Czy możliwe jest przyspieszenie myszy, tak jak w Windowsie?


10

15-letni facet od Windowsa, powoli robiąc wszystko na Macu i ciesząc się tym.

Ale jedna rzecz mnie zabija: krzywa przyspieszenia myszy USB w Snow Leopard doprowadza mnie do szału. Patrzyłem na narzędzia, które twierdzą, że to zmieniają, ale nie znalazłem niczego, co działałoby (dzięki Apple za usunięcie funkcji krzywej przyspieszenia myszy). Naprawdę chcę, aby moja mysz poruszała się tak jak w systemie Windows.

Odkryłem, że różne myszy wydają się mieć nieco inne przyspieszenie (lub oszaleję). W pracy używam taniej myszy optycznej Dell, która jest dość podobna do tego, do czego jestem przyzwyczajony w systemie Windows. Ale mój Razer Imperator w domu, pomimo kosztu fortuny, porusza się jak melasa przez OS X.

Wypróbowałem Magic Mouse i Magic Trackpad i nie byłem zadowolony z obu.

Czy to rzeczywiście problem? Być może bardzo dobrze to sobie wyobrażam. Czy doświadczyli tego inni faceci z Windowsa?


Tak, używam nowszej myszy Logitech i bez względu na to, co robię, nie mogę replikować tego samego ruchu / przyspieszenia / prędkości, do której jestem przyzwyczajony w systemie Windows. Myślę jednak, że jest to funkcja sterownika / narzędzia firmy Logitech.
bezmyślny.panda

Odpowiedzi:


8

Nie, chyba że kupisz określoną mysz

Opcja definiowania niestandardowych krzywych przyspieszenia myszy była obecna w OS X 10.4, ale Apple uprościło ją w 10.5 i usunęło całkowicie w 10.6.

Mouse Curve to podobno zbliżający się panel przedni, który całkowicie zastępuje kext HID myszy OS X. Jednak rozwój jest bardzo powolny lub wstrzymany.

Osobiście trochę zagrałem w jądrze, ale nie jestem zaznajomiony z programowaniem jądra. Naprawienie przyspieszenia myszy w systemie OS X wymaga co najmniej niestandardowego kext, który nie jest trywialny w kodzie.

Opcja, że jest tam jest kupić Microsoft myszy i użyć go na OS X. Microsoft wydała sterowniki niestandardowe dla ich myszy, które naśladować zachowanie myszy na oknach .


Zasadniczo opcja „Zwiększ precyzję wskaźnika” w oknach stosuje przyspieszenie oparte na prędkości liniowej do ruchów myszy, np. Odległość jest proporcjonalna do prędkości ruchu myszy. Pomyśl o tym jako o zasadzie DPI myszy odwrotnie proporcjonalnej do prędkości myszy.

Z drugiej strony OS X ma schodkową krzywą przyspieszenia, w której mysz porusza się z jednym DPI, gdy jest powolny, a drugi, gdy porusza się szybciej niż z progiem.

Istnieją okienka wstępne, które pozwalają wyłączyć krzywą przyspieszenia OS X, ale żadne nie pozwalają na zastąpienie okien.

O ile mogę powiedzieć (i to jest opinia), ta krzywa jest zoptymalizowana dla trackpadów . Moim zdaniem jest to więcej niż bezużyteczne dla myszy (używanie myszy Mac faktycznie uszkodziło moją skuteczność myszy w systemie Windows, co naprawdę wpływa na moją pracę (CAD Stuff)).

Osobiście całkowicie zrezygnowałem z użycia myszy w systemie OS X i kupiłem Magic Trackpad.


1
Głosuj w górę na magiczny gładzik lub opcje myszy Microsoft. Jedyne sposoby, aby przejść do IMHO.
Steve Moser

Ta witryna wydaje się polecać mysz Arc. Czy można używać innej myszy Microsoft z tym samym oprogramowaniem Intellipoint?
Jordan Roher,

Myślę, że sterowniki intellipoint działają z dowolnymi (lub większością) myszy Microsoft.
Fałszywe imię

1

Tak, używając wiersza polecenia iMouseFix

Wersja mousefix / iMouseFix z linii poleceń działa dla mnie w wersji 10.6 z Apple MagicMouse (niektóre inne sugerowane rozwiązania nie działają dla MagicMouse). Mogę szybko przenosić mysz między ekranami, ale także wykonywać dobrą pracę z ustawieniem 8.

/Application/mousefix/mousefix 8

Do mojego .profile dodałem następujące, jak sugerują w README

Do pobrania, plik binarny to mousefix.tbz2 na stronie http://code.google.com/p/mousefix-10-6/downloads/list .

Zobacz także podobne pytanie w superużytkowniku - https://superuser.com/a/446200/66255


0

Niedawno kupiłem Razer DeathAdder, a po DUŻO poprawkach we własnym panelu sterownika Razer działa pięknie z moim komputerem Mac.

Zdecydowanie powinieneś sprawdzić http://www.razersupport.com/ i pobrać sterownik Mac.

Różne myszy reagują inaczej na początku i wysyłają te informacje z powrotem do systemu operacyjnego w dowolnej liczbie różnych rozdzielczości. Szczególnie mysz do gier będzie przesyłała do systemu DUŻO różnych informacji niż typowa mysz stacjonarna. Sterownik Razera powinien mieć suwak przyspieszenia, który możesz dostosować do własnych upodobań, a także powinien być w stanie przetwarzać dane wejściowe tego urządzenia w sposób, który ma większy sens dla twojego systemu.


0

Sprawdź okienko preferencji przyspieszenia myszy .


Próbowałem tego. Nie jest to dobre bez możliwości ustawiania krzywych.
Jordan Roher,


0

Mogą pojawić się wiadomości o przyszłej poprawce myszy dla Mac OS X: Project SmoothMouse .

Ze strony dewelopera (moje wyróżnienie):

Obecna faza rozwoju to „pre-alfa”. Podstawa jest w większości wykonana, a my chcemy teraz naprawić błędy i rozszerzyć funkcjonalność. [10 września 2012 r.] Rozpoczęliśmy pierwszą rundę prywatnych testów wśród programistów.


To jest oprogramowanie pre-alpha. Czy uważasz, że jest niezawodny w dowolnej wersji systemu Mac OS?
bmike

1
Witamy, aby zapytać inaczej! Odpowiedzi na Ask Different muszą być czymś więcej niż tylko linkiem. Można podać link, ale proszę streść go lub fragmentuj w odpowiedzi. Chodzi o to, aby odpowiedź była samodzielna. Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach.
gentmatt
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.