nazwą woluminu):

rm /Volumes/Macintosh\ HD/var/db/.AppleSetupDone

Wyjmij żółty wolumin i użyj przycisku zasilania, aby zamknąć i ponownie uruchomić komputer Mac. Po uruchomieniu systemu pojawi się Asystent instalacji i zostaniesz poproszony o utworzenie nowego konta administracyjnego.

 1. użyj trybu pojedynczego użytkownika i narzędzi wiersza poleceń, aby bezpośrednio utworzyć nowego użytkownika i uczynić go członkiem grupy administratorów:

Najpierw uruchom w trybie pojedynczego użytkownika ( CmdSpodczas rozruchu). Po uruchomieniu systemu i wyświetleniu monitu #root wpisz następujące polecenia:

tryb pojedynczego użytkownika

/sbin/mount -uw /
launchctl load /System/Library/LaunchDaemons/com.apple.opendirectoryd.plist
dscl . -create /Users/joeadmin
dscl . -create /Users/joeadmin UserShell /bin/bash
dscl . -create /Users/joeadmin RealName "Joe Admin" 
dscl . -create /Users/joeadmin UniqueID "510"
dscl . -create /Users/joeadmin PrimaryGroupID 20
dscl . -create /Users/joeadmin NFSHomeDirectory /Users/joeadmin
dscl . -passwd /Users/joeadmin password 
dscl . -append /Groups/admin GroupMembership joeadmin
dseditgroup -o edit -a joeadmin -t user admin
exit

Spowoduje to utworzenie konta „joeadmin”, identyfikator konta 510, z hasłem „hasło”, którym będzie administrator.


Nie jest to pomocne, jeśli nie wiesz, jak uruchomić komputer na partycji odzyskiwania.
Jayden Lawson

1
@JaydenLawson kroki potrzebne do rozruchu na partycji odzyskiwania są wymienione w a) części mojej odpowiedzi
boris42

wykonywania tego polecenia w sposób sugerowany) rm /var/db/.AppleSetupDonepokazujący ten komunikat o błędzie: „Nie ma takiego pliku lub katalogu”
Hemang

@ boris42 dzięki. Być może należy go dodać w sekcji 1.
Jayden Lawson

2
Uwaga do trybu jednego użytkownika: Jeśli włączona jest przechowalnia plików, system pokazuje na chwilę czarny ekran z białym tekstem i przechodzi do ekranu logowania. Jest to potrzebne do odblokowania dysku, więc po prostu wpisz hasło, a po nim zobaczysz promt.
MightySeal,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.