Jak często i jak długo musi działać Trim Enabler?


3

Począwszy od Yosemite, DIY lub dyski SSD inne niż Apple mają problemy z obsługą przycinania przy użyciu aplikacji takich jak Trim Enabler. Zakładając, że utrzymamy dysk SSD obsługiwany przez TRIM w Yosemite,

  1. jaka jest dobra strategia okresowego używania Trim Enabler, aby nie występowały problemy z podpisywaniem kext i potencjalnymi konfliktami aktualizacji systemu operacyjnego, gdy Trim Enabler jest wyłączony?
  2. Czy można to obejść przez okresowe używanie Trim Enabler?
  3. Jak długo powinien działać Trim Enabler?
  4. Jak często?
  5. Jeśli użycie dysku SSD, np. Ilość odczytanych / zapisanych danych, ma wpływ na to, jak długo / często powinien być uruchamiany moduł Trim Enabler, istnieje sposób oceny wytycznych dotyczących lekkiego, umiarkowanego i intensywnego użytkowania.

Doskonałą funkcją dla TE byłoby uruchomienie harmonogramu w zależności od potrzeb, a następnie wyłączenie TE i ponowne włączenie podpisywania kext po zaplanowanym uruchomieniu konserwacyjnym. Przynajmniej do / kiedykolwiek Apple ponownie otworzy podpisywanie kekstu dla programistów i programistów. Twoje zdrowie -

Odpowiedzi:


1

To, co kiedyś robiłem, to włączanie TRIM, restartowanie, tworzenie i usuwanie zaszyfrowanego obrazu dysku, który prawie wypełniał wolne miejsce, pozostawienie mojego MBP na biegu jałowym przez noc, wyłączanie TRIM i restartowanie. To przywróciło wydajność.

Nie jestem pewien, czy woluminy R / W powiedzą ci coś przydatnego. System operacyjny ponownie wykorzystuje skasowane bloki, a bieżące zbieranie śmieci przez kontrolery ma sprawić, że TRIM będzie w dużej mierze nieistotne (a przynajmniej tak czytam).

Nie mam już tej maszyny i wydaje się, że jest to dużo bardziej ryzykowny proces pod 10.10, więc nie robię nic z TRIM na moim Macu Mini z Samsungiem 840 EVO.


Ciekawa strategia. Przepraszamy, aby wyjaśnić, co to jest „APand restart”? Czytałem wcześniej o TRIM i śmieciu, oto czego się nauczyłem do tej pory: Przycinanie może być pomocne w zbieraniu śmieci w celu zmniejszenia liczby zapisów i poprawy długowieczności. Przykro nam, że z tego powodu nie używasz komputera. Jestem w zawieszeniu, kiedy wkładam dysk Samsung SSD do mojego Maca Mini, dopóki nie zostanie to uporządkowane.
thepen

To była tylko literówka (naprawiona). TRIM / SSD nie miało nic wspólnego z tym, dlaczego pozbyłem się mojego MBP. Nie pozwól, aby martwienie się tym problemem powstrzymało Cię od aktualizacji. Najbezpieczniejszą opcją jest uzyskanie dysku z OWC, ponieważ są one przeznaczone do użytku w OSX. Umieściłem dysk SSD OWC w MBP mojej żony w połowie 2009 roku i nigdy nie zauważyłem spadku wydajności, mimo że w 95% była pełna. Tylko Ty możesz powiedzieć, czy jest to warte premii.
Bill Tanner

Kiedy powiedziałeś „nic nie robię z moim komputerem Mac Mini z Samsungiem 840 EVO”, czy to oznacza, że ​​nie używasz go z powodu problemu TRIM lub czegoś innego?
thepen

Nie robię nic z TRIM. Mac Mini z dyskiem SSD jest intensywnie używany każdego dnia. W tym momencie mam tylko nadzieję, że wystarczająca ilość wolnego miejsca i odśmiecanie kontrolera wystarczą do utrzymania wydajności
Bill Tanner,

Zakładając, że używasz Yosemite na maszynie Mini i żony, w przeciwnym razie Trim Enabler pozostanie opłacalny przy nienaruszonym podpisywaniu kext. Najwyraźniej TRIM zapobiega wzmacnianiu zapisu nawet w dyskach SSD Sandforce (OWC). Cinder.org ma coś na ten temat tutaj .
thepen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.