Jak otworzyć arkusz kalkulacyjny numerów w 2 oddzielnych oknach


2

Często uważam, że warto otworzyć dwie karty jednego arkusza kalkulacyjnego w osobnych oknach. W Excelu jest to łatwe (Windows / Nowe okno).

Czy jest jakiś sposób na osiągnięcie tego w Numbers (od wersji 3.5)?

Dla przypomnienia, próbowałem znaleźć odpowiedź na to pytanie, ale nie trzeba dodawać, że wyszukiwania takie jak „Numbers” i „Windows” nie prowadzą do niczego użytecznego.

Odpowiedzi:


4

Zastanawiając się nad tym jeszcze trochę, wymyśliłem obejście. Choć nie jest to w pełni zadowalające, może być przydatne w niektórych przypadkach. Rozwiązaniem jest iCloud.

Zapisz arkusz kalkulacyjny Numbers na dysku iCloud, a następnie otwórz go z przeglądarki internetowej. Otwórz nowe okno przeglądarki i ponownie otwórz arkusz kalkulacyjny z dysku iCloud, a teraz arkusz kalkulacyjny jest otwarty w 2 oknach.

Można także otworzyć lokalną kopię w Numbers, z dodatkowymi oknami udostępnianymi przez okna przeglądarki iCloud, chociaż między zmianami lokalnymi pojawiającymi się w iCloud i na odwrót będą pewne opóźnienia.


To bardzo sprytne obejście!
grg

1

Istnieje (niezgrabne) obejście. Z menu Plik wybierz Powiel, a otworzy się nowe okno z kopią arkusza kalkulacyjnego. Pamiętaj, aby używać go tylko do czytania i aktualizowania oryginalnego arkusza kalkulacyjnego. Po zakończeniu możesz zamknąć i wybrać opcję usuwania na kopii.


Niezdarny lub nie działa! Dzięki za wskazówkę.
Scooter


0

Jako obejście - możesz otworzyć arkusz kalkulacyjny, a następnie nacisnąć Cmd + N , wybierz pierwszy szablon i otwórz arkusz kalkulacyjny z tego nowego okna.

enter image description here


Przepraszam, ale to nie ma dla mnie sensu ... jeśli zrobię cmd-N i wybiorę pierwszy szablon, otrzymam nowy, pusty arkusz kalkulacyjny. Twój zrzut ekranu wygląda jak starsza wersja Numbers - może to, co sugerujesz, nie działa już w obecnej wersji?
rowatt

@rowatt ewentualnie! Niestety nie zwróciłem uwagi na wersję. Zasadniczo to, co zrobiłem, aby to osiągnąć, to: 1. Otwórz arkusz kalkulacyjny 2. Naciśnij Cmd + N 3. Utwórz nowy arkusz kalkulacyjny, klikając szablon 4. Teraz otwarte są 2 okna. Być może to nie działa w najnowszej wersji - ale twoje obejście jest bardzo sprytne - +1!
ᔕᖺᘎᕊ

Mogę otworzyć 2 okna w Numbers, ale nie dwa okna z tego samego dokumentu. Czy Twoja metoda pozwala na 2 okna dla jednego dokumentu w starszej wersji?
rowatt

@rowatt tak - starsza wersja, przepraszam za to!
ᔕᖺᘎᕊ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.