Co muszę zrobić, aby sprzedać mój iPhone 3GS?


13

Zaktualizowałem mój iPhone 3GS do iPhone 4 (i mojej żony). Nowe telefony zostały dostarczone z własnymi kartami microSIM US / AT & T i zostały aktywowane. Wciąż mamy więc nasze stare telefony ze starymi kartami SIM. Usunąłem dane ze starych telefonów i chciałbym je sprzedać.

Co muszę zrobić, aby sprzedać stare telefony? Czy wyjmuję kartę SIM z telefonu i oczekuję, że kupujący włoży tam własną kartę SIM? Jak sobie radzą z uzyskaniem legalnej karty SIM od AT&T do telefonu? A może używają tamtejszej karty SIM? Jak mogę się upewnić, że starych telefonów nie można w żaden sposób połączyć z moim rachunkiem bieżącym?

iphone 

2
Nie sprzedałbym tego, dopóki nie naprawią anteny ;-)

1
Właściwie zamierzałem umieścić w pytaniu wiersz „bez żartów z anteny” ...

Odpowiedzi:


3

Jedną z łatwych opcji, jeśli możesz skorzystać z kredytu sklepowego, jest sprzedanie ich Radio Shack za 200 USD [1].

Jeśli wolisz zimną, twardą gotówkę lub uważasz, że możesz zarobić więcej niż 200 USD, jest na nich rynek w serwisie eBay i łatwo jest znaleźć aktualną stawkę. Telefony będą łatwiej sprzedawać za więcej, jeśli uda ci się jeilbreak i / lub odblokować z wyprzedzeniem. (Jak to zrobić najlepiej zostawić na kolejne pytanie).

Jeśli chodzi o to, jak sumienny kupujący aktywuje stary telefon za pomocą odpowiednich kanałów, rozumiem, że po uaktualnieniu linii stary telefon można po prostu przenieść do dowolnego sklepu AT&T i powiązać z nowym kontem. Tj. Możesz i powinieneś sprzedawać telefon bez karty SIM.

Po wyczyszczeniu i braku karty SIM telefon nie jest już z Tobą połączony.

[1] http://reviews.cnet.com/8301-19512_7-20008186-233.html


Pobieraj znacznie więcej niż w serwisie eBay, ale warto o tym wiedzieć. complete.shop.ebay.com/…

1
Powinieneś również rozważyć Craigslist. Słyszałem, że popyt na używane iPhone'y poza kontraktem jest wysoki.

Właściwie sprzedałem z powodzeniem wszystkie trzy poprzednie iPhony na eBayu (jeden 2G i dwa 3G) - ale dla mnie czas, wysiłek i kłopoty nie są tego warte ze względu na wyższą cenę w porównaniu z ofertą Radio Shack. Zwłaszcza w przypadku takich produktów, jak iPhone'y, istnieje niebanalne ryzyko oszustwa w serwisie eBay; a nawet jeśli ostatecznie zostaniesz poprawiony, proces rozwiązywania może być niezwykle bolesny.

1

Gazelle.com specjalizuje się w zakupie i odsprzedaży lub recyklingu starych gadżetów. Zobowiązują się całkowicie usunąć wszelkie dane użytkownika.


Zgrabny pomysł. Ale w idealnym stanie 32 GB 3G ze wszystkimi kablami itp. Zapłacą tylko 168 USD.

0

Technicznie rzecz biorąc, po otrzymaniu nowej karty SIM stara jest dezaktywowana i nie jest już powiązana z Twoim kontem, więc nie musisz się tym martwić. Nadal bym to zrobił, żeby być bezpiecznym.

Właściwie to chcę kupić 3GS do programowania. Mam 3G i 4, ale też bym tego chciał. Więc jeśli chcesz sprzedać, możesz odpowiedzieć na ten post lol :-).


Jest w nieskazitelnym stanie i sprzedałbym go za 350 USD. Napisz do mnie na chris@abichandani.com, jeśli jesteś zainteresowany.

2
Stara karta SIM może już nie być powiązana z aktywną linią, ale rozumiem, że tak naprawdę nie jest dezaktywowana - w szczególności, jeśli włożysz ją do przypadkowego telefonu, umożliwi to wybranie numeru 911 (co nie jest możliwe bez karty SIM ). Naprawdę nie rozumiem, ile informacji przechowuje, ale fakt, że jest funkcjonalny, zawsze prowadził mnie do ich usunięcia przed sprzedażą, aby być bezpiecznym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.