Jak mogę wyłączyć podpisywanie kext w Mac OS X 10.10 Yosemite?


Odpowiedzi:


21

Aby wyłączyć ustawienie zabezpieczeń podpisywania kext:

sudo nvram boot-args=kext-dev-mode=1

Po zmianie tego ustawienia musisz ponownie uruchomić komputer, aby system OS X mógł go rozpoznać.

Ważne jest, aby pamiętać, że ustawienie podpisywania kekstu ma charakter globalny. Jeśli je wyłączysz, należy ostrożnie instalować sterowniki systemowe tylko z zaufanych źródeł.

Aby ponownie włączyć, użyj:

sudo nvram -d boot-args

więc jak włączyć to ponownie?
Ruskes,

13
Ostrożnie: Być może ustawiłeś już inne argumenty rozruchowe (zrobiłem to, aby umożliwić zachowanie starego monitora zewnętrznego na moim Macbooku). Aby to sprawdzić, użyj polecenia nvram boot-args. Jeśli to drukuje żadnych wartości (na przykład „IOG = 0x0”), dodaj je do powyższego polecenia za pomocą przecinka, tak: sudo nvram boot-args=kext-dev-mode=1,iog=0x0. Następnie, aby wyłączyć tryb kext-dev, nie używaj polecenia „-d”, ale raczej pomiń tę część podczas ustawiania starych argumentów rozruchowych.
Thomas Tempelmann,

Mam MacPro 4.1, a polecenie „nvram boot-args = kext-dev-mode = 1” nie zapisuje wartości trwałej w pamięci NVRAM. Kiedy patrzę na „nvram -p” bezpośrednio po ustawieniu, wypisuje wartość. Po ponownym uruchomieniu komputer zniknął. Jak to się może stać, a najlepiej, jak to naprawić?
konran

Ok, moje pytanie zostało rozwiązane: aktualizacja Mavericks-to-Yosemite złamała NVRAM. Po zresetowaniu pamięci NVRAM wartość argumentów rozruchowych zostaje zachowana.
konran

2
Próbowałem to zrobić, aby uniknąć problemu z moim klientem VPN, ale wciąż pojawia nvram: Error setting variable - 'boot-args': (iokit/common) general errorsię komunikat o błędzie. Nie mogę znaleźć, co może oznaczać „błąd ogólny”. Każda pomoc będzie mile widziana.
Michael Oryl,

1

Cytując dokumentację Apple:

Aby włączyć lub wyłączyć ochronę integralności systemu, należy uruchomić system do odzyskiwania systemu operacyjnego i uruchomić polecenie csrutil (1) z poziomu terminala.

Uruchom system do odzyskiwania systemu, uruchamiając ponownie komputer i przytrzymując klawisze Command i R podczas uruchamiania. Uruchom Terminal z menu Narzędzia. Wpisz następujące polecenie: $ csrutil enable

Po włączeniu lub wyłączeniu ochrony integralności systemu na komputerze wymagane jest ponowne uruchomienie komputera.

Źródło: Konfigurowanie ochrony integralności systemu

Wciąż cytuję:

Począwszy od OS X El Capitan, boot-arg w trybie kext-dev jest teraz przestarzały.

sudo nvram boot-args="kext-dev-mode=1" # Has No Effect

Źródło: Rozszerzenia jądra

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.