Zmuś Wiadomości do wysyłania jako SMS na Yosemite


9

Mam iPhone'a z iOS 8 i Mac z Yosemite, co oznacza, że ​​mogę wysyłać wiadomości SMS z mojego Maca (co absolutnie uwielbiam). Są jednak pewne szczególne przypadki, których nie obsługuje tak, jak bym tego chciał.

Na przykład moja siostra ma iPada z skonfigurowanym programem iMessage, ale używa telefonu z Androidem (tzn. Nie ma iMessage). Gdy próbuję wysłać jej wiadomość z mojego komputera Mac, zazwyczaj (nie jestem pewien, czy zawsze) wysyła na jej konto iMessage. Jest to problem, ponieważ nie zawsze ma przy sobie iPada, więc czasami nie widzi mojej wiadomości przez długi czas. Na moim telefonie moje wiadomości z nią są podzielone na dwa wątki, jeden dla iMessages i jeden dla wiadomości SMS, więc zawsze odpowiadam na poprawny adres. Jednak na komputerze Mac są one połączone w jeden wątek. Czasami więc wysyła mi SMS-a ze swojego telefonu, który odbieram na komputerze Mac, ale kiedy odpowiadam, wysyła iMessage.

Czy istnieje sposób, aby zmusić Wiadomości na komputerze Mac do wysyłania na określony adres lub podzielić wątek tak, jak ma to miejsce w iPhonie?

Odpowiedzi:


1

możesz wybrać, dokąd trafi Twoja wiadomość: kliknij małą strzałkę w dół obok nazwy odbiorcy i wybierz docelową wiadomość lub iMessage (lub nawet inny system czatu, taki jak jabber lub bonjour).


1
To nie pomaga. Być może wysyłam na numer telefonu tej osoby, ale jeśli wyłączy ona iMessage, nie dostanie wiadomości.
Jowie

1
Tylko „iMessage” jest dla mnie dostępny w Mavericks. Jeśli mogę wysyłać SMS-y na urządzenia z Androidem za pośrednictwem Maca, teoretycznie powinienem być w stanie zrobić to samo również na urządzeniach z iOS. Ale Wiadomości nie dają mi tej opcji.

-1

Możesz przekierować wiadomość do określonego miejsca docelowego za pomocą karty kontaktowej. Kliknij prawym przyciskiem myszy rozmowę z siostrą z listy po lewej stronie i wybierz z menu podręcznego opcję „Pokaż wizytówkę”, kliknij etykietę obok pozycji dla jej telefonu z Androidem (np. „Telefon komórkowy” lub „Praca”), następnie wybierz Wyślij wiadomość z menu podręcznego.


1
To nie działa, jeśli możesz wysłać iMessages na ten numer.
Tyilo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.