Tajny sposób wyzwolenia tezaurusa w systemie Mac OS X?


3

Nie bardzo wiem, jak zapytać, ponieważ nie mam pojęcia, co się właśnie stało, ale postaram się jak najlepiej :-)

Właśnie wpisałem „I” w polu tekstowym tutaj na Yosemite, a następnie próbowałem kliknąć ikonę na pasku stanu systemu Mac OS (z klawiszem opcji i innym naciśniętym klawiszem AFAIK), ale przeoczyłem, a następną rzeczą, którą zobaczyłem, było menu, które zawierało wpisy „On”, „Ona”, „To”, „Ty”, „My”, ... Nie jestem w stanie się odtworzyć i chciałbym wiedzieć, co to było i jak to zrobić ponownie?

Odpowiedzi:


2

Możliwe, że nacisnąłeś escklawisz. Yosemite ma podobną funkcję do klawiatury QuickType w systemie iOS 8, która „inteligentnie przewiduje” to, co próbujesz wpisać. To wygląda tak:

Przewidywanie menu tekstowego w systemie OS X Yosemite

Czy to się pojawiło?


To jest to! Czy to nowe w Yosemite?
Krumelur,

To jest. To nie było tak naprawdę reklamowane, dlatego wiele osób o tym nie wie.
aaplmath,

Ale to nie działa wszędzie (właśnie wypróbowałem w nowym e-mailu). Znalazłem to w celach informacyjnych: idownloadblog.com/2014/09/04/…
Krumelur,

To prawda. Odkryłem, że działa tylko w niektórych obszarach tekstowych. Jako programista OS X udało mi się uruchomić go w NSTextViews, ale nie we wszystkich obszarach tekstowych. Nie jestem całkowicie pewien, co decyduje o tym, czy jest ono dostępne w danym miejscu, czy nie.
aaplmath,

2

To, co myślę, że widziałeś, to sugestie pisania, dostępne po naciśnięciu Esc.

                                                            


0

Być może widziałeś Spotlight. Ma wbudowany słownik, tezaurus i kalkulator. To małe szkło powiększające na pasku menu, w kierunku górnej i prawej strony ekranu.

To, co prawdopodobnie trafiłeś, to ⌥Option+ ⌘Command+ ⇧Shift.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.