Ponowne partycjonowanie AirDisk


0

Kiedy po raz pierwszy konfigurowałem zewnętrzny dysk 1 TB z AirPort Extreme, podzieliłem go na dwa dyski 500 Gb, jeden na Backup i jeden na Media, ale nie mam pamięci, jak to zrobiłem. Wydaje mi się, że pamiętam monity przy pierwszym podłączeniu dysku.

Teraz, ponad rok później, partycja zapasowa zapełnia się, ale tak naprawdę wcale nie używam partycji multimedialnej. Chciałbym wiedzieć, czy można ponownie podzielić ten dysk na partycje 800 / 200Gb bez czyszczenia dysku i ponownego uruchamiania kopii zapasowych?

Odpowiedzi:


2

Odłącz zewnętrzny dysk twardy od lotniska Extreme i podłącz go bezpośrednio do komputera, a następnie zmień rozmiar partycji w narzędziu dyskowym.


Dzięki, właśnie bezpośrednie połączenie było krokiem, którego mi brakowało, AirDisk nie pojawia się normalnie w Narzędziu dyskowym.
Fraser Graham

1

Tak, jeśli partycjonujesz w Mac OS Extended, powinieneś mieć możliwość. Otwórz Narzędzie dyskowe ( Aplikacje> Narzędzia ) i wybierz dysk z listy po lewej stronie. Powinieneś zobaczyć swój dysk twardy i dwie partycje pod nim.

Wybierz dysk twardy, przejdź do zakładki Partycja, a powinieneś dostać pole podzielone na dwa reprezentujące twój dysk. Aby zmienić rozmiar partycji, przeciągnij jedną z nich na mniejszą, a drugą na większą lub wybierz je i zmień wartość „Rozmiar” w polu tekstowym na odpowiadające im nowe rozmiary.

Po zakończeniu kliknij „Zastosuj”. Ponownie jest to możliwe tylko w przypadku partycji sformatowanych jako Mac OS Extended. Format powinien być widoczny w informacjach o wolumenie, tuż nad rozmiarem. Nie można go zmienić, chyba że sformatujesz (i stracisz wszystkie dane), więc będziesz musiał wykonać kopię zapasową i „wyczyścić” tę partycję, jeśli jest to FAT32.

Time Machine, jestem całkiem pewien, działa tylko w systemie Mac OS Extended, więc nie powinno być problemu z tą partycją. Jeśli nie pracujesz również na komputerze z systemem Windows, to naprawdę nie ma powodu, dla którego drugą partycją powinien być FAT32 (FAT jest używany do kompatybilności z Windows), więc naprawdę nie powinieneś mieć problemów;)

Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, po prostu napisz komentarz!

Mam nadzieję, że to pomoże. Kevin

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.