Lokalizacja w Widgecie pogody jest nieprawidłowa


19

Lokalizacja w widżecie pogody w centrum powiadomień jest trwale błędna od września 2014 r. Byłam w Ampus na wakacjach. Ale dziś jestem w domu i lokalizacja się nie zmienia!

Widget pogody z niewłaściwą lokalizacją

Jeśli kliknę iw prawym górnym rogu, nie będę mógł tego zmienić ręcznie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Czy ktoś zna rozwiązanie?


Dla mnie wyglądało to na błąd związany z widżetem, który próbował ukryć zduplikowane informacje o pogodzie dla bieżącej lokalizacji, jeśli również dodałeś ją ręcznie.
Andreas

Odpowiedzi:


10

Naciśnij iikonę w prawym górnym rogu podanego zrzutu ekranu. Tam możesz zmienić lokalizację pogody. Edytować

Przeprowadziłem szybkie wyszukiwanie i wydaje się, że to błąd w Yosemite. Znaleziono francuską stronę internetową z rozwiązaniem, link . wygląda na to, że twoja pogoda jest przechowywana w ~ / Library / Containers / com.apple.ncplugin.weather. Nie wiem, czy to tymczasowa poprawka


1
Dziękuję za odpowiedź, ale nie mogę usunąć lokalizacji. Mała strzałka wskazuje, że należy użyć bieżącej lokalizacji! Ale nie zostanie zaktualizowane automatycznie. Zmieniłem pytanie.
Tim

Sprawdź, czy Twój region ma poprawne preferencje systemowe w obszarze Język i region. Jeśli jest poprawny, zmień go w losową lokalizację, uruchom ponownie komputer Mac, a następnie zmień region z powrotem na normalny
Jules

Próbowałem i to nie działa!
Tim

Przeprowadziłem szybkie wyszukiwanie i wydaje się, że to błąd w Yosemite. Znaleziono francuski websie z rozwiązaniem, forums.macg.co/mac-os-x/… . wygląda na to, że twoja lokalizacja jest zachowana w ~ / Library / Containers / com.apple.ncplugin.weather. Nie wiem, czy to tymczasowa poprawka
Jules

1
To działa. Usunąłem ten folder. Potem wszystko jest w porządku. Kiedy zmienisz odpowiedź, mogę zaakceptować ją jako poprawną!
Tim

21

Przejdź do Preferencji systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność [karta]
Odznacz i ponownie zaznacz „Pogoda” i wróci do normy

Zobacz niżej

wprowadź opis zdjęcia tutaj


5
To powinna być zaakceptowana odpowiedź.
Adam Johns

Nie naprawia to dla mnie
shim

Myślę, że to byłoby lepsze rozwiązanie. Ale nie mogę odtworzyć problemu. Każdy, dla którego to rozwiązanie działa, powinien głosować za odpowiedzią.
Tim

@shim Próbowałem tej sztuczki bez rezultatów, dopóki nie usunąłem widżetu pogody w centrum powiadomień i ponownie go dodałem, gdy odmówiono pozwolenia na lokalizację .
Andreas

4

Otwórz Preferencje systemowe, przejdź do okienka „Bezpieczeństwo”, a następnie w „Usługach lokalizacyjnych” sprawdź, czy widget pogody może uzyskać twoją bieżącą lokalizację.

Jeśli jest on aktualnie sprawdzony, a Twoja lokalizacja jest nadal nieprawidłowa, odznacz i ponownie go sprawdź. Pamiętaj, że może być konieczne odblokowanie okienka preferencji, klikając najpierw ikonę kłódki w lewym dolnym rogu.


TO, moi przyjaciele, powinna być zaakceptowana odpowiedź. To bardzo zabawne, gdy inne opcje wznoszą się na szczyt, gdy są one niedokładnymi wersjami tej, która jest najbliższa doskonałości.
estephan500

2

Znalazłem przyczynę tego problemu. Widget pogody korzysta z usług lokalizacyjnych w celu określenia pozycji domowej. Buforuje ostatnią znalezioną lokalizację. Korzystam z komputera za pośrednictwem przewodowej sieci LAN w domu, a usługi lokalizacyjne nie działają bez włączonego WiFi. Więc kiedy był w domu, nigdy nie mógł rozwiązać mojej lokalizacji i domyślnie używał ostatniej, która była niepoprawna.

Włącz Wi-Fi i usuń złą lokalizację z widżetu pogody. To zadziałało dla mnie.


0

Przejdź do Preferencji systemowych> Bezpieczeństwo i prywatność> Prywatność [karta] Kliknij blokadę w lewym dolnym rogu okna i wprowadź hasło. Odznacz „Włączone usługi lokalizacyjne” i ponownie naciśnij blokadę w lewym dolnym rogu. Ponownie naciśnij blokadę, aby odblokować, ponownie Włącz usługi lokalizacyjne i zablokuj ponownie.

To rozwiązało problem dla mnie.


0

Zrobiłem to, co powiedział Lucas i na początku nie zadziałało. Próbowałem ponownie, tym razem po usunięciu zaznaczenia opcji Pogoda w usługach lokalizacyjnych. I: zablokowałem okienko preferencji, poszedłem do centrum powiadomień, kliknąłem i w prawym górnym rogu, a następnie usunąłem nieprawidłowe położenie, w końcu odblokowałem okienko preferencji i sprawdziłem pogodę w usługach lokalizacyjnych.


0

Preferencje systemowe> Bezpieczeństwo i prywatność Kliknij kartę Prywatność Wybierz „Usługi lokalizacyjne” Odznacz „Pogoda”

Niepoprawna lokalizacja pogody powinna zniknąć. Ponowne sprawdzenie „Pogoda” powinno automatycznie wyświetlić prawidłową lokalizację pogody.


0

Też miałem ten problem. Kliknąłem ikonę „i” w prawym dolnym rogu widżetu, a po jej odwróceniu wpisałem swój kod pocztowy (australijski), który rozpoznał go jako kod pocztowy Sydney i pozwolił mi wybrać strefę czasową Sydney. To zadziałało! Wydawało się, że nic więcej nie działa.


0

Jeśli najedziesz kursorem na widżet Pogoda, pojawi się małe „i”. Kliknij, a następnie ponownie wprowadź swoją lokalizację.


0

usuń z Centrum powiadomień, a następnie dodaj ponownie ..


3
Szukamy długich odpowiedzi, które zawierają wyjaśnienia i kontekst. Nie udzielaj odpowiedzi w jednym wierszu; wyjaśnij, dlaczego Twoja odpowiedź jest poprawna, najlepiej z cytatami. Odpowiedzi, które nie zawierają wyjaśnień, mogą zostać usunięte.
Tetsujin

-1

Naciśnij ikonę „i” po prawej stronie „Pogoda”, a następnie przeciągnij miejsce urlopowe w dół, aby nie było już na górze listy. Następnie usuń go.

Jeśli nie przeciągniesz go z góry listy, pojawi się ponownie za około dziesięć lub piętnaście sekund.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.